Range: Why Generalists Triumph in a Specialized World

Data 1. wydania:
2019-05-28
angielski

więcej Więcej

Literatura oparta na faktach i wywiadach, wielki plus za przypisy; nie są to kołczowe pogaduszki, a wiedza z krwi i kości. Naprawdę polecam, myślę, że jeszcze do niej powrócę.

Książka na pewno pomaga szerzej spoglądać na świat i kwestię wąskich specjalizacji. Docenić należy bardzo zróżnicowany wachlarz przykładów, zarówno tych powszechnych i teraźniejszych jak i historycznych.

Nie odmienia ona raczej światopoglądu, pozwala za to z różnych perspektyw ocenić przyczyny sukcesu i metodologię niektórych jednostek.

Otwierająca spojrzenie na kwestie specjalizacji. Na mnie zrobiła piorunujące wrażenie.

"SIĘGAJ JAK NAJDALEJ" DAVID EPSTEIN

Książka ma forma poradnika i jest literaturą zakwalifikowaną jako nauki społeczne. Sporo tutaj psychologii i socjologii. Napisana językiem prostym i czytelnym.

Autor stara się przekonać nas, że ludzie o szerokich zainteresowaniach i umiejętnościach mają największe szanse na odniesienie sukces.
Skupił się na badaniu jak ująć i...

Świetna pozycja. Traktuję ją jako twórcze rozwinięcie myśli Daniela Kahnemana i Philipa Tetlocka, oraz błyskotliwa polemika z Malcolmem Gladwellem. Autor pasjonująco podchodzi do zagadnienia podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.

"... Trzeba mieć duży kosz, żeby coś przynieść do domu. Do dziś powtarza tę sentencję, która oznacza, że jeśli ma się otwarty umysł, to wyniesie się coś dla siebie z każdego doświadczenia."

Co, jeśli wszystko, czego nas uczono o osiągnięciu sukcesu w życiu, było nieprawdziwe? David Epstein na przykładzie słynnych sportowców, naukowców i artystów pokazuje, że kluczem do...

Ostatnio coraz częściej zdarza mi się sięgać po poradniki. Ogromnie się z tego cieszę, bo wiedzę, którą dzięki nim otrzymuje, mogę zastosować w praktycznym życiu.

Z takim też nastawieniem sięgnęłam po "Sięgaj jak najdalej". Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że książka nie jest zwykłym poradnikiem! Jej budowa jest całkiem inna i dzięki temu dużo prościej się...

Jestem w szoku! Zupełnie nie spodziewałam się, że ta książka aż tak podbije moje serce. Świetna rzecz! Autor otwiera nam oczy i nie mami głupimi filozofiami, ale kładzie na stół konkret. Jestem pod wrażeniem i jeszcze zbieram szczenę z podłogi, bo niektóre opowieści mnie wyprowadziły z równowagi (w sensie pozytywnym).
David Epstein podarował nam.... hmmm... taki reportaż...

• 2021
  • Chcę w prezencie