Asymetria

Wydawnictwo Literackie
Asymmetry
literatura piękna
Maciej Świerkocki

Zachęcona zostałam wieloma opiniami o tej książce i rankingami - ale jak dla mnie bez rewelacji. 2 opowiadanka które nijak się ze sobą łączą. Nie wyciągnęłam żadnych daleko idących wniosków tak jak w recenzjach pochodzących z renomowanych czasopism. 3 gwiazdki daję jedynie za to, że była dobrym "przerywnikiem" pomiędzy prawdziwą literaturą nad którą trzeba się skupić.

Sorry,dla mnie to bełkot.Mnóstwo tematów,ważnych dla amerykanów.Ok,ale mogę to przeczytać w ciekawszych opracowaniach.Świetny przykład opisu niczego o wszystkim.Nie polecam.Autentycznie strata czasu.

Wyjątkowo męcząca książka, z trudem dobrnęłam do konca. Początek był całkiem obiecujący, ale potem nastąpiły potworne dłużyzny i dywagacje bohaterów o niczym. Na koniec poczułam się jednak nagrodzona za cierpliwość, bo ostatni rozdział, w formie wywiadu z głównym bohaterem, jest napisany błyskotliwie i dowcipnie. To jednak za mało, żebym sięgnęła po kolejne powieści Lisy...

Cz. 1 (9) - bardzo wnikliwie przenikliwa kobieta z tej pisarki, byłam pod wrażeniem znajomości spraw męsko-damskich, przy czym okropnie to smutne wszystko było.
Cz. 2 (7) - nie wiem po co taka doczepka bez sensu. Albo ja, jak zwykle, nie zrozumiałam w czym rzecz...
Średnia wyszła 8.

spoko książka

"Asymetrię" skończyłam czytać tydzień temu, w samolocie wracając z urlopu (co poniekąd łączy się z treścią książki), ale niestety dopiero teraz mam chwilę, żeby opublikować zdjęcie. Muszę przyznać, że ze wszystkich nowości, "które koniecznie trzeba przeczytać", ta podobała mi się najbardziej, zarówno pod względem treści, jak i stylu pisania.

Dziwna książka, do połowy fajnie się czytalo ale im dalej w las tym mniej ciekawiem doczytalam bo doczytalam ale szalu nie ma.

Jest to książka bez treści. Niby coś się dzieje, ale tak niemrawo. Postaci nieprzekonujące, no może stary pisarz coś niecoś przekonuje, ale dziewczyna? Przeczytałam tylko do połowy, ale umierałam z nudów., choć początek był zachęcający.

Pierwszych parę stron zapowiadało intrygującą formę i nienajgorszy język, jednakże szybko wątek relacji Ezry i Alice stał się przesiąknięty schematem; Ezra zdaje się być plastikową i dość niemrawą kliszą postaci kreowanych przez Houellebecqua, a Alice pozbawioną treści i mdłą bohaterką. Z początku zdaje się, że ta przezroczystość była świadomym zabiegiem, jednak z czasem...

Nie rozumiem zachwytów nad tą książką. Chętnie posłucham, co w niej jest wyjątkowego. Dostałem ja w prezencie od mola książkowego i boję się co będzie, gdy będę musiał powiedzieć co myślę.

Odrobinę podobał mi się wątek o Iranu i Kurdystanie. Być może dałoby się z tego sklecić dobre opowiadanie.

Wątek o dziadku-literacie-erotomanie naprawdę słaby.

Dwie gwiazdki za...

Dyskusje