Okładka książki Moment, czyli po nitce do kłębka A.K. Sar
Okładka książki Moment, czyli po nitce do kłębka
A.K. Sar Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2019-12-12
2019-12-12

" Jeden dzień, który potrafi odwrócić Twoje życie do góry nogami. Jeden jedyny, który nagle się pojawia w Twoim życiu i na początku nie masz świadomości czym się zakończy."
To cytat z tej niewielkiej książki, a nawet można rzec broszurki, która w zamyśle autorki miała być zbiorem przemyśleń na temat codzienności. Może zacznę od tego ,że czytania tu niewiele, bo druk spory a i dużo na stronie nie ma. do tego co kilka kartek wsadzony kolejny cytat - przemyślenie autorki tylko nie bardzo wiem po co.
Przechodząc do treści no cóż rozpoczynamy od spotkania z lekarzem psychiatrą, który pracuje sobie w przychodni i czuje się bardzo zmęczony przyjmowaniem kolejnych pacjentów. Oczywiście pod ręka są panie z rejestracji i to na nie wylewa swoją frustrację na początek. Nie inaczej jest w przypadku przyjętego pacjenta, który w oczach lekarza pojawia się tylko po to aby uzyskać zwolnienie chorobowe. Dopiero po chwili orientuje się ,że jednak człowiek ten ma problem i dosyć nieudolnie zabiera się za rozwiązanie go.
I tak w dalszym ciągu książki przechodzimy ni stąd ni stamtąd do przytoczonej obowiązkami kobiety, która rozwodzi się nad swoim nieudanym małżeństwem. Już sam początek to katastrofa, ceremonia zaślubin nie taka jak być powinna a potem... szkoda gadać. Pojawia się dziecko, które jak to dziecko wymaga poświecenia, opieki itd. A nasza bohaterka jest zmęczona, bo chodzi do pracy. Napięcia nie wytrzymuje małżonek, który pozostawia ją samą. Efektem jest wychowanie syna na nieudolnego mężczyznę. A i on trafia na obrotną kobietę, która sprawnie wykorzystuje go do osiągania swoich celów głównie finansowych. mamusia natomiast musi sponsorować synka.
I kolejny przelot do kolejnego negatywnego zjawiska jakim jest odejście z domu kolejnego małżonka. Być może nie wytrzymał presji wywieranej przez żonę, która oczekiwała pomocy w wychowaniu dzieci.
Strasznie dużo w tej książce smutku, złych doświadczeń, odejść, tak jakby autorka chciała pokazać ,że tylko taki świat wokół nas jest. Może to forma happeningu, bo to artystka. Szkoda tylko, że nie wzięła pod uwagę tego, że z tym borykamy się na codzień. A w książkach szukamy raczej pozytywnych wibracji.

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapiepl.

"Moment, czyli po nitce do kłębka" to książka skupiająca w sobie kilka historii, pozornie różnych ludzi. Każdy z nich przedstawia jakiś problem, który ma za zadanie dać czytelnikowi pole do przemyśleń. Bohaterowie pochodzą z różnych środowisk, lecz łączy ich jedno - złe relacje z ludźmi. Są to w niektórych historiach bliscy, natomiast w innych znajomi. Autorka, A.K.Sar porusza w ten sposób tematy, które dotyczą każdego z nas. W tym m.in. zmienianie się, niedocenianie, zmanipulowanie. Poprzez kilka stron opowieści ukazuje, jak bardzo przestajemy żyć swoim życiem. Wchodzimy w złe relacje, zadajemy się z nieodpowiednimi ludźmi, dopasowujemy się do innych. Brakuje nam czasu i możliwości samorealizacji.

Autorka zwraca również uwagę, że nic w naszym życiu nie dzieje się przypadkiem. Są sytuacje, które niekorzystnie wpływają na nas, ale nic nie trwa wiecznie. Jak sama wspomina, nasze życie przypomina sinusoidę, z którą musimy się uporać. Musimy być przygotowani, aby nawet w gorszych chwilach nie załamywać się i iść dalej do przodu.

