Podróże marzeń. USA

turystyka, mapy, atlasy
Dragon
2020-01-22
2020-01-22

"Podróże marzeń. USA" to album prezentujący około stu miejsc położonych w Stanach Zjednoczonych. Poszczególne stany są ułożone alfabetycznie a na każdy z nich przypada po kilka lub kilkanaście różnorodnych lokalizacji. W książce są opisane m.in. miasta i ich zabytki, parki narodowe, obiekty militarne i te powiązane z dziedzictwem kulturowym tego państwa. Niektóre są całkiem nowe a inne liczą po kilkaset lat.

Uważam, że to całkiem przyjemny album dla ludzi lubiących nie tylko podróże, ale również historię, geografię czy biologię. Wiadomo, że na tych kilkuset stronach nie da się opisać aż tylu obiektów, więc notatki na ich temat bywają bardzo krótkie, co zdecydowanie można uznać za słabą część tej książki. Myślę jednak, że nie ma co narzekać, bo pozycja ta może być świetnym punktem wyjścia do planowania podróży po Stanach Zjednoczonych lub chociaż zaznaczania kolejnych miejsc do zobaczenia w Google Maps. Same fotografie na pewno dostarczają nie lada wrażeń, ponieważ niektóre z nich są naprawdę piękne. Ogromnym plusem jest to, że są one kolorowe.

Rzadko sięgam po tego typu albumy, więc nie mam większego porównania do innych podobnych tytułów, ale myślę, że nie jest to wcale taka zła pozycja. Warto ją choć przejrzeć i pozachwycać się fotografami.

• .2020
  • Dookoła świata