Umowa

2020-04-02
Data 1. wydania:
2019-07-30
Michał Juszkiewicz
literatura kanadyjska obsesja relacje damsko-męskie romans rozstanie thriller trauma zemsta

Gdyby nie morał i przesłanie jakie z sobą niesie ta historia, to byłoby zupełnie słabo. Napisane ku przestrodze jak skomentowano w podziękowaniu. Mocno się umęczyłam, bo fabuła dla mnie mało pociągająca - ciągle nagrzana laska, mało rozgarnięta to główna postać. Dałam jednak radę więc nie było tak całkiem źle, domyśliłam się rozwiązania zagadki. Jeśli komuś pomoże to w podjęciu właściwej decyzji , że nic nie jest za darmo to byłoby już całkiem super.

Całkiem znośna lektura. Daje do myślenia temat umowy między starszymi panami, a młodymi dziewczynami.

Całkiem fajna, na początku trzymała w napięciu ale dla mnie trochę zbyt oczywisty koniec, szkoda zD nie zakończyło się bardziej tajemniczo żeby zrobić.z tego kontynuacje

Ksiazka z serii- przeczytasz i zapominasz

Ksiazka z serii- przeczytasz i zapominasz

Nie jest to najlepsza pozycja tej autorki, ale jest dobra, warta uwagi. Całość czyta się lekko, zakończenie wbiło w fotel, nie jestem pewna jednak czy mnie satysfakcjonuje. Narracja z perspektywy dwóch osób bardzo ciekawa. Świetny rys psychologiczny bohaterów. Prosta fabuła, wartka akcja. To zdecydowanie moja ulubiona autorka. Niestety przeczytałam już wszystko. Mam nadzieję, że będzie tego więcej.

Książka "Umowa" Robyn Harding jest moją pierwszą pozycją tej autorki. Uważam, że był to całkiem udany pierwszy raz.

Główną bohaterką tej książki jest Natalie. Natalie wyjechała ze swojego małego miasteczka do Nowego Jorku, gdzie studiuje na akademii sztuk pięknych. Mieszka w wynajętym pokoju ze współlokatorkami i pracuje. Zaczyna jej brakować pieniędzy na czynsz, a współlokatorki zastanawiają jak się jej pozbyć z mieszkania. Jak by mało było jej problemów Nat traci pracę. Zafascynowana luksusem w jakim żyje Ava - jej koleżanka z uczelni Nat postanawia spróbować zarobić trochę pieniędzy jako dziewczyna do towarzystwa. Pierwotny plan był taki, że będzie to tylko kilka spotkać żeby zarobić i odłożyć trochę pieniędzy. Nat poznaje w ten sposób Gabe. Mężczyzna jest bogatym adwokatem. Mówi Nat, że jest rozwiedziony, ale ma córkę. Ich znajomość rozkwitała, a Nat się w nim zakochuje. Gabe postanawia jednak zakończyć ich znajomość, na co Nat nie chce się zgodzić i wpada w obsesję: śledzi Gabe’a, nęka go SMS-ami, szantażuje zawiadomieniem żony, nawet zaprzyjaźnia się z jego córką. Jak zakończy się ich znajomość? Ktoś zginie, a kto to będzie dowiecie się już z książki.

Po niektóre książki sięga się spontanicznie pod wpływem impulsu. Tak było właśnie z thrillerem "Umowa" R. Hardinga. Zobaczyłam ją na półkach osiedlowej biblioteki. Sama okładka przykuła moją uwagę a Słowo thriller sprawił, że się na nią zdecydowałam.
Główną bohaterką jest Nat, studentka nowojorskiej akademii sztuk pięknych, która nie radzi sobie finansowo. Koleżanka ze studiów, która opływa w luksusy, proponuje jej by znalazła w Internecie bogatego mężczyznę, który będzie płacił za jej towarzystwo, a nawet może zgodzi się na stałą, miesięczną pensję. W taki to sposób poznaje Gaba, przystojnego adwokata. Dziewczyna jest nim oczarowana, zawsze może liczyć na jego wsparcie i pomoc. Szybko zakochuje się w nim i liczy, że wkrótce będą razem. Mężczyzna zrywa jednak z nią umowę, co doprowadza dziewczynę do rozpaczy. Zaczyna śledzić mężczyznę i szybko dowiaduje się, że była przez niego okłamywana. To sprawia, że zaczyna go nękać sms-ami, grozić mu śmiercią a nawet rozkochuje w sobie jego córkę by zniszczyć jego rodzinę. Gabe wynajmuje płatnego mordercę by pozbyć się dziewczyny.
Jednak czy uda mu się zataić romans z dziewczyną i ją zabić? A może sprawy wymkną się spod kontroli i sam zostanie ukarany za swoje rozwiązłe życie? Tego wam nie zdradzę byście mogli sami przeczytać książkę i poznać jej zakończenie. Powiem wam tylko tyle, że zakończenie jest dość zaskakujące i ciekawe.
Osobiście oceniam ją na 6/10. W moim odczuciu proporcje książki są zachwiane: 80% to obyczaj, a dopiero w końcowych rozdziałach książka nabiera tempa i robi się ciekawa. Bardzo przyjemnie się jednak ją czyta dlatego można ją spokojnie przeczytać w jeden wieczór. Nie jest to jednak propozycja dla miłośników thrillerów tylko bardziej literatura kobieca.

Książka co by nie było tragiczna . Fajne czytadło .

Książka co by nie było tragiczna . Fajne czytadło .

Porównanie tej książki do "Pretty Woman" njak się ma do jej zawartości. To po prostu historia erotyczno-miłosno-sponsorska z wątkiem morderstwa w tle. Ciekawi bohaterowie, ciekawe ich historie bardzo, szczególnie żony głównego bohatera. Polecam.

Dziewczyna do towarzystwa, która cierpi na kompleks nieobecnego ojca, brak kasy i niedokończone sprawy w rodzinnych stronach. Całość dość fajnie się czyta, choć jak dla mnie mogłoby być nieco mroczniej ;) Temat "utrzymanek" raczej powierzchownie liźnięty, ale za to intryga morderstwa zaskakująca. Wielki plus za świetne zakończenie. Ogólnie polecam!

Dodaj cytat z książki Umowa