Królowa wody

Patronat LC
Marcin Szczygielski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik literatura młodzieżowa
Instytut Wydawniczy Latarnik
demony jeziora przeprowadzka rodzina patchworkowa sekrety rodzinne zaklęcia czary fantasy
literatura młodzieżowa
2019-10-31

Świetna fabuła, ilustracje i historia oraz wydarzenia i postacie.

Autor przesadził w niektórych dialogach Agi z Aleksem.

Można powiedzieć, że to trochę horror dla dzieci.

Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.

Polecam dla osób od 8 lat.

Śliczne ilustracje, genialna fabuła i otwarte zakończenie. Niestety małym rozczarowaniem okazuje się główna bohaterka. Jej zachowanie jest zrozumiałe, ponieważ ma ona zapewne 10-12 lat, jednak fragmenty rozmowy z Aleksem są według mnie przesadzone.
Poza tym bardzo dobra książka i mogę ją śmiało polecić.

Językowo świetna, historia całkiem niezła... Ale jak mnie zmęczyła ta książka. Ja żadna inna tego autora! Dwa tygodnie się z nią męczyłam jak nie lepiej. Aga - bo tak ma na imię mała bohaterka powieści, drażniła mnie jak mało co. Uczucia mam mieszane, coś mi zgrzyta w tej opowieści... A może po prostu nie jestem spod znaku wodnika?

💥WSTĘP
➡️Uwielbiam dziecięcą logikę i umiejętność nazywania rzeczy po imieniu. Uwielbiam dziecięcą prostolinijność, szczerość i łatwość w formułowaniu trafnych, prostych spotrzeżeń. Uwielbiam to, w jaki sposób dzieciaki potrafią jednym, krótkim pytaniem wprowadzić przemądrzałego DOROSŁEGO w zakłopotanie, kiedy to jego długi, skomplikowany i "jakitojajestemmądry" wywód...

Świetnia historia, niestety krótka. Miałam wrażenie, że Aga trochę za wcześnie i za łatwo dowiedziała się o historii Królowej. Niemniej dobrze, że nie tylko ona, ale i Aleks rozwiązywał zagadkę, choć tego nie pokazano.

Z postaci wyraziści wydawali się jedynie Aga i Aleks. Dorośli, zwłaszcza rodzice tej dwójki, służyli chyba wyłącznie jako tło. Wracając do głównych...

Aga razem z mamą, przybranym ojcem Pawłem i jego synem Aleksem przeprowadza się z Warszawy w „leśną głuszę” – na odludzie. Oczywiście nikt dzieciaków nie pytał czy chcą mieszkać razem i w tym miejscu. Dom chyli się ku ruinie, ale też ma swoje tajemnice, tajne przejścia, staw, nad który nie wolno chodzić – filetowe róże więdną, Wietrzysko chce następnej ofiary.
„Wyciął...

Na trzecią powieść wybrałem najnowszą pod tytułem Królowa wody napisana przez Marcina Szczygielskiego. Wcześniej czytałem powieść grozy Sanato skierowaną do starszego czytelnika i napisaną dla młodzieży Czarny młyn, które bardzo spodobały mi się. Dlatego chętnie wziąłem się za najnowszą książkę oczekując wielu niesamowitych przygód i fantastycznych wydarzeń.

Książka...

Tak powinno się wydawać książki.

Doskonała pod każdym względem, najnowsza powieść Marcina Szczygielskiego. Niesamowita, wciągająca i magiczna. Teoretycznie dla młodego czytelnika, w praktyce bez ograniczeń wiekowych.
Powieść obyczajowo-przygodowo-fantastyczna, oparta na mitologii słowiańskiej - bardzo cenię w literaturze odwołanie do naszych kulturowych korzeni. Od...

" JA SIĘ ZABIJĘ...
Znów otwarte zakończenie... Będzie dalszy ciąg? Pewnie nie... Tylko Rafał z " Arki czasu " miał zamknięte zakończenie. No i może jeszcze doczeka się go Majka z " Czarownicy piętro niżej " w V tomie. Chociaż po szanownym autorze można się spodziewać wszystkiego.
Co do książki - niezła jazda. Początek dość trudno mi się czytało i trochę dłużyło, ale...

Szczygielski po raz kolejny nie zawodzi. Każdy temat którego ten facet się dotknie, obraca się w złoto. Tym razem źródłem inspiracji jest mitologia słowiańska, tak mało znana i doceniania. Każdy z nas zna bogów greckich i rzymskich, a co wiemy o wierzeniach naszych praprzodków? Tytułowa Królowa Wody pokolenie po pokoleniu upomina się o swoje, a dopiero temperamentna Aga...

Dyskusje

• 2020
  • Fantastyka
  • Dla młodzieży
  • Obyczajowa
  • Przeczytane dziecku
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Królowa wody