Okładka książki Wstawaj i walcz. Sprawdzone strategie, techniki i nawyki produktywności ludzi sukcesu John Daymond, Daniel Paisner
John DaymondDaniel Paisner Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Rise and Grind: Outperform, Outwork, and Outhustle Your Way to a More Successful and Rewarding Life
Onepress
2019-05-07
2019-05-07
Wojciech Usarzewicz

Okładka książki Dziewczynka w zielonym sweterku Krystyna Chiger, Daniel Paisner
Dziewczynka w ... Krystyna Chiger, Da...
Okładka książki Powershift. Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel John Daymond, Daniel Paisner
Powershift. Pr... John Daymond, Danie...
Okładka książki Moja pasja. Moja rodzina. Mika Brzezinski, Daniel Paisner
Moja pasja. Mo... Mika Brzezinski, Da...
Okładka książki Moje życie Daniel Paisner, Serena Williams
Moje życie Daniel Paisner, Ser...

Przedstawienie amerykańskiego snu w innym pryzmacie. Argumenty oraz historie dość często mocno naciągane. Tematy przedstawiane w książce myśle ze znane powszechnie na całym świecie więc autor nie odkrył nic nowego.

Opisywanie swojego dnia wraz z godzinami nie wnosi nic. Każdy wie że na sukces trzeba ciężko pracować. Amerykańska historia człowieka sukcesu który bardziej chciał się pochwalić niż przekazać wiedzę ( moje zdanie ).

Czy książkę bym polecił...raczej nie. Ciężko się czyta i raczej czeka do ostatniej strony.

Moim zdaniem książka jest po prostu słaba. Przykłady ludzi, którzy odnieśli sukces poprzez stosunkowo szczegółowe opisywanie ich dzieciństwa, a samej drogi ich do sukcesu określanie słowami w stylu „po prostu spięli dupsko i to zrobili” nie do końca mnie satysfakcjonuje, jednak to tylko moje zdanie. W dalszych rozdziałach, gdzie jest mowa o typowym dniu autora podczas wyjazdów służbowych i opisywanie o której idzie na siłownię (17:00) i o której musi odpisać na maila Heather (18:30) chciałam odłożyć książkę, jednak nie umiem nie dokończyć jakiejś pozycji, tak więc z poczuciem zmarnowanego czasu dobrnęłam do końca,

Codziennie każdy zmaga się z różnego rodzaju trudnościami i wyzwaniami. Niektóre potrafią mocno wpłynąć na nasze samopoczucie i poczucie własnej wartości. Niekiedy czujemy że wszystko wymyka się spod kontroli i mamy wszystkiego dosyć. Jednak Ci którzy odnoszą sukcesy, to ludzie niepoddający się pod wpływem kłopotów i niepowodzeń. Codziennie wstają i zmagają się trudami codzienności. Jednego dnia wygrywają, innego doznają porażki. Ostatecznie zwycięzcę poznaje się po tym, jak sobie radzi z różnymi wyzwaniami na co dzień – które często mogą sprawić mnóstwo bólu i ran. W swojej najnowszej książce “Wstawaj i walcz” Daymond John zebrał historie, porady i praktyki, stosowane w życiu przez ludzi odnoszących sukcesy na różnym poziomie oraz w odmiennych dziedzinach. Wśród osób opisanych w tej książce są m.in. Gary Vaynerchuk i Carlos Santana oraz wiele innych interesujących postaci. Każda z tych osób dzieli się swoją historią i wiedzą zdobytą przez całe swoje życiu. Przekazują rady które mogą pomóc czytelnikom wznieść się na wyższy poziom i działać o wiele efektywniej zawodowo, a także na płaszczyźnie prywatnej.

O czym jest książka?

Publikacja ukazuje historie ludzi którzy zmagają się z różnymi wyzwaniami na co dzień – podobnie zresztą jak sam autor – który również dzieli się swoim doświadczeniem. Wskazują na sytuacje w których mieli bardzo ciężko, i opisują jak sobie radzili w wyjątkowo trudnych momentach. Przekazują czytelnikom metody jakie wykorzystywali aby uporać się z niekomfortowymi sytuacjami. Każda z postaci posiada własne sposoby radzenie sobie z problemami oraz odnosi się do specyficznych i konkretnych okoliczności. Dlatego tak ogromną wartość posiada ta pozycja, ponieważ mamy różne odniesienia i mnogość rozwiązań. Możemy dowolnie czerpać informacje i inspirować się poczynaniami bohaterów tej książki.

