Okładka książki Projektowanie systemów rozproszonych. Wzorce i paradygmaty dla skalowalnych, niezawodnych usług Brendan Burns
Brendan Burns Wydawnictwo: O'Reilly Media informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Designing Distributed Systems: Patterns and Paradigms for Scalable, Reliable Services
O'Reilly Media
2018-10-25
2018-10-25
Lech Lachowski
Kubernetes Systemy Rozproszone Docker Konteneryzacja Wzorce

Okładka książki Najlepsze praktyki w Kubernetes. Jak budować udane aplikacje Brendan Burns, Strebel Dave, Villalba Eddie, Evenson Lachlan
Najlepsze prak... Brendan Burns, Stre...
Okładka książki Kubernetes. Tworzenie niezawodnych systemów rozproszonych. Wydanie II Joe Beda, Brendan Burns, Kelsey Hightower
Kubernetes. Tw... Joe Beda, Brendan B...
Okładka książki Kubernetes: Up and Running Joe Beda, Brendan Burns, Kelsey Hightower
Kubernetes: Up... Joe Beda, Brendan B...

Książka składa się z 12 rozdziałów, w każdym z nich opisany jest jeden wzorzec w kilku wariantach z przykładami. Praktyczne wykorzystanie wzorców pokazane jest z użyciem kubernatesa i dockera. Jednak sam mechanizm działania wzorca wyjaśniony jest na tyle generycznie, że w jego zrozumieniu nie trzeba znać specyficznej technologii.

Książka opisuje wzorce wykorzystywane dla aplikacji działających w ramach systemów rozproszonych.
Przykłady w książce dotyczą Kubernetesa, czyli popularnego orkiestratora kontenerów dockerowych.
W zrozumieniu przykładów oraz samej treści potrzebna jest przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu rozproszonych systemów, kubernetesa oraz dockera. Autor o tym nie wspomina, a nie wyobrażam sobie bez znajomości tych narzędzi podejść do lektury tej pozycji.
Książka z uwagi na swoją małą objętość w lakoniczny sposób opisuje te wzorce, niemniej sam sens wzorca oraz jego zastosowanie jest zrozumiałe.

• Informatyka
  • -nauka