Usagi Yojimbo. Początek. Księga 1

Okładka książki Usagi Yojimbo. Początek. Księga 1
Stan Sakai Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Usagi Yojimbo Saga (tom 0.1) Seria: Usagi Yojimbo fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Usagi Yojimbo Saga (tom 0.1)
Usagi Yojimbo
Egmont Polska
2020-03-25
2020-03-25
9788328198494
Jarosław Rybski

więcej Więcej

Bardzo przyjemne i lekkie historie o Yojimbo, Roninie, ktory przemierza swoj kraj i ma przy tym wiele przygod.
Poczatkowe historie sa krotkie, ale kolejne coraz dluzsze i bardziej tresciwe, no i coraz ciekawsze.
Opowiadania te sa napisane z humorem, czyta sie je z prawdziwa przyjemnoscia.
Kreska prosta i czarno-biala, ale ladna.
Dosc dlugo zastanawialam sie nad...

Długo się zastanawiałem czy sięgnąć po ten tytuł, bo saga liczy już 8 tomów? Plus Początek 2 księgi, a już zapowiedziana jest kontynuacją. Obawiałem się, że ta historia nie trafi w mój gust i będę miał jeden samotny tomik na półce. Po jego lekturze mam inne zmartwienie, gdzie upchnąć pozostałe 9 ksiąg i kolejne?! ;)

Zapraszam do mojej opinii wideo.

Bardzo przyjemne, lekkie opowieści osadzone w historycznej Japonii. Oprócz tego ciekawy i przekonujący portret postaci samuraja, ronina. Kreska nie jest pozbawiona uproszczony form, jak na przykład kadry poległych żołnierzy, lecz w wielu miejscach bywa szczegółowa, między innymi gdy przedstawia pejzaże.

Już naprawdę sporo minęło od kiedy aż tak przepysznie bawiłem się przy jakimkolwiek komiksie. Na te święta w moje ręce trafił pięknie wydany, ponad pięćsetstronicowy tomik o przygodach przesympatycznego królika samuraja - "Usagi Yojimbo: Początek. Księga 1" Stana Sakaia, w którego skład wchodzą cztery księgi: "Ronin", "Samuraj", "Droga wędrowca", "Spisek Ryczącego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetnie, że Egmont wydał również wczesne tomy, które ukazywały się w Fantagraphics. "Początek" w niczym nie ustępuje późniejszym historiom. Na dobrą sprawę, oprócz kilku kadrów, w których królik jeszcze nie do końca wyglądał jak Usagi, trudno byłoby się zorientować, że to pierwsze kroki z ta postacią. Rewelacyjna seria

Już od dawna jestem świecie przekonana że w ocenie tej serii nie jestem obiektywną... Ja kocham szczerą miłością i cóż zrobię... Moje serduszko kocha na zabój :)

POCZĄTEK DROGI DŁUGOUCHEGO RONINA

Po wydaniu czterech zbiorczych tomów „Usagi Yojimbo: Saga” wydawnictwo Egmont postanowiło wznowić początki przygód uszatego samuraja. I dobrze, bo nie dość, że to kawał dobrego komiksu – może nie tak dobrego, jak mangi, z których Stan Sakai, jego twórca, czerpał pełnymi garściami, jednak wciąż udanego – to jeszcze pierwsze tomy mają w...

“Usagi” od ponad trzech dekad jest ostoją spokoju, konsekwencji i wytrwałości. Stan Sakai niczym mistrz zen dostarcza wciąż i wciąż wysokiej jakości opowieści. Nawet te początkowe historie zawarte w niniejszym albumie, będące przecież eksperymentami i prototypami, bez szwanku przetrwały próbę czasu i tak samo bawią i uczą jak w latach 80. To ponadczasowe arcydzieło do...

Piękna rzecz. Jak w prawie każdym tomie Usagiego Stan Sakai daje nam porządną dawkę emocji, akcji, historii i przyrody. Mamy chwilę zadumy, namysłu i pędzimy razem z postaciami w scenach walk. Ta część jest bardzo dobra nie tylko ze względu na retrospekcje. Poznajemy przeszłość Usagiego, jego powiązania i sposób myślenia. Jednocześnie przyzwyczajamy się do postaci, które...

• Komiksy
  • Komiks