O muzyce się nie gada

Okładka książki O muzyce się nie gada Maciej Geming
Okładka książki O muzyce się nie gada
Maciej Geming Wydawnictwo: Drukarnia Sowa muzyka
muzyka
Drukarnia Sowa
2018-12-01
2018-12-01
muzyka jazz blues muzyka improwizowana wywiady koncerty muzyka polska jazz improwizowany blues

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chciałby działać w jakiejkolwiek dziedzinie muzyki. Autor pięknie prowadzi nas przez rozmowy z wieloma artystami szukając sensu i PRAWDY w muzyce. Sięga głęboko do ich dusz i emocji, żeby dotrzeć do tego, co najważniejsze. Możliwe, że "muzyczny laik" nie do końca będzie usatysfakcjonowany lekturą, ale temu, kto choć raz miał instrument w ręce lub otworzył usta, żeby zaśpiewać coś więcej niż "Sto lat", ta książka na pewno otworzy szerzej oczy i - co najważniejsze - także muzyczną duszę.

Być może o muzyce się nie gada, ale na pewno można o niej pisać. A już z pewnością o niej rozmawiać. Najlepiej z muzykami. Tak właśnie czyni Maciej Geming, który postanowił swoje wywiady zebrać w całość i wydać w postaci książki. Trudno będzie laikom przebrnąć przez lekturę tych wywiadów, bo czasami bywają one dość środowiskowe. Niemniej jeśli niektóre nazwiska z listy wymienionej na okładce, nie są dla was obce to powinniście sięgnąć po tę pozycję. Najlepsze są te fragmenty, w których muzyk snuje swoje wyobrażenia lub daje się ponieść własnym odczuciom. Interesujący obraz człowieka się wyłania, szczególnie jak się zna jego twórczość. Mały minus: tylko jedna kobieta.

Inne: http://www.nowamuzyka.pl/author/jaroslawszczesny/

• Przeczytane w 2019
  • Muzyka
  • Pokój pełen książek (przez niektórych zwany "makulaturownią"

Dodaj cytat z książki O muzyce się nie gada