Dziennik Noel

Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Noel (tom 1) literatura piękna
The Noel Diary
Noel (tom 1)
literatura piękna
Hanna de Broekere
święta Boże Narodzenie magia

Dobrze się czytało. Ksiazka na jeden wieczór. Niby wszystko super ale czegoś mi w tym brakowało. Może tego, że spodziewałam się wzruszenia jak w poprzednio czytanych książkach Evansa. Tu jakoś tego nie było.

Książkę czyta się z zapartym tchem. To jak pięknie autor opisuje uczucia sprawia, że chce się więcej. Książka motywuje do wyznawania prawdy, ponieważ prawda wyzwala.

Mam już za sobą kilka książek Richarda Paula Evansa, a „Dziennik Noel” przypomniał mi, dlaczego poprzednie historie tak bardzo mnie urzekły.

Wzruszająca opowieść, podejmująca kilka trudnych tematów. Pokazuje, że świat nie jest czarno-biały, a życie pisze różne scenariusze. W powieści nie brakuje również miłości i szczęśliwego zakończenia więc tym bardziej jest to książka...

Jacob, światowej sławy pisarz, uwielbiany przez swoje czytelniczki. Pozornie ma wszystko jednak jego przeszłość skrywa okropną historię a jego sny nawiedza piękna kobieta o której istnieniu nie ma pojęcia. Mężczyzna dowiaduje się o śmierci matki, z którą od lat nie utrzymywał kontaktu. Wraca więc w rodzinne strony by uporządkować dom i załatwić formalności. Niespodziewanie...

Kiedyś czytałam kilka książek Evansa, ta powieść przypomniała mi, dlaczego. Bardzo ciepła opowieść, podejmująca kilka trudnych rodzinnych tematów. Oczywiście jest i miłość i szczęśliwe zakończenie, czyli lektura pozytywnie nastawiająca do życia. Takie książki są bardzo potrzebne. Polecam więc :)

Mimo, że książka została rok temu, ja zabrałam się za nią dopiero w tym roku. Szkoda, że tak późno, ale również cieszę się że miała okazję przeczytać tak piękną historię. Wzrusza, zaskakuje, naucza. Wszystko z czego słynie Richard Paul Evans jest w tej książce. Polecam każdemu choć jedną jego książkę, a ja zabieram się za tom drugi serii Noel.

Czyta się błyskawicznie, całkiem przyjemna lektura, gwiazdek kilka bo czytałam o wiele fajniejsze książki .. :)

Na półkach: , , , ,

"Stajemy się niewolnikami tych, którym nie wybaczamy."

Piękna opowieść o tym, że życie pisze różne scenariusze, że świat nie jest czarno-biały, a przede wszystkim o tym, że wybaczenie jest wspaniałym darem, który możemy podarować sobie samym.

Całkiem przyjemne czytadelko na jeden wieczór .

To kolejna powieść tego pisarza, która wpadła w moje ręce.
Przedstawia świat widziany oczyma dziecka z perspektywy osoby dorosłej. Wiele jesteśmy w stanie wyprzeć z pamięci, głównie te złe wspomnienia, niestety z nimi gubimy również te dobre momenty. Poznajemy jak trudno poskładać relacje rodzinne po tragedii która wydarza się niespodziewanie. Jak łatwo odsunąć od siebie...

Dyskusje

• 2020