Super-Charlie i tajemnica babci

Okładka książki Super-Charlie i tajemnica babci Camilla Läckberg
Okładka książki Super-Charlie i tajemnica babci
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Super-Charlie (tom 3) literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2019-10-09
32 min.
Inga Sawicka

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Okładka książki Wieloryb, który chciał więcej Rachel Bright, Jim Field
Wieloryb, któr... Rachel Bright, Jim ...
Okładka książki Czy mogę się przytulić? Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Czy mogę się p... Polly Dunbar, Eoin ...
Okładka książki Kuku i historia pępka Monika Kamińska, Andrzej Tylkowski
Kuku i histori... Monika Kamińska, An...

Znacie Camille Lackerg od tej strony?
Tak, tak pisze też książki dla dzieci.
Zabiera nas na przygodę wraz z nadzwyczajnym chłopcem Charliem.
Cała jego rodzinka ma super moce.
Wyjeżdżają na wakacje swoim nowiutkim camperem. Okazuje się, że ich babcia zniknęła.
Czy została porwana?
Charlie użyje swoich super umiejętności, aby rozgryźć zagadkę.
Śliczne ilustracje, krótka przystępna fabuła nawet dla małego czytelnika.
Jest tu jednak żart sytuacyjny zrozumiały tylko dorosłemu czytelnikowi.

Znacie Camille Lackerg od tej strony?
Tak, tak pisze też książki dla dzieci.
Zabiera nas na przygodę wraz z nadzwyczajnym chłopcem Charliem.
Cała jego rodzinka ma super moce.
Czy została porwana?
Charlie użyje swoich super umiejętności, aby rozgryźć zagadkę.
Śliczne ilustracje, krótka...

Wiem, do pewnego wieku dzieciaki nie kumają podtekstów seksualnych, ale... czułam się zmieszana czytając książkę dla dzieci w wieku 3+ o nocnym wypadzie do wujka, które zostały podkreślone ilustracją (świeczki, wino, pan z rozchełstaną koszulą i z twarzą pełną szminkowych ust). rozumiem, że człowiek w każdym wieku ma potrzeby fizyczne, ale może ich opisy zostawmy dla literatury dla dorosłych.

To nazwisko na okładce to nie przypadek czy zbieżność imion. Niekwestionowana królowa skandynawskich kryminałów obyczajowych piesze również książki dla dzieci. Są to bajki o dzielnym małym berbeciu Charliem, który mimo pieluchy ratuje swoją rodzinę z różnych tarapatów. Książeczki przeznaczone są dla dzieciaczków powyżej 3 roku życia, bo historie są bardziej skomplikowane niż by mogło się wydawać. Duży format, twarda oprawa i wspaniałe ilustracje na pewno przypadną do gustu dziecku, ale i rodzicom. Opowieść jest zabawna, przyjemna i autorka trochę puszcza oko do dorosłego, który bez trudu dostrzeże drugie dno. Myślę, że przedstawiona sytuacja sprowokuje pytania, zmusi do myślenia, a i daje sporo manewru do wymyślenia przez dziecko dalszej części.

Charlie to bobas, który ma supermoce, chociaż wie o nich tylko babcia a on także odkrył je całkiem niedawno. Nie wszystko też działa tak, jakby sobie tego życzył, ale usilnie ćwiczy, co czasem przynosi nieoczekiwane efekty. Teraz wraz z rodziną wybierają się na wakacje, więc czeka go czas pełen rozrywek i beztroski. Tak przynajmniej miało być. Wszystko zmienia się, gdy po przyjeździe na miejsce okazuje się, że zniknęła babcia. Jak to możliwe? Czy ktoś ją porwał? Rozpoczynają się poszukiwania, w których bierze udział cała rodzina. Czy zdolności Charliego okażą się pomocne przy rozwikłaniu kolejnej zagadki?

Jestem świeżo po lekturze poprzedniego tomu tej serii i nadal pozostaję pod wrażeniem oprawy graficznej. Stylistyka tej części jest podobna do poprzedniej. Twarda oprawa, dobrej jakości papier. Na okładce Charlie a wewnątrz kolorowe, piękne ilustracje wykonane przez Millis Sarri. Rysunki mają wyraziste kolory, wzbudzają ciekawość i dobrze komponują się z treścią.

