Winowajcy

Ingar Johnsrud Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Fredrik Beier (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Korset
Fredrik Beier (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
Maria Gołębiewska-Bijak
Maria Gołębiewska-Bijak literatura norweska

Świetna pozycja, ciężko się od niej oderwać i mimo swojej objętości czyta się ją bardzo bardzo szybko.

Bardzo mocna i straszna i przykra. Zakończenie powalające. W świetny sposób uwidocznione jest jak władza i pieniądz demoralizuje, jak dochodzenie do władzy jest bezduszne i pozbawione wszelkich hamulców. No cóż, historia, w końcu to fikcja literacka, ma w sobie jednak wiele prawdy. Spokojnie toczy się strona za stroną i powoduje coraz mocniejsze zaciskanie zębów. Pozornie...

Ale to było dobre! Opis na okładce nie kłamał- książka trzyma w napięciu od początku do samego końca. Aż żal się rozstawać z Fredrikiem i Kafą.
Za każdym razem kiedy już myślałem, że chyba się domyślam co będzie dalej, autor stwierdzał "nic bardziej mylnego" a mi zostawało tylko szeroko otwierać oczy ze zdziwienia i próbować uspokoić tętno.
Wspaniałe zakończenie.

• 2019