Wśród rekinów

Nele Neuhaus Wydawnictwo: Media Rodzina kryminał, sensacja, thriller
Unter Haien
Miłosz Urban
Media Rodzina
giełda korupcja kryminał literatura niemiecka manipulacja niebezpieczeństwo Nowy Jork polityka przestępstwo szantaż Wall Street wyścig z czasem
Unter Haien
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban

Historia wciągnęła mnie dopiero grubo po połowie książki jednak stała się dla mnie zbyt bajkowa. Umieszczam ją w swojej roboczej kategorii „zabili go i uciekł”

Książka Nele Neuhause "Wśród rekinów" jest genialną powieścią. Normalnie nie przepadam za światem finansjery, światem do którego sam nigdy nie dojdę. Zresztą chyba nie warto... Jednak powieść Neuhause porywa, wciąga już od pierwszych stron. Zazwyczaj bywa tak, że w miarę czytania, łatwo jest zorientować się, jak potoczy się dalszy ciąg fabuły. W tym przypadku jest wręcz...

Młoda, ambitna kobieta pragnąca odnieść sukces spotyka na swojej drodze szefa mafii. Zanim zrozumie, że wszystkie ostrzeżenia dotyczące tego związku są prawdziwe, uwikła się w bardzo niebezpieczne sytuację. Świat wielkich finansów, wielkiej polityki, korupcji na tle Nowego Jorku, akcja jak w dobrym filmie sensacyjnym.

Jak możemy przeczytać we wstępie- jest to debiutancka powieść Nele Neuhaus, dopiero niedawno wydana w Polsce. Drogie Wydawnictwo, dlaczego kazaliście Czytelnikom tak długo czekać. Wręcz trudno uwierzyć w to, że jest to literacki debiut Autorki. Jedyne co może niektórych odstraszać to ilość stron - ponad 750! Jednak gwarantuję, że nie pożałujecie czasu poświęconego na...

Świetna powieść,trzymająca cały czas w napięciu ,pokazująca świat finansów,przekrętów i skorumpowania.Świat bogaczy i gangsterów.Świat,gdzie liczy się tylko pieniądz i władza.
Z dużym zainteresowaniem śledziłam losy młodziutkiej bankierki Alex,która już od samego początku wpakowała się w niemałe kłopoty,wiążąc się z niewłaściwym człowiekiem-włoskim...

Nele N. pisze tak, że człowiek nawet jak nie ma czasu, to i tak go wygospodaruje choćby kosztem snu, żeby tylko dowiedzieć się co dalej :)
Fabuła przewidywalna, ale trzyma w napięciu.
Polecam na weekendowy relaks.

Ciekawa intryga, akcja wciąga od pierwszej strony. Jak dla mnie jedynie zakończenie take niepełne. Jak na książę która ma prawie 800 stron to epilog mógłby być dłuższy. Z chęcią przeczytałabym opis- nawet krótki rozpraw oraz wyroków jakie zapadły.

Moi Państwo, czapki z głów !!!

Nie dziwi świetnie skonstruowana seria o Pii i Oliverze skoro Pani Nele rozpoczęła swoją karierę literacką z tak wysokiego poziomu.

Perypetie młodej bankierki inwestycyjnej na tle skorumpowanego Nowego Jorku zostały przedstawione w naprawdę pasjonujący sposób.
Świat, w którym Alex pragnęła znaleźć swoje miejsce okazał się niesamowicie...

mam mieszane odczucia. bardzo lubię książki Neuhaus. ta jest całkiem inna. ale podobnie jak późniejsze kryminały bardzo dobrze się czyta. czasami pierwsza powieść odstaje od późniejszych ale w tym wypadku nie. ta książka jest inna . to co mi się podobało to ze mnie zaskoczyl rozwój akcji. byłam ciekawa jak bohaterka poradzi sobie w trudnej sytuacji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Thriller korporacyjny. Debiut Nele Neuhaus. Po prosu bardzo dobra książka dla miłośników akcji, thrillerów, kryminałów :) Polecam.

Dyskusje

• 2020
  • 2019
  • 2020
  • Chcę w prezencie
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Ebook
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wśród rekinów