Super-Charlie i złodziej zabawek

Okładka książki Super-Charlie i złodziej zabawek Camilla Läckberg
Okładka książki Super-Charlie i złodziej zabawek
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Super-Charlie (tom 2) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
32 min.
Inga Sawicka
literatura szwedzka

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Dużo lepsza część od pierwszej, może się spodobać dzieciom.

P..S. Plus za ilustrację telewizora, na którym widać szwedzki "Taniec z gwiazdami" z tańczącą autorką książki :D

Dużo lepsza część od pierwszej, może się spodobać dzieciom.

Znacie Camille Lackerg od tej strony?
Tak, tak pisze też książki dla dzieci.
Zabiera nas na przygodę wraz z nadzwyczajnym chłopcem Charliem.
Pewnej nocy całą rodzinę budzi głośny płacz Siostry. Jej ukochana pluszowa zabawka zniknęła. Rozpoczynają się poszukiwania. Charlie z pomocą Babci chce rozwiązać zagadkę zaginionej zabawki.
Czy uda mu się wytropić złodzieja?
Twarda oprawa, duży format.

Znacie Camille Lackerg od tej strony?
Tak, tak pisze też książki dla dzieci.
Zabiera nas na przygodę wraz z nadzwyczajnym chłopcem Charliem.
Czy uda mu się wytropić złodzieja?
Twarda...

Nie czytałam czerwonej (pierwszej części; biblioteka nie kupiła),ale bez problemu odnalazłam się w świecie chłopca o super mocach. Ciekawa intryga, świetne rozwiązanie. Mam nadzieję, że niebawem upoluję zieloną (trzecią; tę mają w księgozbiorze).

Nie pozostaje mi nic innego, jak gorąco polecić Wam książkę „Super-Charlie i złodziej zabawek”. Myślę, że powinna znaleźć się pod wieloma choinkami. Ucieszą się z niej nie tylko mali detektywi, ale wszystkie dzieci, które lubią dobrą zabawę. Po przeczytaniu tej książeczki chce się więcej, dlatego bardzo cieszy fakt, że to jedna z części serii. Z pewnością sięgniemy po inne tomy, ale i do tej części będziemy często wracać. Dobry humor jest zawsze w cenie!

korcimnieczytanie.blogspot.com/2019/11/camilla-lackberg-millis-sarri-super.html

Tym razem Camilla Lackberg w serii o Super - Charliem trochę wchodzi na swoją "działkę", bo rzecz dotyczy porwania misia. Nie jest to błaha sprawa, bo Charlie musi odnaleźć zabawkę i oddać ją swojej siostrze. W porównaniu do "Tajemnicy babci" ta część jest poważniejsza i bardziej dająca do myślenia. Nasz Maluch może opowiedzieć, co sam by zrobił w takiej sytacji. Zabawna, przyjemna dla oka, bo pięknie wydana. Idealna na prezent, będzie pięknie wyglądać na każdej dziecięcej biblioteczce.

Wieczorową porą przychodzę do Was jeszcze z jedną historią o"Super-Charlie’m“autorstwa Camilli Läckberg.Tym razem na Charliego czeka niezwykłe zdanie.
Pewnej nocy w zwyczajnym domku spała sobie niezwykłą rodzinka.Ale tą wieczorną ciszę i spokojny sen
przerwał straszny,rozdzierający dźwięk.Jak się później okazało to starsza siostra Charliego tak rozpaczliwe płakała.Okazało się bowiem,że gdzieś zniknęła jej ukochana przytulanka,Glennis.Cała rodzina rzuciła się w wir poszukiwań króliczka.Czyżby do domu zakradł się złodziej?Ale jak to możliwe,że Charlie niczego nie usłyszał?Mały bobas
nie spocznie dopóki nie rozwiąże tej zagadki i nie odnajdzie
ukochanego pluszaka siostry.Czy Glennis się odnajdzie?I kto okaże się tym złodziejem?
Super-Charlie i złodziej zabawek to naprawdę zabawna i wesoła opowieść,która bardzo przypadła nam do gustu.W raz Charlie'm kroku po kroku odkrywaliśmy ślady zniknięcia pluszaka.Jest to urocza historyjka detektywistyczna,
która swoją treścią zainteresuje małego czytelnika.Ilustracje są duże,kolorowe i przyciągają wzrok i tak naprawdę to one grają tu pierwsze skrzypce.Bardzo polecamy😁👍
Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca 🖤

