Między cierpieniem a uzdrowieniem

Okładka książki Między cierpieniem a uzdrowieniem
Marcin Zieliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi religia
religia
Wydawnictwo Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi
2019-01-01
2019-01-01
religia cierpienie uzdrowienie

Okładka książki Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys. Dawid Gospodarek, Marcin Kędzierski, Ewa Kiedio, Tomasz Krzyżak, Maria Miduch, Zuzanna Radzik, Tomasz Terlikowski, Marta Titaniec, Marcin Zieliński, Piotr Żyłka, praca zbiorowa
Ocena 6,5
Mamy głos. Świ... Dawid Gospodarek, M...
Okładka książki Ogień i woda. Czy w Kościele można się dogadać? Krzysztof Porosło, Marcin Zieliński
Ocena 8,3
Ogień i woda. ... Krzysztof Porosło,&...

Momentami ciężko mi się czytało "Między cierpieniem a uzdrowieniem" i czasami czułam się przytłoczona przez tę książkę- nie umiem powiedzieć czemu. Możliwe, że w trakcie czytania moja dusza przeżywała pewnego rodzaju walkę.

Jednakże nie mogę zaprzeczyć temu, że to bardzo wartościowa książka, która dała mi sporo do myślenia. Człowiek nawet nie wie, jak dużo nie wie i dobrze, że może być uświadamiany i nauczany. Oczy się otwierają, uszy zaczynają słyszeć. Można spojrzeć na pewne kwestie z zupełnie innej perspektywy. Szczególnie istotne były dla mnie opisane świadectwa- one zawsze dają ogromną nadzieję.

Takie pozycje są szczególnie potrzebne, gdy chce się doświadczyć duchowego rozwoju. Choć czytanie było dla mnie walką, nie żałuję, że walczyłam, bo otrzymałam coś, co może być kolejnym początkiem czegoś wielkiego.

Marcin Zieliński bardzo przygotował się do napisani tej książki. Wiedza w niej zawarta jest poparta nie tylko doświadczeniem autora jako charyzmatyka modlącego się o uzdrowienie nad chorymi, ale również wypowiedziami innych znanych osób. Oczywiście nie zabrakło tu też wiedzy z Pisma Świętego. Książka bardzo budująca wiarę w uzdrowienia za sprawą świadectw uzdrowień popartych medycznie. Sprawa cierpienia i modlitwy o uzdrowienie została dogłębnie omówiona. Rzadko cierpienie jest naszym krzyżem, na który mamy się godzić, bo Bóg tak chce. Bóg chce naszego dobra, więc z cierpieniem powinniśmy walczyć. Czasami doświadczając cierpienia zbliżamy się do Boga i doświadczamy miłości drugiego człowieka.
"Ojciec John Bashobora powiedział kiedyś na temat modlitwy o uzdrowienie: <<Jeśli Bóg nie zabierze od ciebie choroby, to da ci łaskę, abyś miał siły żyć dalej!>>. Bóg zawsze odpowiada na modlitwy, nie zawsze jednak w taki sposób, jakiego się spodziewamy."

Pan Jezus jest zbawicielem świata i Mu wyszło. My nie musimy zbawiać ludzi 😉

Pan Jezus jest zbawicielem świata i Mu wyszło. My nie musimy zbawiać ludzi 😉

Dodaj cytat z książki Między cierpieniem a uzdrowieniem