Nigdy nie wygrasz

NieZwykłe
2019-05-14
2019-05-14
Thriller psychologiczny

Ależ to była mocna pozycja ! Rollercoaster czytelniczy gwarantowany :)

Ależ to była mocna pozycja ! Rollercoaster czytelniczy gwarantowany :)

„Pieniądze to wystarczający powód (…)”.

A gdyby tak wygrać w znanej loterii baaaardzo duże pieniądze.. móc kupić wszystko, co się chce, ile się chce, komu się chce, realizować plany, spełniać marzenia swoje i nie swoje.. żyć bez limitu i kredytu.

Takie rzeczy się dzieją. Tylko że, żeby wygrać, trzeba grać😉.

Majka grała nie raz. I w końcu, totalnie z zaskoczenia, los się do niej uśmiechną. Dostała przepustkę do lepszego życia. Bo te dotychczasowe, od samego początku nie było dla niej łaskawe. Dziewczyna miała trudny start i rozbieg.. A gdy stała się dorosłą kobietą, wcale nie było lepiej. Aż do dnia, gdy jej świat w jednej chwili zmienił się nie do poznania. Dostała niepowtarzalną szanse na lepsze życie i postanowiła ją wykorzystać. Niestety razem z ogromnymi pieniędzmi przyjdzie jej się zmierzyć z astronomicznymi problemami. Los skrzyżuje jej drogę z ludźmi, o których nie miała pojęcia. W sobie samej odkryje żądze, o które by się nie podejrzewała. Na własnej skorzy przekona się jaką cenę ma życie, śmierć, spokój, miłość i zemsta..

„Nigdy nie wygrasz” to kompletnie nieprzewidywalny, pełen skrajnych emocji i wybuchowych zwrotów akcji thriller wżynający się w pamięć. Historia o przewrotności losu, marzeniach, lękach, żądzy, zemście.. o względnym punkcie widzenia oraz bezwzględności ludzkiej natury. Karolina Wójciak bez ogródek stawia trudne pytania i nie ucieka od niepokojących odpowiedzi. Niezawodnie funduje czytelnikowi emocjonalną huśtawkę, rzuca na kolana i nie gwarantuje miękkiego lądowania..

Po przeczytaniu tej książki, z pewnością dwa razy się zastanowisz, zanim po raz kolejny zagrasz w grę losową.

Polecam.

„Pieniądze to wystarczający powód (…)”.

Takie rzeczy się dzieją. Tylko że, żeby wygrać, trzeba grać😉.

Majka grała nie raz. I w końcu, totalnie z zaskoczenia, los się...

Powiedzenie "pieniądze szczęścia nie dają" nigdy jeszcze nie było tak prawdziwe .
Gdyby przyznawali Oskara za głupotę to i tu Majka ustrzeliła by wygraną 🙈
Majka głupia,naiwna czy po prostu zagubiona?
Darek z kryzysem egzystencjonalnym i kryzysem wieku średniego 😉
Taki duet bohaterów to istny koktajl wybuchowy. Karolina Wójciak
wie jak zamieszać nam w głowach.
Ja już sama nie wiem kto tu kogo w bambuko zrobił? 🤔🧐

Gdyby przyznawali Oskara za głupotę to i tu Majka ustrzeliła by wygraną 🙈
Majka głupia,naiwna czy po prostu zagubiona?
Darek z kryzysem egzystencjonalnym i kryzysem wieku średniego 😉
Taki duet bohaterów to istny koktajl wybuchowy. Karolina Wójciak
wie jak zamieszać nam w głowach.
Ja już sama...

Uwielbiam twórczość Pani Karoliny.
Kolejna super książka.
Co prawda przez dłuższy czas denerwowała mnie główna bohaterka, jej zachowanie.
Na końcu wszystko się wyjaśni.
Polecam

Uwielbiam twórczość Pani Karoliny.
Kolejna super książka.
Co prawda przez dłuższy czas denerwowała mnie główna bohaterka, jej zachowanie.
Na końcu wszystko się wyjaśni.
Polecam

Po przeczytaniu tej historii faktycznie nikt nie wygrał, bo wszyscy bohaterowie przegrali.

Do książki zabierałam się długo i trochę mi zeszło z jej czytaniem, ale na końcu się nie zawiodłam, choć....

Na początku poznajemy Majkę, której nikt nie lubi, a wręcz nią pomiata, jakby była niczym, zwłaszcza daje jej w kość jej szefowa. Majka wygrała pieniądze i to nie małe, ale czy coś się zmieniło jeśli chodzi o zachowanie w jej stosunku?....

Darek jest dziennikarzem, zapragnął zmienić swoje życie i podążyć za marzeniami...

Ich drogi się skrzyżują, ale czy to będzie dla nich dobre?

Książkę na początku czytało mi się ciężko, jakoś mi się dłużyło, bo już chciałam wiedzieć jak to się rozwinie i skończy. Wiedząc, że z stylu Karoliny to na końcu zryje mi berek, chciałam do tego momentu jak najszybciej dojść. Wiem, że książki autorki są nieodkładalne, ale ja kocham spać i nie czuje się dobrze na drugi dzień po zarwaniu nocki, zwłaszcza jak trzeba rano wstać. Dlatego dłużej mi zajęło jej skończenie.
Fabuła idzie dwutorowo, od strony Majki i od strony Darka. Tak na prawdę w tej historii nie ma żadnego pozytywnego bohatera, choć ja polubiłam Darka i nie mogłam się pogodzić z tym co stało się z nim na końcu. Miałam nadzieje na inne zakończenie, a tu wkrada się kolejny bohater Adam i sporo namiesza.

