Kazimierz Serocki. Piszę tylko muzykę

Polskie Wydawnictwo Muzyczne
2020-10-01
2020-10-01

więcej Więcej

Biografia bardzo udana, ale należy podkreślić że ma ona charakter naukowy. Czyli mamy np. muzykologiczne analizy utworów, a w życiorysie jest nacisk na faktografię, a nie literacką historię. Przez to nie ma tej przystępności, cechującej np. biografie mistrzów Góreckiego czy Kilara autorstwa Marii Wilczek-Krupy.

Dlatego docenią ją muzykolodzy i zaawansowani melomani. Inna...

Dodaj cytat z książki Kazimierz Serocki. Piszę tylko muzykę