Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem #1

Chie Inudoh Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem (tom 1) Seria: Exclusive komiksy
碧いホルスの瞳 -男装の女王の物語- (Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari)
Paulina Ślusarczyk-Bryła
Studio JG
starożytny egipt historyczna seinen manga
碧いホルスの瞳 -男装の女王の物語- (Aoi Horus no Hitomi - Dansou no Joou no Monogatari)
Oko Horusa. Kobieta, która została faraonem (tom 1)
komiksy
Paulina Ślusarczyk-Bryła
Exclusive
starożytny egipt historyczna seinen manga

Komiks opowiada historię Hatszepsut, kobiety, która zapragnęła zostać faraonem i lepiej panować w okresie Nowego Państwa niż swój brat. Manga mnie nie porwała od pierwszych stron, ale hmmm...zobaczymy, może kolejne tomy wypadną lepiej :)

Bardzo dobre rozpoczęcie serii. Fajna kreska i ciekawa historia. Zdecydowanie jestem zadowolona z zakupu mangi.

Sięgając po tę pozycję obawiałam się, że zobaczę historię przepełnioną feminizmem w dodatku zaserwowanym całkowicie niestrawnie, z pogwałceniem wszelkich zasad storytellingu jak i zwykłej logiki. Coś ala "The Last Jedi", można rzecz. Na szczęście, tym razem zostałam przyjemnie zaskoczona. Historia okazała się poprowadzona wiarygodnie, postacie - ciekawe, zmagające się z...

Manga nawet fajna. Poznajemy starożytny Egipt i królową-faraon, którą następca chciał usunąć z kart historii. Bardziej bym chciała pochwalić wydanie, gruba oprawa, powiększony format i piękna obwoluta. Chciała bym zobaczyć "Sailor Moon" w takim wydaniu. Ach marzenia.

Dyskusje

• Manga