W tej części rodzina wyrusza na wakacje, na których, już na samym początku znika babcia. Opowieść po raz kolejny przyciąga uwagę. Występują w niej znani już z poprzedniej części bohaterowie, chociaż pojawia się też ktoś nowy. Jest ciekawie, zabawnie i na nudę narzekać się nie da. Jak przystało na autorkę kryminałów, tak i w literaturze dla najmłodszych, pisarka serwuje nam proste, ale zarazem zaskakujące zakończenie. Dobrze przemyślane i logiczne. Po raz kolejny też Charlie stara się rozwikłać łamigłówkę, przy okazji rozwijając kolejną ze swoich nietuzinkowych umiejętności. Którą tym razem? Czy okaże się ona przydatna?

„Super-Charlie i tajemnica babci” to trzecia część serii o bobasie z niezwykłymi zdolnościami. Kolorowa, ciekawa, wzbudzająca uśmiech i zainteresowanie oraz przenosząca czytelnika do pełnego ciekawych postaci i przygód świata. Przed Charliem kolejne zadanie i tajemnica do odkrycia, a wy możecie wyruszyć ku przygodzie wraz z nim, wcielając się w role detektywów i poszukując babci.

Znacie Camillę Läckberg królową skandynawski kryminałów?Jasne,że znacie 😉Tym razem autorka czaruje najmłodszych czytelników.Z miłości do swojego synka stworzyła niesamowitą serię dla dzieciaków”Super-Charlie”,która przenosi nas w świat niezwykłego chłopca i jego rodziny.
”Super-Charlie i tajemnica babci”to ciepła i zabawna opowieść rodzinna.W pewnym zwyczajnym miasteczku mieszkała niezwykła rodzina.Charile jest chłopcem,który posiada pewne moce,ale o jego zdolnościach wie tylko Babcia.Pewnego dnia rodzina Charliego postanawia wybrać się na wakacje.W tą ekstyrpującą podroż wyruszają kamperem zapakowanym po sam dach.Na miejscu czeka ich zew przyrody,pełny relaks i rozrywka.Jednak pewnego ranka okazuje się,że ich Babcia zniknęła.Cała rodzina angażuje się w poszukiwanie ukochanej staruszki.A Charlie odkrywa kolejny super talent.To gdzie zatem podziewała się Babcia?
”Super-Charlie i tajemnica babci”to pełna przygód historia o nadzwyczajnym,małym chłopcu i jego zwariowanej rodzinie.Ta opowieść nie tylko spodobała się małym czytelnikom,ale również ich rodzicom.Podczas czytania tej książeczki na waszych twarzach zagości uśmiech a kolorowe ilustracje rozbudza wyobraźnię.My z synem czekamy na kolejne przygody Super-Charliego.Polecam tą książeczkę dla dla dzieci 4-6 lat.
Dziękuje @wydawnictwoczarnaowca 🖤

Tym razem Charlie musi zmierzyć się z tajemniczym zaginieciem ukochanej babci. Po drodze do rozwiązania zagadki doskonali swoje super moce i dzięki temu wszystko idzie po Jego myśli. A kiedy już odnajdzie babcię.... będziecie w szoku jak rozwiąże sie ta historia! Ja padłam 🤣🤣
Te książki są tak zabawne i łobuziarskie, że nie można obok nich przejść obojętnie.
Charlie mnie zachwycił. Przypuszczam, że dlatego iż podobny z niego łobuz jak z mojego Krzysia 💙
Mam nadzieje, że już niedługo będziemy wspólnie z synkiem poznawać dalsze przygody Charliego 😊🤗

Charlie mnie...

Śmiechłam 😁

Śmiechłam 😁

• Dziecionkowe
  • Z biblioteki📚
  • Franek przeczytane od 2021
  • Książki dla dzieci

Dodaj cytat z książki Super-Charlie i tajemnica babci