Dziennik Noel

Okładka książki Dziennik Noel
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Noel (tom 1) literatura piękna
literatura piękna
Noel (tom 1)
The Noel Diary
Znak Literanova
2019-11-25
2019-11-25
Hanna de Broekere
święta Boże Narodzenie magia

Bardzo ciekawa książka :)

Bardzo ciekawa książka :)

Bardzo szybko się ją czytało 🙂 przyjemna i lekka książka 🙂

Bardzo szybko się ją czytało 🙂 przyjemna i lekka książka 🙂

Ponadczasowe wartości zamknięte są tutaj w prostym przekazie, dlatego tak przyjemnie się ją czyta. Historia o tym jak pan spotyka panią i... Oprócz oczywistego zakończenia autor przemyca odrzucenie, wycofanie, ból i rozczarowanie. A to już daje możliwość podążania wewnętrzną ścieżką przemiany bohaterów. I takie historie lubię.

Drażni mnie już wtórność tego autora. Książka około świąteczna, która częściej irytuje niż wprowadza w odpowiedni nastrój. Choć historia nie jest źle poprowadzona, to często postawy i zachowania głównych bohaterów są nieprzemyślane. Nie wywołuje żadnych pozytywnych emocji. Atutem jest to, że szybko się czyta, ale to można stwierdzić o prawie wszystkich książkach tego pisarza.

Przyjemnie się czyta. W żadnym momencie się nie nudziłam.

Przyjemnie się czyta. W żadnym momencie się nie nudziłam.

Święta to ma być taki czas kiedy naprawia się błędy, wybacza i zupełnie inaczej patrzy na świat. Dla mnie właśnie taki jest "Dziennik Noel".
Historia wciąga, chce się ją poznawać i podążać razem z bohaterami przez tajemnice ich przeszłości. Autor potrafi pięknie pisać o uczuciach, a w jego historii czuć całą ich paletę. Różnorodność postaci i ich niezwykle złożone charaktery, chociaż początkowo wydają się być zupełnie jednoznaczne pozwala na odkrywanie i dojście do wniosku, że życie wcale nie jest takie proste i czarno-białe.

Richard Paul Evans ma zdolność poruszania w moim sercu jakiejś ukrytej nuty, a jego morały nie powodują we mnie irytacji. Na pewno sięgnę po kolejny tom serii.

Na półkach: , , , ,

Bardzo lubię powieści tego pisarza, zawsze pisze tak że wciąga się całą powieść na raz za jednym zamachem. Tak jest i tym razem jest to opowieść o akceptacji samego siebie i podążaniu, szukaniu miłości oraz ciężkim dzieciństwie, stracie jak i wybaczaniu.
Było mi się trudno od niej oderwać zarywałam noc by dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Świąteczny klimat więc idealna na zimowe wieczory z kubkiem gorącej czekolady ;)
Na pewno sięgnę po kolejne części z tej serii (Już są w drodze ;p) Jak najbardziej polecam !

Przyznam, że czytałem już tą książkę jakieś 2-3 lata temu, ale niewiele z niej pamiętałem, dlatego postanowiłem ją przeczytać jeszcze raz. Nie wiem, czy to wada, że nie pamięta się historii powieści, bo może nie wywarła na nas silnego wrażenia, czy zaleta, bo można ją przeczytać jeszcze raz. W każdym razie jest to książka, o odkrywaniu swoich korzeni, o zmierzeniu się z trudną, bolesną przeszłością, ale także o przebaczeniu i o życiu w prawdzie. Na odwrocie książki jest napisane, że powieść jest autobiograficzna. Jestem ciekaw jak bardzo. Czy autor miał podobną rodzinę jak główny bohater? Pewnie się nie dowiem. Książka w sam raz na grudniowy wieczór, bo akcja dzieję się w grudniu. Jest to okres przedświąteczny, ale nie poczułem klimatu Świąt. Ale może to i dobrze, nic nie jest przesłodzone. Autor potrafi pisać lepsze powieści, chociażby ,,Sprzedawca marzeń'' ale ta też jest niezła. Wciągająca fabuła i niepowtarzalny styl pisania autora sprawił, że przeczytałem książkę w 3 dni. Gdybym się postarał, to prawdopodobnie przeczytał bym ją w jeden dzień. Polecam.

Richard Paul Evans - autor, którego i chciałam przeczytać i się bałam. Zapytacie dlaczego? A już spieszę z informacją. Pierwszą książkę tego autora, którą czytałam pokochałam całym sercem i bardzo chciałam przeczytać inną. Gdy już w końcu zabrałam się za tą drugą to, cóż tu dużo mówić, z lekka się rozczarowałam i tak trzeci tom jednej serii czekał i się nie mógł doczekać 🤷 jak widzicie z jednej strony chciałam poznać coś jeszcze z twórczości autora, ale była też obawa, że znowu nam będzie nie po drodze. Jak było tym razem??

Książka "Dziennik Noel" to fenomenalna powieść, która znowu dała mi ogrom nadziei, zarówno z tym, że twórczość autora jednak mi się będzie podobać jak i nadziei bohaterom powieści aby dążyć do swoich marzeń. Rozliczyć się z przeszłością, aby z czystym sumieniem moc wkroczyć w przyszłość. Autor pięknie pisze o uczuciach i zdecydowanie potrafi poruszyć czytelnika swoją twórczością. Ja jestem kompletnie zakochana, a książkę przeczytałam w niecałe 24 godziny więc to mega plus i dowód, jak ta książka jest świetna! Sama się wręcz czyta 😍😍😍

Polecam ogromnie ❣️

"– Wiesz, co mówią o prawdzie, Jacobie?
– Co takiego?
– Że wyzwala".

To poruszająca powieść o poszukiwaniu samego siebie, z umiejętnie wplecionym wątkiem uczuciowym. Wciąga nas od pierwszej strony, nie nudzi.

"Najgorsze jest to, że chociaż wiesz, że taka mentalność jest zła, to jeśli zostanie ci wpojona, strasznie trudno ci z nią zerwać. Bo uważasz, że buntujesz się przeciwko czemuś słusznemu, choć wiesz, że to nie jest słuszne."

"Ale od tego, czego szukasz, ważniejsze jest, dlaczego tego szukasz. Dlatego, że ten wystraszony chłopiec, który jest w tobie, wciąż się boi, że nie zasługuje na miłość. Więc czasami odrzuca miłość. A czasami próbuje na nią zasłużyć. Ale wtedy nienawidzi tego, o którego miłość tak bardzo zabiegał. [...] Jedyna prawdziwa miłość jest bezwarunkowa. Wszystko inne jest fałszem."

"– Wiesz, co mówią o prawdzie, Jacobie?
– Co takiego?
– Że wyzwala".