rozwiń zwiń

NieZwykłe
2019-05-14
2019-05-14
Thriller psychologiczny

"Życie nigdy nie jest sprawiedliwe. Jedni przeżywają je tak, jakby ktoś lub coś im pomagało, ułatwiało na każdym kroku. Inni z kolei toczą ciągłą walkę."
Czytało się całkiem sprawnie, bez znużenia jednak z irytacją na postepowanie głównej bohaterki. Została przedstawiona jako głupia, zacofana młoda kobieta która zamiast po wygranej siedzieć cicho i polepszyć swój byt, to z łatwością wplątywała się w intrygi.
Standardem będzie gdy powiem że koniec zaskoczył ;)

Maja z brakiem asertywności i ambicją wygrywa kilkadziesiat milionów w totka. Koleżanka Marlena podsuwa jej Odina a potem Adama. Gangsterow, którzy za pieniądze zrobią wszystko. Ginie jej szefowa Anka, pewien kierowca który wyłudził o milionerki kilka milionów, Edmund czyli pedofil i ginie także jej matka - bezdomna alkoholiczka. Ogólnie Maja jest naiwna i pragnie miłości. Dostaje ją od Adama. Ale czy napewno?

Darek dziennikarz tropi Maje bo momtuje reportaz o ludziach, ktorzy wygrali w totka.
Przytloczony zwyklym szarym dniem chcial poprzez ten reportaz spełnić się zawodowo.

Sam tytuł powieści mówi o przeznaczeniu. Dla pieniedzy ludzie tracą głowę a czasem i życie. Żal mi Darka - rozumialem go. Niestety pogrążył się i wciągnął się w porachunki poprzez które zostal oficjalnie usmiercony i zostalo mu życie w samotnoaci.
Maja ginie i nic pieniądze nie zmienily.
Poprzez pieniądze nie wygrasz szczęścia ani spełnienia.

Okladka i kartki rewelacyjne w dotyku. Uwielbiam to!

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka mnie bardzo wciągnęła. Karolina ma taki dar pisania, że nie sposób odłożyć książki na dłużej dopóki się jej nie skończy. I co z tego, że Majka to taki bohater, którego nie sposób polubić. Jest irytująca we wszystkim co robi, bo tak naiwna, że aż nie do uwierzenia, że tak można. Mimo tego czytasz, bo chcesz wiedzieć co dalej, kto i dlaczego. Żal mi było tej dziewczyny, że tak się wplątała w ciąg zdarzeń za sprawą swojej naiwności i głupoty.
To nie mogło doprowadzić do niczego dobrego.
Fajna lektura, wciągająca, zaskakująca i zakończenie w stylu Karoliny ;-)

Ty razem nieco mnie zmęczyła lektura. Czytając zeznanie Mai, zastanawiałam się nad wykreowaną przez autorkę postacią – zrobiła z niej matoła, którego wszyscy kopią w tyłek. Koniec jednak wyjaśnił wszystko, choć przyznam, że w zbyt ekspresowym tempie. Następnym razem, kupując los na loterii, zastanów się, drogi Czytelniku, co zrobisz z wygraną. 😊

Kolejna przeczytana na moim koncie książka Karoliny Wójciak i kolejny raz się nie zawiodłam. Bardzo dobry pomysł na fabułę. I jak bardzo prawdziwa!!! Jedyne co mnie zastanowiło, to czy można być tak naiwnym jak bohaterka? Ale może dlatego, że patrzę przez pryzmat własnej osoby, a przecież na świecie są bardzo różni ludzie i każdy z nas zachowuje się inaczej. Nie raz miałam ochotę wstrząsnąć Majką. Jej zachowanie drażniło do bólu, to że ludzie ją chcieli i wykorzystywali to jedno, ale drugie to, że z łatwością im to przychodziło, bo Majka wręcz im w tym pomagała. Ale może taki był zamysł autorki, żeby irytująca postać Majki była tym, co nie pozwala oderwać się od książki.
Polecam.

Dziwna ta książka. Jest w niej wszystko co lubię, ciekawy i oryginalny temat dodatkowo przedstawiony w sposób niesztampowy z drugiej strony cały czas coś mi nie grało.

Lubię styl autorki ale podczas czytania tej powieści męczyłam się przeokrutnie. Bohaterowie irytujący a ich sposoby działania niewiarygodne.
Nie sprawiło mi przyjemności czytanie o głupkowatych i naiwnych bohaterach.

Liczyłam jeszcze na jakieś mocne, zaskakujące zakończenie. Niestety, na nic takiego się nie doczekałam. Szkoda.

Nie sprawiło mi przyjemności czytanie o głupkowatych i naiwnych...

Ciężko czyta mi się książki, której bohaterów nie lubię. W tym przypadku po kilkudziesięciu stronach nie miałam jakiejkolwiek sympatii do Mai czy Darka. Mimo tego czytało się dobrze. Nie jest to w żadnym wypadku moja ulubiona książka autorki, ale oprócz tej niechęci do postaci (która była na pewno stworzona dla czytelników celowo) nie ma się czego przyczepić. Książka też niczym szczególnym nie zachwyca, jest to pozycja dość przeciętna, lecz wciągająca. Bardzo lubię narrację, opisy i klimat, który buduje Pani Karolina :)

Główna bohaterka to dziewczę, które wygrało w totolotka. Z premedytacją używam określenia dziewczę bo wielokrotnie jej działania doprowadzały mnie do szewskiej pasji. W pewnym momencie rzuciłam książką, a to mi się nigdy nie zdarza 🙈
,, NIgdy nie wygrasz ,, to książka o ludzkim losie i jego przewrotności. Zdecydowanie polecam lekturę 👍👍

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki i napewno nie ostatnie.
Co zrobilibyscie, gdyby sie okazało, że wybraliście miliony na loterii? Jak zmieniłoby się wasze życie? Niestety nie każdy je potrafi właściwie wykorzystać.

Majka to osamotniona, młoda kobieta, która za lokum, wyżywienie i niewielkie zarobki pracuje jako kelnerka. Pracodawca i personel uważają ją za naiwną i niezaradną osobę, więc wykorzystują ją, a po pracy unikają z nią kontaktu. Ta dziewczyna chętnie zemściłaby się za to niewłaściwe traktowanie i opuściła to miejsce. Brak funduszy na to nie pozwala. Wszystko sie znienia, gdy kobieta wygrywa miliony w lotto. Wokół niej pojawia się coraz więcej doradców, przyjaciół, zakochanych mężczyzn, podejrzanych typów. Nowi znajomi podpowiadają pomysły wykorzystania pieniędzy, zemsty na nieprzychylnych jej osobach. Liczą także na hojność naiwnej koleżanki. Majka boi się utaty pieniedzy. Kobieta nigdy nie miała takiej ilości gotówki. Nie wie jak je zainwestować lub wydać. Na dodatek znalazła się w centrum awantury, podczas której zginął jeden z członków mafii. Po tym wydarzeniu czuje się zagrożona. Giną kolejne osoby. Policja ustala, że są to osoby skonfliktowane z Majka. Czy kobiecie coś grozi? A może ona maci się na swoich oprawcach?

Rzadko się zdarza, by książka cały dzień "chodziła" za mną. By w pracy, w sklepie, na spacerze myśli uciekały do bohaterów i ich losów.
Druga połowa książki lepsza, więcej się dzieje.
Trudno uwierzyć w taką bezwolność, bezmyślność, łatwowierność...

Druga połowa książki lepsza, więcej się dzieje.
Trudno uwierzyć w taką bezwolność, bezmyślność, łatwowierność...