Moim zdaniem książka "Moment, czyli po nitce do kłębka" zasługuje na ocenę 6/10. Porusza ważne tematy, które często są tematem tabu. Przeczytanie jej, może niektórym pomóc zrozumieć koleje losu. Warto wspomnieć, że w każdej historii pojawiają się "wstawki", tzn. grafiki z myślami autorki, hasłami motywującymi. Moje serce skradło zdanie "Zrozumieć nie jest tym samym, co poczuć".

A.K. Sar

Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka?
_________________________________________________

Książka jest dość krótka,zaledwie 163, napisana prostym i przystępnym językiem.
Poznajemy historię kilku osób, pozornie innych a tak bardzo jednak do siebie podobnych.
Co łączy te osoby i jak wydarzenia jednego dnia wpłyną na ich przyszłość ?
Czy faktycznie jeden dzień może zmienić ich życie ?

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym czy twoje zachowanie wpłynie na czyjeś życie ?

A może za bardzo przejmujesz się tym co inni sądzą o Twoim życiu i tak naprawdę boisz się żyć ?

Przeczytaj tę książkę i znajdź czas na chwilę refleksji. To nie jest książka , której historia ma wbić cię fotel a przypomnieć Ci o wartościach , które gubimy zatracając się w pędzie dnia codziennego.

A.K. Sar

Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka?
_________________________________________________

Książka jest dość krótka,zaledwie 163, napisana prostym i przystępnym językiem.
Co łączy te osoby i jak wydarzenia jednego dnia wpłyną na...

Książka dzieli się na rozdziały, w których widzimy świat z perspektywy różnych bohaterów, m.in. psychiatry, żony, matki, barmana i szefa, a ich historie łączą nas z naszym głównym bohaterem.

Jest to bardzo krótka książeczka (168 stron),a na wielu stronach pojawiają się jeszcze, według mnie zbędne, strony z "mądrymi" hasłami, więc czytania nie ma za wiele. Pochłania się tę książkę szybko, bo język jest też dość łatwy i przyjemny w czytaniu.

Najbardziej w tej książce podoba mi się to, że widzimy świat naprawdę z różnych perspektyw, co daje nam taki prawdziwy społeczny przekrój. Uwydatnione są tutaj szczególnie różne stereotypy towarzyszące nam w życiu i dają one pole do refleksji. Możemy też zobaczyć, jak decyzje innych wpływają na nasze życie.

Skłoniła mnie ta książka do lekkiej refleksji, jednak nie potrafiłam do końca się w nią wczuć. Aby lepiej ją poczuć, potrzebowałabym trochę bardziej rozbudowanych opisów poszczególnych osób, a tutaj działo się wszystko zdecydowanie za szybko. Jest na pewno lekkim przerywnikiem między cięższymi powieściami, jednak nie będzie pozycją, która utknie mi w głowie na długo, mimo że próbuje przekazać dużo ważnych rzeczy o codzienności każdego z nas.

. To cienka książka, po której nie wymagałam dużo, ale znam też całkiem dobre, krótkie książki. Ta jednak mnie rozczarowała. Akcja zaczyna się od negatywnie nastawionego do swojej lekarza, który przyjmuje pierwszego klienta tego dnia. Gdy się dowiaduje, że chodzi o lewe L4 ocenia go w myślach jako lenia, ale po chwili rozmowy okazuje się, że ma on jakiś problem, którego nie chce wyjawić a nasz lekarz nagle chce poznać całą jego sytuację. Nie dowiaduje się niczego a po wyjściu pacjenta przechodzimy do kolejnego bohatera książki - szefa złego na swojego pracownika
Czytało się to "ciężko" a myślałam, że połknę ją szybko. Nie mogłam w żaden sposób poczuj tej książki, bohaterowie mnie irytowali i byli opisani tak krótko, że nie było możliwości ich zrozumieć - zaraz akcja przeskakiwała do kolejnego. Co jakiś czas pojawiały się strony z cytatem, które wydaje mi się niczego nie wnosiły, a były tylko na zapełnienie książki 🙈
dla mnie niestety 3/10

Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka❓😃 Bardzo. Dzisiaj zmierzam do Was z 📘 książką A.K. Sar, MOMENT. CZYLI PO NITCE DO KŁĘBKA. Jest to dość cienka książka, na jeden wieczór w tematyce obyczajowej. W książce zawartych jest kilka opowiadań dotyczących tego jak pewnym osobom mija dzień – psychiatrze, matce czy żonie. Co łączy te osoby❓ Jak wydarzenia danego dnia wpływają na ich przyszłość❓ Autorka radzi nam abyśmy bardziej spojrzeli i pamiętali o sobie, niż tylko zaspokajali potrzeby i pragnienia innych. Nie każe nam całkowicie przestać dbania o innych ale ma na myśli to, żebyśmy w ciągu całego tego dziennego zamieszania znaleźli choć chwilkę dla siebie, na przeczytanie książki, obejrzenie filmu, programu, wyjście do kina, na siłownię czy na zwyczajny spacer.  Warto aby taka odskocznia od codzienności nie trwała krócej niż godzinkę, nie koniecznie w ciągłości ale aby pamiętać o sobie. Jaki pożytek z rodzica ma dziecko, jeśli rodzic nadskakuje mu cały dzień, a później chodzi zły i wyczerpany❓ Weźmy dziecko, psa na spacer. Faceta do kina czy na kawę. Miejmy małe odskocznie ale takie, które naładują nam akumulator na kolejny dzień. Jak bardzo oczekiwania, osądy i decyzje innych osób wpływają na naszą codzienność❓ ☺️
Zajrzyjcie do książki a przekonacie się!

„ … Gdyby nie zmiany,
życie byłoby jedynie
nudnym odtwarzaniem
wciąż tego samego filmu.”
--------
Zapraszam na FP _Zaczytany Książkoholik

„Moment czyli po nitce do kłębka” A. K. Sar to licząca zaledwie 163 strony książka, która bardzo zaskakuje treścią i skłania do przemyśleń. Sama początkowo nie mogłam uwierzyć, że w tak krótkiej treści można zawrzeć tyle mądrości i przemyśleń dotyczących życia i trosk z nim związanych. Autorka posługuje się prostym i zarazem bardzo ciekawym językiem, co powoduje, że z coraz większą ciekawością zagłębiałam się w treść szukając odpowiedzi na pytanie znajdujące się na okładce „ Jak bardzo jeden dzień może zmienić życie człowieka?” Otóż moi kochani nawet jedna chwila może spowodować nieodwracalne zmiany nie tylko w naszym życiu ale i całym naszym otoczeniu. Któż z nas nie miał takiego dnia w którym konieczne było podjęcie bardzo trudnych decyzji. Decyzji , które zmieniły nasze życie, życie naszych najbliższych i nawet zupełnie obcych ludzi, którzy w danej chwili pojawili się na naszej drodze. Któż z nas nie znalazł się sytuacji, która dosłownie w przeciągu kilku chwil wywracała nasze życie do góry nagoni, stawiając pod znakiem zapytania wszystko co do tej pory osiągnęliśmy. Myślę, że prawie każdy z nas przeżył takie chwile.

W książce poznajemy bohatera, którego życie w przeciągu kilku chwil diametralnie się zmienia. Ale nikt z jego otoczenia nie zdaje sobie z tego sprawy i nikt nie potrafi mu pomóc. Mamy szansę poznać opinie najbliższych na jego temat. Żona uważa go za nieudacznika i powód wszelkich małżeńskich kłopotów. Matka jest zawiedziona, bo syn nie spełnił jej aspiracji. Szef ma już dość jego pokrętnych tłumaczeń i wiecznie cierpiącej miny. Nawet lekarz psychiatra uznał go za symulanta. Ale czy słusznie? Książka dowodzi, że wszelkie oczekiwania, osądy i decyzje innych ludzi mają ogromny wpływ na nasze życie. Czasami są one budujące, a czasami destrukcyjne, które burzą naszą wewnętrzną równowagę i ciągną za sobą katastrofalne skutki. Czy możemy przewidzieć takie sytuacje i ich unikać. Nie nie da się. I choć mówi się , że każdy jest kowalem swego losu, to nie wiemy co nas czeka. Trzeba żyć chwilą i cieszyć się każdym dniem.

• Legimi powieści
  • Dla wydawnictwa
  • Przeczytane w 2020
  • Legimi audio

Dodaj cytat z książki Moment, czyli po nitce do kłębka