Liczby Charona

Marek Krajewski Wydawnictwo: Znak, Edipresse Kolekcje Cykl: Edward Popielski (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Znak, Edipresse Kolekcje
edward popielski Marek Krajewski Czarny Kryminał kryminał retro retro lwów
Edward Popielski (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2019-12-12
edward popielski Marek Krajewski Czarny Kryminał kryminał retro retro lwów

Powieść bardzo nierówna. Początek mocno średni, środek nabierał rumieńców i wreszcie absolutnie beznadziejne, przyspieszone zakończenie. Konstrukcja postaci słaba - wyszły bardzo płaskie. Główna postać kobieca dla mnie zupełnie niezrozumiała, "nietrzymająca się kupy".
Całość przeciętna i ostatecznie raczej nieciekawa. Nie polecam.

W przerwach pomiędzy pracą i nauką, w końcu dobrnęłam do końca.

💀Zaczęło się bardzo intrygująco i można powiedzieć, że podobne napięcie utrzymało się w trakcie całej książki. Jednak nawet mnie przerosła ogromną dawka brutalności, chamstwa i poniżeń jakie spotkały głównego bohatera, dlatego nie obyło się bez przerw w czytaniu dla otrząśnięcia się z nie dobrych emocji.

Na...

Pierwsze słowa jakie przychodzą mi do głowy tuż po przeczytaniu tej książki, to - brud, syf, niesmak, obrzydzenie.
Książka jest dobra, wciągająca. Opisuje świat realistycznie - brutalność i moralność ludzką, rzeczywistość lwowską, ale też myśli, uczucia i zmysły. Pomysł z matematyczną zagadką - bardzo ciekawy, jednak "brudność" osobowości bardzo mocno przyćmiła ten...

Próba powrotu do normalnego życia. Chęć zdobycia serca dawnej uczennicy. Rozwiązywanie zagadek matematycznych. Wiele wyrzeczeń a to wszystko na tle urokliwego Lwowa.
Gdy Edward Popielski ma szansę na poprowadzenie sprawy zaginięcia kobiety, wszystko obraca się o 180 stopni. Wie, że musi się wykazać, jednocześnie nie narazić zaufania, jakim obdarzyli go dawni znajomi z...

Dopracowana, prawdziwa, mocna.

Detektyw Popielski - przenikliwy, inteligentny, tajemniczy, ze skłonnością do alkoholu - archetypowy bohater kryminałów, który z narażeniem życia rozwiązuje zagadkę. Nieco schematycznie, ale ja taki schemat lubię i dobrze się w nim czuję jako czytelniczka. Lektura bardzo przyjemna i wciągająca do ostatniej strony. Sam sens tytułowych Liczb Charona nieco naciągany,...

Twórczość Krajewskiego należy do najlepszych polskich kryminałów. "Liczby Charona" nie są kryminałem idealnym, ale i tak fabuła jest solidna, język przyjemny, a klimaty starego Lwowa niezwykle urocze.

Mam problem z książkami Marka Krajewskiego. Są momenty, które bardzo mi się podobają, są i takie, które wręcz żenują. „Liczby Charona” wpisują się w ten opis. Z drugiej strony jakoś dziwnie lubię tych popaprańców, których autor wyznacza na swoich bohaterów. Oczywiście trudno za nimi przepadać, ale to, że są ludzcy, sprawia, że nieco z nimi sympatyzuję.
W sumie to dość...

Kryminały Marka Krajewskiego traktuję jako przerywniki między bardziej wyczerpującymi i wymagającymi lekturami. To dla mnie świetna rozrywka na dobrym poziomie i w ciekawej formie. I mimo, iż tematycznie często są dość wulgarne i brutalne, to dobrze spędzam czas na ich czytaniu. Tak też było tym razem, kiedy sięgnęłam po trzecią część serii o Edwardzie Popielskim pt.:...

Dyskusje

3 101