Tupcio Chrupcio. Błyszczące znalezisko

Okładka książki Tupcio Chrupcio. Błyszczące znalezisko praca zbiorowa
Okładka książki Tupcio Chrupcio. Błyszczące znalezisko
praca zbiorowa Wydawnictwo: Media Service Zawada Cykl: Tupcio Chrupcio [Media Service Zawada] (tom 13) literatura dziecięca
23 str. 23 min.
literatura dziecięca
Tupcio Chrupcio [Media Service Zawada] (tom 13)
Media Service Zawada
2018-01-01
2018-01-01
23 min.
dla przedszkolaków

Tupcio Chrupcio to mała myszka mieszkająca w domku na skraju łąki. Wraz z przyjaciółmi każdego dnia odkrywa otaczający go świat, uczy się akceptować zupełnie nowe rzeczy oraz stawiać czoło codziennym trudnościom i lękom. Oprócz tego zawsze może liczyć na niezwykle mądrych i doświadczonych rodziców, którzy wiedzą co robić w danej sytuacji.

Serial powstał na podstawie serii książek dla dzieci autorstwa Marco Campanella, zaś ta książeczka oparta jest na kanwie odcinka pt. "Kto znajduje, zatrzymuje".

Pani Magda, opiekunka przedszkolaków, zadaje dzieciom pracę domową: mali bohaterowie otrzymują pudełka, do których muszą włożyć znalezione przez siebie "skarby". Szybko się okazuje, że nie jest to takie proste zadanie. Przyjaciele Tupcia szybko znajdują ciekawe rzeczy, natomiast nasza dzielna mała myszka ma z tym problem. Ale wkrótce i do niego uśmiecha się szczęście i Tupcio znajduje prawdziwy skarb. Ale czy będzie mógł go zatrzymać?

Na co dzień nie mam w ogóle do czynienia z Tupciem Chrupciem. Moje dzieci nie oglądają tej bajki ani nie czytamy książek z mysim bohaterem. Ta książeczka wpadła nam w ręce czystym przypadkiem, podczas wizyty w bibliotece. No i okazało się, że to bardzo fajna książeczka dla dzieci ucząca ich, że nie zawsze to co znajdziemy może do nas należeć. Dzieci dowiadują się również, że zwrócenie znaleziska prawowitemu właścicielowi może przynieść dużo radości zarówno temu kto to znalazł jaki i temu kto zgubił.

Książeczka wypełniona jest barwnymi, filmowymi ilustracjami, które z pewnością zwrócą uwagę dziecka. Podobnie jak w innych tego typu książkach jest tu mało tekstu napisanego dużymi literami - dzieci mogą czytać książeczkę samodzielnie lub być wdzięcznymi słuchaczami. Nam bardzo się podobało :)

Serial powstał na podstawie serii...

Troszkę trwało zanim przekonałam Juniora, by przeczytać tę książkę. Ewidentnie nie pasowała mu grafika bazująca na bajce.

Pani Magda zadaje dzieciom pracę domową - poszukiwanie skarbów. Tupcio wraz z kolegami rusza na poszukiwania, ale ma pecha, bo w przeciwieństwie do kolegów nic nie znajduje. :( Nagle w trawie zauważa coś błyszczącego. To prawdziwy skarb! Co na to znalezisko powie tato Tupcia ? Czy tata też uważa, że "Kto znajduje, zatrzymuje"?

Mimo trudnego startu książeczka została zaaprobowana. :) Można dyskutować o grafice - zapewne znajdą się zwolennicy i przeciwnicy, ale najważniejsze jest to, że czegoś się uczymy! Tata Chrupcia zgrabnie wytłumaczył synowi, dlaczego znalezisko nie może zostać w jego posiadaniu, a nawet pokazał myszce, że zwrot zguby jej prawowitemu właścicielowi może przynieść bardzo dużo radości! :) I tak właśnie Tata Tupcia wykonał za nas większość roboty. Zawsze jednak polecam dorzucić swoje trzy grosze komentarza

• Literatura dziecięca
  • Czytamy z Matim