Przyznam, że myślałam, że nie skończę książki, to sytuacja u notariusza, no odkładałam książkę chyba z trzy razy, nie mogłam przebrnąć, nie wiem dlaczego tak silnie zareagowałam, ale to było tak obrzydliwe i chamskie, że nie mogłam.
Ogólnie książki Karoliny nie są łatwe, lekkie i przyjemne, ale mają w sobie cos co przyciąga i wciąga.

Wszystkich spotyka los na jaki zasłużyli, ale czy na pewno? Mi to cały czas siedzi w głowie, czy mogło to zakończyć się inaczej? Nie chcę za dużo zdradzać, choć mnie korci haha Jednak książki tej autorki są nie przewidywalne, niby już wiemy że tak czy tak się potoczy a tu nagle wkracza ktoś i rozwala tą naszą teorię

Darek jest dziennikarzem,...

Beznadziejna szmira. Ta ksiazka jest jakas… obrzydliwa…. Niestety bohateowie mowia jezykiem niewlasciwym dla siebie, dziwnie sie zachowuja, nielogicznie. Bardzo naciagane i niewiarygodne wydarzenia, dawno nie czytalam gorszej ksiazki. Zazwyczaj, kiedy zdarzy mi sie zetknac z takim bublem, przerywam, aby nie tracic na niego czasu, ale to czytadlo doczytalam do konca. Chyba tylko dlatego, ze nie moglam uwierzyc, ze ktos cos takiego napisal i jeszcze ktos to wydal 🤦🏻‍♀️

"NIGDY NIE WYGRASZ" - KAROLINA WÓJCIAK Książka od pierwszych stron wciąga swoją niesamowicie wartką akcją, nawet się człowiek nie spostrzeże, a już połowa książki za nim. Fabuła jest tak poprowadzona, że pędzi się czytać co przytrafiło się dwóm jakże różnym bohaterom, jacy są na łamach powieści.
Majka, dziewczyna, która przeszła tak wiele w życiu. Przez sytuację w jakiej się znalazła, bezdomna i bez pracy, musi poddawać się tyradzie Anny - szefowej okropnego zajazdu, w którym pracuje i zarazem mieszka Majka .
Wszystko dzieje się szybko, zaczynasz współczuć bohaterce, to znów jesteś wściekła na nią, że nie potrafi się postawić, nie potrafi być bardziej asertywna.... daję sobą tak pomiatać.
Darek - następny bohater, jego losy toczą się równocześnie niemal jak losy Majki, z pozoru tych dwoje nic nie łączy i ma nigdy nie połączyć.
Jednak jest coś wspólnego. Oboje nie są w 100 % zadowoleni ze swojego życia, jednak on ma prawie wszystko, tyle, że stoi w miejscu, marzenia i swoje cele odłożył na półkę z napisem: Kiedyś być może!
Ważniejsza jest dla niego żona Dagmara i córeczki. Tylko czy podążenie za marzeniem i tym co się trafia Darkowi to dobry wybór, czy wygra tym szansę na lepsze życie. Darek marzy o wielkim reportażu, w którym zrobi karierę, oraz wyda książkę, najlepiej bestceller.
Majka to dziewczyna co marzy o wielkiej wygranej
w lotto, ale czy na pewno wie o czym marzy i czy wie jak postąpić jeśli by wygrała? Szczęście dopisuje i wygrywa tylko co dalej? Nie napiszę jak to wpłynie na bohaterów i jak ich drogi się skrzyżują, sami musicie po nią sięgnąć. Jest to kolejna książka autorki, co zaskakuje i super się czyta.
Zastanawialiście się kiedyś na co wydalibyście wygrane wielkie pieniądze, gdyby tak się stało?Komu pomoglibyście, wsparlibyście, a komu odmówilibyście... Kto zasłużył by na choć drobną dla Was sumę, a kto nie? Może powinniście zrobić taką listę. Wygrana czasem czai się za rogiem, aby ją dobrze spożytkować dobrze mieć taką listę.
Książka nie tylko wciąga, choć koniec może i był zaskakujący, ale trochę mnie rozczarował. Cała książka jednak daje mocno do myślenia, zatrzymuje nas w jakimś zawieszeniu by zastanowić się ponownie nad wartościami w życiu oraz do czego człowiek jest zdolny. Polecam ją choćby właśnie pod tym względem.

OCENA 09/10
56/23 ( 01/07)
ilość stron: 474
data wyd: 14.05.2019
Czas przewidziany czytania: około: 7 h 54 min.
Czas słuchania brak audiobooka
Anastazja
Skończona 09.07.2023 (czyt)

Majka, dziewczyna, która przeszła tak wiele w życiu. Przez sytuację w...

Nie zachwyciła mnie jak inne książki. Może dlatego że raczej starsze książki zostawiłam sobie na koniec. Ewidentnie widać progres pisarski Karoliny. Książka dobra,nie przeciętna o wydawaniu fortuny,a zagmatwanym życiu

Pierwsza książka Pani Karoliny której powiedziałam NIE, no nie dałam rady czytać dalej. W pewnym momencie przystawiła dostałam obrzydzenia i odłożyłam....