rozwiń zwiń

Invincible 3

Okładka książki Invincible 3
Robert KirkmanRyan Ottley Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Invincible [Egmont] (tom 3) komiksy
komiksy
Invincible [Egmont] (tom 3)
Invincible, The Ultimate Collection, Vol. 3
Egmont Polska
2019-03-13
2019-03-13
komiks niezwyciężony

Okładka książki Outcast: Opętanie #6 - Scaleni Paul Azaceta, Robert Kirkman
Ocena 6,0
Outcast: Opęta... Paul Azaceta, Rober...
Okładka książki Invincible 12 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,1
Invincible 12 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Oblivion Song, tom 4 Lorenzo De Felici, Robert Kirkman
Ocena 0,0
Oblivion Song,... Lorenzo De Felici, ...
Okładka książki Invincible 11 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,1
Invincible 11 Robert Kirkman, Rya...

Okładka książki Invincible 1 Mark Englert, Dave Johnson, Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cliff Rathburn, Matt Roberts, Terry Stevens, Cory Walker
Ocena 7,6
Invincible 1 Mark Englert, Dave ...
Okładka książki Invincible 5 Jason Howard, Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 8,0
Invincible 5 Jason Howard, Rober...
Okładka książki Invincible 4 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,9
Invincible 4 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 2 Bill Crabtree, Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,8
Invincible 2 Bill Crabtree, Robe...

Poziom niezmiennie wysoki, błyszczy zwłaszcza w momentach multiwersum lub poza Ziemią.
Bardzo mi się podoba.

Bardzo mi się podoba.

Tym razem skupiając się na mniejszej ilości wątków, Kirkman przedstawił kilka naprawdę wciągających, i pełnych zwrotów akcji historii. Wydarzenia z tego tomu zmieniają życie Marka, a nowy cel naszego bohatera, daje fabule mocny motyw główny, którego brakowało w natłoku wszystkich pobocznych.

Nie mam dużo do dodania w stosunku do pierwszych dwóch tomów. Poziom utrzymany, sprawy się nieco komplikują, a momentami bywa naprawdę zaskakująco

Odrobinę lepiej niż w poprzednich dwóch tomach. Wciąż nie jest to poziom, na jaki liczyłem, ale słyszałem, że z czasem będzie lepiej, więc nie tracę nadziei. ;)

instagram.com/polishpopkulture

instagram.com/polishpopkulture

Kolejny świetny tom komiksu superbohaterskiego bez typowych bolączek DC i Marvela, ale zarazem kolejna seria (po Usagim i Aldebaranie) która mimo wciągającej fabuły i ładnych rysunków ma momentami źle napisane dialogi. Mark, Debbie, Amber czy Eve czasem mówią zwyczajnie jak nie ludzie tylko roboty tłumaczące ludzkie uczucia. Ale nie psuje to najlepszych momentów komiksu. Choć żaden zwrot akcji nie dał mi efektu WTF?!!! to każdy sprawiał że coraz bardziej czekam na ciąg dalszy.

Invincible nie zwalnia tempa. Kolejny świetny tom tej rewelacyjnej historii. Czekam z niecierpliwością na tom4

1935

Komiksy superbohaterskie znacznie różnią się od innych dzieł w tym gatunku tym, że bohater prawie nigdy nie jest zwykłym bohaterem, który ratuje kogoś z opresji, ale posiada jakieś nieprawdopodobne moce, które zyskuje w sytuacjach, które innych pozbawiły by życia, albo naraziły na kalectwo co najmniej. Taki Spider-man, to najlepszy przykład. A znowu Superman, to ktoś kto swoje moce-można by rzec-odziedziczył. Długo by wymieniać.

Ostatnio wpadł mi do rąk komiks, który przedstawia nowe spojrzenie na super herosów i ich niesamowite moce. Jest to album „Invincible”. A skończyłem właśnie czytać trzeci tom, a działo się naprawdę dużo.

Z okładki możemy dowiedzieć się że:

Kontynuacja niezwykłej opowieści o Marku Graysonie, znanym pod superbohaterskim pseudonimem Invincible. Mark doszedł już do siebie po wstrząsających wydarzeniach z udziałem jego ojca i stopniowo wyrasta na samodzielnego superbohatera, zdolnego ratować świat. Sprawy sercowe układają mu się dobrze. Ma ciepłą rządową posadkę, dzięki której stać go na opłacenie studiów. Parę razy dostał w zęby, ale zasadniczo z powodzeniem wykonuje swoją robotę. Tymczasem dzieją się rzeczy, które mogą doprowadzić do jego ponownego spotkania z ojcem. Invincible zupełnie nie spodziewa się tego, co szykuje mu los. Zachęcam do lektury.

„Invincible”, to najlepszy komiks superbohaterski we wszechświecie. Tym naszym i kto wie w ilu równoległych. Nie sposób się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, a przynajmniej ja się zgadzam. Intrygująca historia, opisująca nie tylko niezwykłe przypadki superbohatera, ale i jego zmagania z tak zwaną normalnością. Czyli problemy w szkole, pierwsze przyjaźnie, miłości. Wszystko to fajnie zilustrowane, że wyrażę się tak nie komiksowo. W tej historii podoba mi się wszystko. Tak było też w przypadku poprzednich tomów. Polecam – zachęcam do zapoznania się z całością, bo warto.

GDYBY PATER PARKER BYŁ SYNEM MARSJAŃSKIEGO ŁOWCY

„Invincible” bywa określany mianem najlepszej serii superhero. Jak już pisałem, nie zgadzam się z tym mianem, bo nawet jeśli odrzucić dzieła takich legend, jak Alan Moore czy Frank Miller, przylepiając im łatkę komiksów antihero (z czym trudno się zgodzić, bo patrząc na schemat gatunku, Invincible” też byłby do niego zaliczony), twórcy pokroju Marka Millara radzą sobie lepiej, niż Robert Kirkman. Co nie zmienia faktu, że seria ta to kawał świetnego komiksu zarówno dla miłośników superbohaterskich opowieści, jak ludzi nimi znużonych. Jeśli podobały Wam się komiksy pokroju „Czarnego młota”, oparte na żonglowaniu motywami i postaciami wyglądającymi, jak wszystkim doskonale znani bohaterowie, „Invincible” to rzecz dla Was.

Mark Grayson to młody superbohater, znany światu, jako Invincible. Ma moce, ma typowe dla herosa pochodzenie, ale ma też i niejeden życiowy problem, z którym musi się mierzyć. Po wydarzeniach z poprzedniego tomu i wszystkim, co wiązało się z jego ojcem, także bohaterem, chłopak wkracza na ścieżkę kariery samodzielnego obrońcy naszej planety. Nawet w życiu osobistym wiedzie mu się teraz nieźle, bo i znalazł niezłą pracę, i jego miłość kwitnie. Jak się jednak można było spodziewać, wkrótce kłopoty dają o sobie znać. Czyży czekało go spotkanie z ojcem?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/04/invincible-tom-3-robert-kirkman-ryan.html

GDYBY PATER PARKER BYŁ SYNEM MARSJAŃSKIEGO ŁOWCY

Dodaj cytat z książki Invincible 3