Pamiętajmy jednak że żadna sytuacja w życiu nie jest taka sama i trzeba ją traktować odrębnie. Coś co zadziałało w jednym przypadku, niekoniecznie musi sprawdzić się w innym. Dlatego trzeba patrzeć przez pryzmat własnej sytuacji. Warto czerpać wiedzę od bohaterów tej książki, lecz trzeba mieć na uwadze własne życie i to co aktualnie się w nim dzieje.

Dla kogo jest ta publikacja?

Książka z pewnością zainteresuje osoby przedsiębiorcze – które szukają motywacji, inspiracji, rozwiązań swoich problemów oraz te które pragną coś zmienić w swoim życiu. Jeżeli masz jakiś pomysł na biznes i chcesz go wdrożyć, to w tej książce uzyskasz informacje które pomogą Ci ruszyć z miejsca. Będzie mógł uniknąć wielu błędów, które popełnili bohaterowie tego wydawnictwa i lepiej wykorzystać dostępne zasoby. Na bazie wielu przykładów, będziesz mógł przeanalizować czy istnieje podobieństwo z tym co aktualnie dzieje się u Ciebie. Następnie będziesz mógł podjąć decyzje o wdrożeniu rozwiązań, które zadziałały u innych osób. Aby dokonać zmian musisz wdrażać zdobytą wiedzę i podejmować działanie, tylko w ten sposób osiągniesz to czego pragniesz.

Czy warto przeczytać?

Jest kilka powodów dla których warto przeczytać tę książkę. Po pierwsze napisał ją człowiek, który odniósł ogromny sukces w biznesie. Daymond John jest twórcą marku FUBU – jednej z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie. Jest on również jurorem w programie Shark Tank, gdzie ludzie przychodzą zaprezentować swój pomysł na biznes. W zamian za sprzedaż części udziałów pragną otrzymać dofinansowanie do swojego biznesu. W skład jury wchodzi również między innymi Mark Cuban – miliarder i właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks. Po drugie autor dzieli się osobistymi historiami które wywarły na nim ogromne piętno. Dzięki czemu nieustannie walczy o to aby osiągnąć sukces. To właśnie problemy z którymi się borykał, ukształtowały go i pokazały jak należy sobie radzić i codziennie stawać do walki o lepsze jutro. Po trzecie – w tej publikacji jest tyle inspirującej treści, że można ją przeglądać w dowolnym czasie i wracać, gdy tylko będziemy chcieli sobie przypomnieć wskaz24ówki konkretnej osoby. Jest to ogromna skarbnica inspiracji i wiedzy dotyczącej biznesu oraz podejścia do życia. Gorąco polecam tę pozycję, jak również poprzednią książkę tego autora “Siła przedsiębiorczości. Siła upadku” – której recenzja znalazła się także na naszym blogu pod adresem: https://silanauki.pl/sila-przedsiebiorczosci-sila-upadku-daymond-john/

Tomasz
silanauki.pl

Nie ma cudownych metod na ładny sukces.
by wygrać, wspiąć się na sam szczyt i na nim pozostać, trzeba wziąć się do ciężkiej pracy, wytrwale podążać do celu, stać się ulepszonym, efektywniejszym, sprytniejszym od innych. Trzeba po prostu wstawać i walczyć każdego dnia. klasyczna idea, że sukces zależy od mądrego wysiłku, ogromnej wytrwałości i ambitnej pracy, wciąż pozostaje aktualna. Przy tym nie jest ważne, czy próbujesz wspinać się po szczeblach korporacyjnej drabiny, odnieść sukces jako artysta, prowadzić firmę, czy po prostu czuć się szczęśliwszy.

Tyle słowem wstępu. co otrzymujemy amerykańskiego stylu wypociny prze cukrowane i przekoloryzowane przykłady ludzi sukcesu. Jak dla mnie czas zmarnowany na przejrzenie tego gniota. Nic odkrywczego autor nie przedstawia.

Nie ma cudownych metod na ładny sukces.

