Yona w blasku świtu #05

Okładka książki Yona w blasku świtu #05 Mizuho Kusanagi
Okładka książki Yona w blasku świtu #05
Mizuho Kusanagi Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Yona w blasku świtu (tom 5) komiksy
komiksy
Yona w blasku świtu (tom 5)
Akatsuki no Yona
Studio JG
2020-01-15
2020-01-15
2013-01-01
Paulina Tuczapska
shoujo fantasy przygoda romans smoki świat alternatywny magia manga

Niebieski smok tak bardzo mnie rozczula, że nie wytrzymuję. Ale on jest słodki i niewinny, że chce go bronić przed całym światem.

I wreszcie pojawia się zielony smok, który znacznie różni się od swoich braci. Nie powiem, to bardzo ciekawe ukazanie postaci. Ma charyzmę a jego interakcje z Hakiem mnie rozbrajają.

Wszystkie postaci razem tworzą dziwną, ale urzekająca gromadkę.

Wszystkie postaci razem tworzą dziwną, ale urzekająca gromadkę.

Naprawę przyjemnie czyta się te mangę. Ten tom jest chyba jednym z lepszych w tej serii, akcja zaczyna ruszać do przodu. Bohaterowie z tomu na tom są tylko coraz lepsi. Nie mogę się doczekać aż sięgnę po następne tomy.

(tomy 5-6) Yona, Yun i Kija zostają uwięzieni w zasypanym tunelu razem z Niebieskim i grupą mieszkańców. Pomimo niebezpieczeństwa bojący się mocy smoka ludzie początkowo nie chcą współpracować. Następnie drużyna wyrusza śladem Zielonego. Trafiają do portu Awa, miasta zastraszanego przez skorumpowanych urzędników i ich handlującego ludźmi, chciwego przywódcę. O mieszkańców walczy jedynie mała grupa piratów, wśród których znajduje się mężczyzna z niesamowitymi zdolnościami.
Im dalej Yona wędruje, tym bardziej dostrzega jak rządy jej ojca wyniszczyły kraj. Bieda, głód, niewolnictwo i panoszący się możnowładcy współpracujący z sąsiednimi krajami są wszechobecne. Il był idealistą mażącym o świecie niemożliwym. Dążenie do niego przyniosło potworne konsekwencje.
Każdy ze smoków ma zupełnie inne podejście do smoczej krwi i swoich obowiązków względem następcy ich pana. Niebieski, Shin-Ah, co prawda zbytnio nie ma o niczym pojęcia, jednak Yona jest dla niego światłem które wyciągnęło go z ciemności samotności (scena nadania mu imienia była urocza). Kija przez całe życie miał wpajane poczucie obowiązku służenia Hiryu, spotkanie z Zielonym sprawia, że zaczyna kwestionować swój życiowy cel. Dla Jae-Ha dziedzictwo smoczej krwi jest jak niewola, przeznaczenie które musi zerwać, a ciepłe uczucia do dziewczyny są fałszem, które wymusza smocza krew.
Po tych tomach możecie mieć złudzenie że wątek romantyczny ruszy do przodu (jednak w rzeczywistości będzie to długie czekanie) Spostrzeżenia zielonego smoka powoli wpływają na wszystkich i nawet Hak zaczyna myśleć o swoich relacjach z księżniczką. Dotychczas obserwował dziewczynę z Su-wonem więc nawet nie śmiał marzyć o czymś więcej.
Szósty tom nie kończy walki o Awę, cieszę się, bo polubiłam tych dziwnych piratów i matkującą im kapitan.

1931

Bajer, super, po prostu ta manga jest łał i mega!!!
Trzeci smok na horyzoncie. I jak każdy z nich ma inną historię. Ciekawe jak to się potoczy tym razem.

Bajer, super, po prostu ta manga jest łał i mega!!!

Niebieski Smok bardzo mnie rozczula. Pojawia się trzeci smok, tym razem Zielony, nie jest on jednak chętny do pomocy i robi wszystko, żeby nie spotkać się z Yoną.

• Manga
  • Mangi