Furia

Robert Ziębiński Wydawnictwo: Świat Książki kryminał, sensacja, thriller
Świat Książki
2019-06-19
2019-06-19
agresja kryminał literatura polska mafia nauczycielka niebezpieczeństwo polski kryminał porachunki mafijne półświatek romans szantaż zabójstwo zemsta

Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 1 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...
Okładka książki Sabat. Antologia. Tom 2 Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Łukasz Orbitowski, Łukasz Radecki, Guy N. Smith, Robert Ziębiński
Sabat. Antolog... Wojciech Chmielarz,...

trochę absurdalna ale przyjemna lektura

trochę absurdalna ale przyjemna lektura

John Wick w spódnicy tylko w takiej polskiej i uboższej wersji. Totalnie nie przekonała mnie ta historia naszpikowana akcją, sensacją, wątkami mafijnymi i wszystkim co z przemocą związane. Od pierwszych stron autor stawia na wulgarność, prostotę będącą nieco zbyt blisko prostactwa. Do pewnego momentu nawet dobrze się to czytało, ale potem wszystkiego było za dużo. Najsłabszym dla mnie ogniwem była główna bohaterka. Do bólu irytująca i sztampowa. Kobieta czołg, która powala na ziemię każdego brutala i jako jedna z nielicznych od lat umyka mafii. No nie kupuję tego. W dodatku autor ogranicza się w kreacji każdej postaci jedynie do cech wyglądu, a charakter pozostawia do własnej interpretacji. Zdecydowanie wolę odmienne proporcje. Książkę czyta się szybko, przez natłok zdarzeń nie nuży, ale po lekturze pozostaje poczucie jedynie taniej rozrywki w niezbyt dobrym stylu. A szkoda, bo jak w posłowiu zostało napisane, inspiracją były prawdziwe zdarzenia. Nie oczekiwałam wiele, a i tak w pewnym stopniu czuję rozczarowanie. Plus za brak wodolejstwa i szanowanie czasu czytelnika, ale do Johna Wicka to temu tytułowi daleko. Oj bardzo daleko.

dobrze się czyta, ale jednak fakt, że główna bohaterka jest nauczycielką jakoś mi tu nie współgra...

Książka jest rewelacyjna. Przez dynamiczną fabułę przez Furię dosłownie się płynie. Podoba mi się profil głównej bohaterki. Nie przepadam za spłaszczaniem roli kobiety w książkach mafijnych. Tu mamy silny, damski charakter. Główna bohaterka jest samowystarczalna i bardzo zdeterminowana. Zachwycałam się jej profilem praktycznie do samego końca. Jeden wątek mnie trochę rozczarował, było w nim za dużo fikcji literackiej i to niestety sprawiło, że mój zachwyt główną bohaterką trochę zmalał i z przykrością ucięłam dwie gwiazdki :P

To powieść sensacyjno-kryminalna a wątek książki toczy się dwutorowo: teraz i kiedyś . Teraz poznajemy nauczycielkę Kalinę która ma zakazany romans ze swoim uczniem i to właśnie on staje się ofiarą morderstwa ,kiedyś śledzimy losy młodziutkiej studentki Natalii . Kalina na własną rękę szuka mordercy Sebastiana i teraz dowiadujemy się jak bardzo niegrzeczną i niebezpieczną kobietą jest nauczycielka języka polskiego. Trupów przybywa i akcja książki nabiera tempa. Książka zaczyna się odważną sceną seksu, jest w niej też sporo przekleństw ale niech was to nie zniechęca bo ta książka to torpeda. Polecam

Nie będę tutaj zdradzała zbyt wielu szczegółów, bo ta książka jest tak genialna, że trzeba ją przeczytać i stopniowo odkrywać kolejne zawiłe losy bohaterów.

Jeśli nie lubisz książek, w których jest mafia, przestępczość, przemoc oraz cięty język i sporo erotyki to ta książka nie jest dla Ciebie.

Sprzedajna policja, sprzedajni urzędnicy, sieci połączeń i ona, którą nic nie powstrzyma. Idzie jak burza i znajduje informacje z prędkością światła. Czy skusisz się wejść do świata “Furii”?

Ta książka to rasowy kryminał napisany przez mężczyznę i to taki naprawdę konkretny. Tutaj znajdziemy mafię z krwi i kości, a nie słodko pierdzącą jak w wielu książkach. Ja nie mówię, że to źle w każdej książce jest inna kreacja zarówno bohaterów jak i różnych grup społecznych. Każdy ma inną wizję i to jest fajne spojrzeć na to zjawisko z różnych perspektyw.

“Furia” to historia, w której gęsto ścieli się trupem. W niej nie da się przewidzieć kolejnych wydarzeń i niczego nie można być pewnym.

Pierwsza połowa książki jest super i mega wciąga, ale druga połowa wciska człowieka w fotel i zastanawiasz się co tu się jeszcze odpierdzieli.

Dużym plusem jest posłowie, gdzie autor wyjaśnia pewne kwestie i przedstawia genezę książki.

Czy polecam tę książkę - nie, sięgniesz po nią na własną odpowiedzialność, bo ta pozycja jest dla ludzi o mocnych nerwach.

Sprzedajna policja, sprzedajni urzędnicy, sieci połączeń i ona, którą nic...

Akcja rozgrywa sie rownolegle w dwóch czasach.
Kalina=Natalia, Maks, Grubas, Sokołowscy, biznesmen od gruntow i budownictwa. Zabojstwo mlodego Sokołowskiego, który był kochankiem (nieletnim) nauczycielki Kaliny. Porachunki miedzy Gruzinami a Grubasem. Zagrożone interesy. Natalia wciela sie w bezdomną. Byla glodna, brudna i gwalcona.
Kalina maszyna do zabijania. Wnika poprzez znajomosci z Maksem w szarą strefę zabijania.
Książka wciąga a Kalina to super szpieg.

Akcja rozgrywa sie rownolegle w dwóch czasach.
Kalina maszyna do zabijania. Wnika...

Akcja w "Furii" pędzi na złamanie karku i prawie ten kark łamie.
Historia Natalii posiada wiele ciekawych wątków, jednak znaczna część z nich jest skracana, na prędce streszczana przez co cała dramaturgia i emocje z opisanych wydarzeń gdzieś ulatują. I choć czyta ją się bardzo szybko ma się wrażenie, że czegoś tu brakuje.

Akcja w "Furii" pędzi na złamanie karku i prawie ten kark łamie.

Jestem miło zaskoczona😯. Czytało się dobrze. Od pierwszej strony.Efekt wow osiągnięty😯
Polecam👍

Polecam👍

Wulgarna kobieta nawet nie wiem jak twarda robi złe wrażenie. Kalina koszmarny cyborg, piwa nie pije ale klnie nie gorzej niż "szewc".gołymi rękoma łamie karki karkom. I to wszystko po szkoleniu na ringu ukrytym w piwnicy. I w końcu nie wiem czy studiowała w Warszawie czy Kościanie 😀.szybko się czyta ale i kolorowanki szybko się zamazuje

• Kryminał
  • Przeczytane 2019