adblock

Dom Literatury w Łodzi
2019-06-01
2019-06-01
poezja rycerze debiut

Okładka książki Anarchizm: nowe perspektywy? Miguel Amorós, Dezydery Barłowski, Laboria Cuboniks, Mateusz Flont, Agata Iżykowska, Ken Knabb, Janusz Krawczyk, Łucja Lange, Otto Nomous, Kasper Pfeifer, Aleksandra Sznapka, Katarzyna Warmuz
Ocena 8,0
Anarchizm: now... Miguel Amorós, Dezy...

Na półkach: , , , ,

Z reguły nie oceniam poezji, ale że niektórych cztery litery pieką, to podwyższam dla porządku. Dawno w polskiej poezji nie było aleksandrynu, dawno też nie było odniesień do poezji dawniejszej niż XX wiek - tutaj je mamy, i to podane w zaskakujący, świeży sposób, bez grama patosu i archaizmu. BDB debiut.

Kolejny bełkotliwy wysryw, w dodatku nominowany do Silesiusa. Chciałbym bardzo doczekać czasów, w których taka 'poezja' jest nie tylko ignorowana, ale też pozostaje w szufladach autorów, których w Polsce jak na pęczki, a każdy z nich pisze równie źle. Taki stary wyjadacz Grzegorz Wróblewski pisze już wyraźniej i sensowniej, niż to całe pokolenie ambitnych żółtodziobów, klepiących się po plecach na ekstremalnie popularnych pejach typu 'browar za debiut', gdzie jeden debil ściga się z drugim o to, który sprawi drugiemu pyszniejszy komplement. Słój kiszonych ogórów.

Dodaj cytat z książki adblock