Historia luksusu

Okładka książki Historia luksusu Giorgio Riello
Okładka książki Historia luksusu
Giorgio Riello Wydawnictwo: Bellona Seria: Tajemnice Historii [DeAgostni] popularnonaukowa
popularnonaukowa
historia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Historia luksusu Peter McNeil, Giorgio Riello
Historia luksusu Peter McNeil, Giorg...

Tematyka nietypowa, nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym. Dlatego kupiłem.
Kiedy czytamy o czasach starożytnych i średniowiecznych, jest to w pewnym sensie książka historyczna, lecz jak tylko zbliżamy się do czasów współczesnych, ma się wrażenie, że czytamy o celebrytach. I w pewnym momencie zadałem sobie pytanie: " Po co ja to czytam?! Co mnie obchodzi kto, ile wydaje!"
I to tyle... Tylko wydawnictwo Bellona wydaje takie cosie o średniej ocenie 5,7 czy 6. Ma się wrażenie, że to książki, których nikt inny nie chciał.

Nie jest to wcale pierwsza na świecie książka o historii luksusu. Natomiast na pewno jest przeciętniutka. Za mało w niej nowych wątków, jak na potrzeby wyrobionego czytelnika, który cokolwiek o ekonomii luksusu już wie. I na pewno o wiele za dużo - jak dla człowieka, który po raz pierwszy ma kontakt z tematem.
Dużo tu miejsca na świetne, opowieści i bogate tło, które kontekstowo pozwoliłoby zrozumieć znaczenie luksusu w poszczególnych epokach. Zamiast tego mamy nieznośnie szybką i dość monotonną wycieczkę po faktografii.

Dużo tu miejsca na świetne, opowieści i bogate tło, które...

Już od pewnego czasu chciałam przeczytać tę książkę. Ciekawie napisana, autorzy wykonali sporo pracy badawczej, jednak czuję lekki niedosyt. Poczytałabym znacznie więcej w tym temacie. Ciekawe były konkretne przykłady osób i nieopisanych luksusów, którymi się otaczały.

Krótko, zwięźle i na temat: ta książka jest po prostu nudna.

Krótko, zwięźle i na temat: ta książka jest po prostu nudna.

• POPULARNO-NAUKOWE
  • Nauka
  • Storia 14,07,2016
  • Posiadam ebooka

Dodaj cytat z książki Historia luksusu