Pewnie każdy chciałby mieć jakieś supermoce takie jak doskonały wzrok, słuch, czy latanie. Niezwykłe zdolności ma Charlie, ale jest pewien mały problem – nie potrafi jeszcze w pełni ich kontrolować. Poza tym, oprócz babci, która o wszystkim wie, inni członkowie rodziny nie mają o tym pojęcia. Charlie musi uważać, by się przed nimi nie zdradzić. Gdy pewnego dnia znika ukochana maskotka jego starszej siostry, bobas postanawia wyjaśnić zagadkę i znaleźć winowajcę. Czy uda się mu wyjaśnić, co stało się z przytulanką i kto za tym stoi?

Gdy w zapowiedziach zobaczyłam, że znana autorka kryminałów napisała cykl książek dla dzieci, ciekawa byłam, jak sprawdzi się w tym nowym dla niej gatunku literackim. Nie poznałam pierwszego tomu tej serii, tylko rozpoczęłam lekturę od tomu drugiego. Jest to jednak pełna opowieść, a bohaterów poznaje się niemal od razu, więc myślę, że nie straciłam za wiele. Warto jednak zapoznać się z cyklem od początku.

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wzięciu książki do ręki to bardzo ładna oprawa graficzna. Z okładki uśmiecha się do nas Charlie, niesforny bobas, który jest głównym bohaterem książki. Kolory są żywe, rysunki dopracowane, okładka twarda. Dzięki formatowi albumowemu rysunki są duże, wyraźne i to właśnie ilustracje stanowią pierwszy plan. Barwne, dobrze oddające opowiadaną historię, a ponieważ zgodnie z oznaczeniem na okładce publikacja przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzech lat, to ilustracje mogą być istotne. Zaciekawiają i przyciągają wzrok kolorami i kształtami.

Sama opowieść jest również ciekawa, chociaż miałam pewną wątpliwość związaną z nazwą kawiarni, która pojawiła się w opowieści. Myślę, że słowo Gunnarsson może nie być zrozumiałe dla dziecka. To tylko drobiazg na tle całości, ale zwrócił moją uwagę. Ogólnie, poza tym jednym elementem, język jest łatwy w odbiorze.

„Super-Charlie i złodziej zabawek” to pięknie wydana książka dla najmłodszych o małym superbohaterze, który wciela się w rolę detektywa i stara się pomóc siostrze w odzyskaniu ulubionej przytulanki. Lektura skutecznie zaciekawia, wzbudza uśmiech i przyciąga wzrok barwnymi ilustracjami wykonanymi przez Millis Sarri. Ciekawa jestem, co też spotka Charliego w kolejnej części, która już czeka na mojej półce.

Ależ ta książeczka jest świetna! Charli posiada tajemnicze supermoce i postanawia rozwiązać zagadkę zaginionego pluszaka siostry. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie rozwiązanie- GENIALNE!
Ależ ja się uśmiałam! 😊
Myślę, że ta pozycja nadaje się idealnie dla naszych małych łobuzów 😊
A i grafika jest przepiękna, idealnie obrazuje charakterek Charliego i innych postaci 😊
Ta książka musi sie znaleźć w biblioteczce każdego malucha- 3+ ale my już z Krzysiem czytamy, a ma 2 latka 🤗

Ależ ja się uśmiałam! 😊
Myślę, że ta pozycja nadaje się idealnie dla naszych małych łobuzów 😊

• Skandynawia
  • Wakacje 2022
  • Z biblioteki📚
  • Przeczytane 2020
  • Recenzenckie
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Super-Charlie i złodziej zabawek