Uśpiony szpieg

Okładka książki Uśpiony szpieg Camilla Grebe, Paul Leander-Engström
Okładka książki Uśpiony szpieg
Camilla GrebePaul Leander-Engström Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Mroczna Moskwa (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Mroczna Moskwa (tom 3)
Den sovande spionen
Sonia Draga
2017-10-25
2017-10-25
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

Ostatni tom trylogii, najsłabszy, co jednak nie oznacza, że słaby. Wręcz przeciwnie. Autorzy wierzą w humanizm Putina i jego rządu. Niestety historia najnowsza (atak na Ukrainę i wojna 2022-2023 r.),dowodzi imperializmu Rosji, który uwidocznił się w Europie w 17 w. i trwa w najlepsze do 21 w.

2041

Polecam całą trylogię, która wciąga i jest naprawdę dobrze napisana. Niektóre sytuacje opisane w książce mrożą krew w żyłach. Ponoć książka w części oparta jest na faktach... Straszne, ale wierzę niestety, że mroczna Moskwa może naprawdę tak wyglądać.

To III część serii Mroczna Moskwa. Tym razem sprawa dotyczy elektrowni atomowej w Szwecji. Uśpieni rosyjscy agenci zaczynają działać. W pierwszej kolejności dochodzi do zatrucia ważnej osoby. Krok kolejny to to sabotaż na terenie elektrowni atomowej. Autorom do Forsytha bardzo dużo brakuje.

Tak jak pozostałe części serii, książka kończy się ni stąd ni zowąd. Zakończenie jest przeciętne w porównaniu do całego tomu. Wygląda to tak, jakby autorom odechciało się pisać, więc zakończenie zmieścili w kilku zdaniach. W pierwszej i drugiej części było to zrozumiałe, akcja toczyła się w Rosji, bohaterowie nie mogli nic zrobić ze względu na realia. Jednak historia trzeciej części umiejscowiona jest w Szwecji - tu skondensowanie nie pasuje.
Audiobook
Lektor: Wojciech Żołądkowicz
Ocena: 8/10

Dobra kontynuacja poprzednich części, chociaż bez związku. Na plus wątek szpiegowski, na minus że wszystko tak sprawnie się rozwiązuje.

130/2018 (E)

130/2018 (E)

Udało mi się dostać 3. tom trylogii "Mroczna Moskwa" pt. "Uśpiony szpieg". Jestem rozczarowana faktem, że nie spotkałam bohaterów z 2. tomu i tym, że akcja została przeniesiona do Szwecji. Jakoś brak mi konkretnego zakończenia rosyjskich wątków z pierwszych dwóch tomów.
Ale poza tym to "Uśpiony szpieg" jak dla mnie trzyma poziom.

Ale poza tym to "Uśpiony szpieg" jak dla mnie trzyma poziom.

• Audiobooki
  • Posiadam seryjne

Dodaj cytat z książki Uśpiony szpieg