Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Okładka książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów Christopher Berry-Dee
Okładka książki Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów
Christopher Berry-Dee Wydawnictwo: Czarna Owca reportaż
reportaż
Talking with Psychopaths and Savages
Czarna Owca
2020-04-15
2020-04-15
2017-01-01
Tomasz Wyżyński
wywiad morderca seryjny zabójca umysł sumienie

Witajcie w świecie bestii

No i gdzie te rozmowy z psychopatami, co? Autor opisał kilku sprawcow różnych morderstw oraz przebieg śledztw ich dotyczących. I tyle. Momentami wydaje się, że większość tej książki to nic nie wnoszące dygresje i autopromocja wcześniejszych książek autora. Ponadto kilkukrotnie przewija się sformuowanie mówiące o ograniczonej objętości książki. Może więc wypadałoby po prostu nie zbaczać z tematu i nie powtarzać po cztery razy tego samego zdania? Nie polecam, strata czasu.

Mam mieszane uczucia co do tej pozycji... Z początku bawiłam się zacnie ale im dalej w las tym... większe rozczarowanie. Może dlatego, że też wymagałam trochę więcej od tej pozycji - więcej listów z owymi psychopatami, więcej szczegółów i dokładniejszych analiz. Nie pogardziłabym również jakimiś zdjęciami ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Autor niektóre postacie potraktował z lekka po macoszemu, a w niektóre trochę bardziej się zagłębił. Poleca dużo innych książek (w tym swoich!) co jest na minus, bo nie raz wspominał, że ma narzuconą ograniczoną ilość słów/znaków (nie jestem teraz pewna a nie będę szukać w książce),więc momentami niepotrzebnie je marnował.
Przechwałki co do tego, że udało mi się zgłębić umysł psychopaty są, ale tylko przy opisach niektórych osób możemy się dowiedzieć jak to po części zrobił - bo jeżeli liczycie na dokładniejsze informacje to cóż... przeliczycie się.

Czy polecam? Hm... Laikowi - tak. Osobie, która zaczyna z tematem - też może się spodobać (w szczególności, że jest pisana lekkim językiem). Osoba, która już siedzi w temacie - będzie tylko kolejną pozycją na półce, po którą więcej nie sięgnie i owa pozycja nie wniesie nic nowego, więc ktoś nie będzie zadowolony.

Autor niektóre...

Ani to nie są rozmowy ani to nie jest podróż w głąb umysłu potworów. Autor serwuje ogólny zarys paru morderców, opisuje jak z nimi rozmawiał i jakich metod używał. I sporo co on myśli i uważa i jaki to on nie jest wspaniały. O zbrodniach jest tyle co ni, konkretnej analizy w zasadzie brak. Już w kryminałach (wiem, to nie jest litera naukowa, ale stwarza kontekst) mamy lepiej rozpisanych morderców niż tutaj.

Zdecydowani hasła na okładce jak i opis to chwyt marketingowy, by ludzie to kupili. Książkę ratuje jej lekki język i parę informacji z zakresu psychologii czy właśnie te portrety psychopatów.

Nie polecam, bo to nie jest to, co obiecują.

Momentami nudna, za dużo szczegółów i dygresji autora. Zupełny brak tytułowych rozmów.
Strasznie dużo odsyłania do innych książek CBD - brzmiało jak chwalenie się "patrz jaką jeszcze napisałem książkę, jesteś świetny, co?". Po lekturze tej książki takie zachowanie wydaje się być podejrzane.

Książka, która nie jest dla każdego. Autor przedstawia w niej urywki swojej korespondencji z najbardziej przerażającymi mordercami świata. Opisuje własne konfrontacje w więzieniach z nimi, opowiada o śledztwach ujawniających ich makabryczne działania i odsłania, co czai się w umysłach tych zaburzonych, obrzydliwych osób. Książka mocna, dobra pozycja dla czytelników lubujących się w thrillerach lub literaturze psychologicznej. Jednocześnie drażniło mnie wyczuwalne poczucie wyższości autora i z tego powodu ocenę obniżam.

Jeśli znasz "Rozmowy z seryjnymi mordercami" tegoż autora (słaba książka nota bene),"Rozmowy z psychopatami" pomiń- zyskasz czas na coś sensownego. Kopiuj-wklej obszernych fragmentów z poprzedniej książki, postaci pokrywają się. Autopromocja do mdłości. Doprawdy, nie wiem, jak świat funkcjonowałby bez Chrisa Berry- Dee, pisarza, który krytykuje policjantów, śledczych, detektywów, wymiar sprawiedliwości i... samych psychopatów, wynosząc pod niebiosa własną przebiegłość, intelekt i spryt. I jeszcze to tanie moralizatorstwo.
Beznadziejne, szkoda czasu i oczu.

Wycieczka po umysłach najbardziej znanych zbrodniarzy. Seryjni mordercy, gwałciciele i bezlitosne bestie. Po prostu psychopaci. Autor prowadzi nas po ich historiach dodając do tego swoje rozważania i długoletnie doświadczenie.

Historie mrożące w żyłach, ale również bardzo ciekawe i często przerażające do głębi. Jeśli ktoś interesuje się taką tematyką to jest to ciekawa pozycja, którą mimo ciężkiej tematyki czyta się dość lekko.

W pewnym momencie lektury zaczynasz się zastanawiać czy autor sam nie jest przynajmniej socjopatą. Autopromocja książek w książce to dla mnie trochę za dużo.

wydałam o 18zł za dużo na tę książkę, nawet gdybym dostała ją za darmo, to byłaby to wygórowana cena

Autor popełnia potężny autoerotyzm, zapominając o temacie.

Autor popełnia potężny autoerotyzm, zapominając o temacie.

• Literatura faktu

Christopher Berry-Dee Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów Zobacz więcej