Dawka inspiracji!
Co odróżnia człowieka odnoszącego sukces od reszty ludzi? Czy to pieniądze sprawiają, że ma lepsze szanse na start? A może jest mądrzejszy, piękniejszy niż inni? Może ma coś, co większość z nas nazywa szczęściem? Jaka jest ta tajemnica bycia na szczycie?
Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana, a zarazem niezmiernie banalna – otóż człowiek ten ciężko pracuje na swój sukces. Zamiast wciąż snuć plany, marzyć, on po prostu bierze się do działania, pokonując – często z niemałym trudem – przeszkody na swojej drodze, bądź też szukają sposobów ich ominięcia. Wszak wszyscy mamy do dyspozycji 24 godziny, tyle tylko, że oni nauczyli się lepiej, produktywniej je wykorzystywać. O tym, w jaki sposób to zrobić, jak wyrobić w sobie nawyki sprzyjające osiągnięciu sukcesu (i jakie to są nawyki) przekonamy się dzięki lekturze książki Daymonda Johna, amerykańskiego biznesmena i mówcy motywacyjnego oraz Daniela Paisnera, amerykańskiego autora i współautora bestsellerów. W opublikowanej nakładem Wydawnictwa OnePress książce pt. „Wstawaj i walcz”, dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz wiedzą, zdobytą dzięki rozmowom z ludźmi, którzy osiągnęli szeroko rozumiany sukces. Okazuje się, że rzeczywiście sam klucz do sukcesu jest niezwykle prosty – to kombinacja odpowiedniego nastawienia, a także właściwego wykorzystania czasu. I o tych strategiach maksymalizowania każdej chwili, jest właśnie książka.
Jak sam John zauważa, publikacja ta jest adresowana zarówno do osób, które już walczą o lepszą przyszłość, które stawiają sobie i realizują cele, a także szukają sposobów na to, by być jeszcze bardziej wydajnym, a także do tych czytelników, którzy do tej pory wciąż marzyli o sukcesie, ale nie zrobili dotąd nic, żeby się do niego przybliżyć. Lektura książki nie tylko dostarcza licznych pomysłów, ale również rytuałów ludzi sukcesu, z różnych branż i regionów świata, którzy motywują do dawania z siebie wszystkiego, ale przede wszystkim ich kariery są najlepszym dowodem na to, że strategie, które wdrożyli, działają. Książka jest też doskonałą propozycją dla tych, którzy pragną inspirować innych do działania i nie dotyczy to tylko przywódców w swoich organizacjach, właścicieli jednoosobowych firm, ale również nauczycieli, a nawet … rodziców, którzy mogą zaszczepić w dziecku przekonanie, że droga na szczyt wiedzie przez działanie!
Piętnaście osób, piętnaście modeli życia, piętnaście przykładów na to, jak żyć, by zwyciężać. Wśród rozmówców autorów, jest aktorka i projektantka, Catherine Zeta-Jones, która mówi o różnych drogach rozwoju, podążaniu za swoimi marzeniami oraz szukaniu ludzi tym marzeniom przychylnych. Kyle Maynard, sportowiec zajmujący się sztukami walki i mówca opowiada o tym, jak ważne jest to, by być prawdziwym dla samego siebie oraz przekonuje, że aby osiągnąć cel musimy patrzeć na to, jak daleko zaszliśmy, zamiast skupiać się na tym, ile jeszcze musimy przejść. Z kolei Nely Galán, dyrektor i producentka telewizyjna, namawia do szukania różnych sposobów osiągnięcia celu ido korzystania nawet z tych okazji, których sami nie szukaliśmy. Zaś raper Tyler – do tego, by odnaleźć w pracy radość i by nauczyć się postrzegać porażki jako ukryte lekcje.
To tylko kilka z licznych przykładów, omawianych przez kolejnych rozmówców Daymonda Johna i przez niego podsumowanych. Każda z tych opowieści ludzi sukcesu kończy się „listą kontrolą”, która zawiera najważniejsze składowe ich sukcesów, ale to nie wszystko – również John dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, przekonując, że „sukces nie jest miejscem, które należy odnaleźć, tylko rezultatem, do którego trzeba doprowadzić”. Lektura książki dostarcza nam niejako przepisu na sukces, teraz tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy otrzymaną wiedzę!

Dawka inspiracji!

• ROZWÓJ OSOBISTY 80 %