Geopolityka. Polska w grze mocarstw

Okładka książki Geopolityka. Polska w grze mocarstw Ireneusz P. Piotrzkowicz
Okładka książki Geopolityka. Polska w grze mocarstw
Ireneusz P. Piotrzkowicz Wydawnictwo: Zona Zero reportaż
reportaż
Zona Zero
2019-01-01
2019-01-01
Geopolityka Strategia Rzeczpospolita

Książka nie prezentuje rzetelnej wiedzy historycznej. Jest to raczej zbiór pobożnych życzeń autora.

Teorie spiskowe autora, brak merytorycznej tresci

Teorie spiskowe autora, brak merytorycznej tresci

Ta książka otwiera oczy na świat który jest wokoło nas. Szczerze polecam.

Ta książka otwiera oczy na świat który jest wokoło nas. Szczerze polecam.

Jak na debiut autora, książka bardzo dobra, ciekawie i składnie napisana. Dużo faktów i ciekawostek historycznych pokazuje, że autor odrobił pracę domową i rzetelnie starał się opisać wszystkie wydarzenia jakie miały wpływ na losy naszej Ojczyzny. Obowiązkowa pozycja dla każdego kto zaczyna swoją przygodę z geopolityką, ale i także dla tych którzy pragną zgłębić wiedzę w tym temacie.

Dla nie wyrobionego czytelnika książka może być odkryciem wprost niezwykłym. Schlebia naszym marzeniom o poważnej a nawet niezwykłej roli Polski na światowym rynku. Oczywiście musi być spełnionych kilka warunków. Ale o tym to już sam autor opowiada i co ważne, także ma marzenia. Są nawet chwile, w trakcie czytania, że możemy być w euforii... o szczegółach oczywiście nie mam zamiaru tutaj opowiadać. Nie chcę zabierać elementu zaskoczenia, ale może chcesz drogi czytelniku wiedzieć np. gdzie rodziła solidarność i dlaczego Chiny powinny być strategicznym partnerem naszej części Europy. W-ogóle to pomieszanych jest kilka pojęć, sytuacji i nazwisk. Drogi czytelniku, jeśli przetrzymasz około stu stron, to dopiero zacznie się kłopot, im głębiej w las... muszę jednak przyznać, co kilkadziesiąt stron coś mnie inspirowało do dalszej lektury. Więc może warto... mnie się udało.
Oczywiście, powinienem to podkreślić wcześniej, za wyrobionego czytelnika się nie uważam.

Zawalona noc to najlepsza recenzja. Ogromny talent!!

Zauważyłem jedną dość poważną jej wadę, otóż autor zakłada, że czytelnik jest już doskonale przygotowany do lektury i ma za sobą przynajmniej wykłady dr Bartosiaka czy dr Sykulskiego i podstawy zna. Niestety autor nie bawi się w tłumaczenie i mamy materiał, który zmusza do sięgania po dodatkową literaturę. Dlatego jeśli ktoś jest leniwy lub zwyczajnie nie nadąża za akcją, to może się po prostu zniechęcić.

Drugi problem jest taki, że nie jest to pozycja dla każdego, w rozdziale ocena III RP autor rozprawia się z elitą skupioną wokół Gazety Wyborczej i TVNu, a to oznacza, że już na starcie narobił sobie wrogów i zapewne nie ma szans na szerszą promocję, a do tego część czytelników mocno ciśnie ją o ścianę. Dostało się też PiSowi, ale nieco łagodniej. Autor pogrążył się dodatkowo atakując neomarksizm, tak więc już kompletnie zamknął sobie drogę do np. EMPIKów. Co najśmieszniejsze rozdział o neomarksizmie jest najsłabszy z całej książki, tak więc jakby go nie było naprawdę nic by się nie stało.

Trzeba jednak uczciwie przyznać, że tak opowiadać o historii i polityce potrafi niewielu np. Paul Johnson.
Imponuje również świetne przygotowanie naukowe, bogata kwerenda autora i gigantyczna liczba przypisów.

Pomimo kilku wad jest to książka naprawdę doskonała.

Zawalona noc to najlepsza recenzja. Ogromny talent!!

Aż wierzyć mi się nie chce, że jestem pierwsza z opinią. Po prostu WOW!
To jak dostać obuchem w głowę, nic już nigdy nie będzie takie samo.

Aż wierzyć mi się nie chce, że jestem pierwsza z opinią. Po prostu WOW!
To jak dostać obuchem w głowę, nic już nigdy nie będzie takie samo.

• Chcę kupić
  • Geopolitics
  • Geopolityka
  • Eikon dio
  • Chn

Dodaj cytat z książki Geopolityka. Polska w grze mocarstw