Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie

Okładka książki Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie Christine Liu
Okładka książki Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie
Christine Liu Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
poradniki
Tytuł oryginału:
Sustainable Home. Practical Projects, Tips and Advice for Maintaining a More Eco-friendly Household
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Kobiece
Data wydania:
2019-02-13
Data 1. wyd. pol.:
2019-02-13
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366134416
Tłumacz:
Ewa Androsiuk-Kotarska
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Der Weg der Kaiserin Ulja Krautwald, Christine Liu
Ocena 0,0
Der Weg der Ka... Ulja Krautwald, Chr...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
30 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
162
11

Na półkach:

Fajny jest pomysł oprowadzenia po domu, i dla kogoś kto zaczyna przygodę z bardziej zrównoważonym życiem może być ciekawa, ale ktoś kto jest bardziej obeznany z tematem może nie znaleźć tu nic nowego. Trochę mi brakuje bibliografii czy źródeł skoro wspomina o tylu faktach, no ale dobra, to zwykły poradnik a nie książka popularnonaukowa. Poza tym widać nieco, że autorka żyje w innych niż polskie realiach i chyba jeśli chcemy faktycznie się uczyć takich sposób warto słuchać jednak rodzimych autorów. A jeśli chodzi o kwestię wizualną to jest wielkim hołdem dla minimalizmu, bardzo przyjemna dla oka:)

Fajny jest pomysł oprowadzenia po domu, i dla kogoś kto zaczyna przygodę z bardziej zrównoważonym życiem może być ciekawa, ale ktoś kto jest bardziej obeznany z tematem może nie znaleźć tu nic nowego. Trochę mi brakuje bibliografii czy źródeł skoro wspomina o tylu faktach, no ale dobra, to zwykły poradnik a nie książka popularnonaukowa. Poza tym widać nieco, że autorka żyje...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1610
1369

Na półkach:

Autorka bardzo mocno koncentruje się na kwestiach ekologicznych, często podpierając się danymi, np. ile odpadów wytwarza się podczas produkcji danych przedmiotów lub ile surowców wymaga ich wyprodukowanie. Jest to wiedza na pewno potrzebna, zwłaszcza w świetle współczesnych problemów z zanieczyszczeniem środowiska i nadmierną eksploatacją praktycznie każdego możliwego surowca. Nie do końca tego szukałam jednak w tym poradniku.


Cała opinia:
http://www.kacikzksiazka.pl/2019/03/dom-w-zgodzie-z-natura-christine-liu.html

Autorka bardzo mocno koncentruje się na kwestiach ekologicznych, często podpierając się danymi, np. ile odpadów wytwarza się podczas produkcji danych przedmiotów lub ile surowców wymaga ich wyprodukowanie. Jest to wiedza na pewno potrzebna, zwłaszcza w świetle współczesnych problemów z zanieczyszczeniem środowiska i nadmierną eksploatacją praktycznie każdego możliwego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1594
765

Na półkach: ,

Wiecie, że trwa #plasticfreejuly (#lipiecbezplastiku)? W związku z tym, ta książka zasługuje na kilka słów

Nie wiem, czy trzeba Was przekonywać do tego, żeby ograniczać plastik jak się da. Z wielu powodów, m.in. żeby nasze dzieci (przyszłe pokolenia) mogły żyć w miarę normalnie (bo niestety normalnie żyć nie będą. Środowisko jest już tak nadwyrężone, że tak czy siak będą mieć trudniej…).
Bardziej przyziemne i równie ważne powody to: oszczędność pieniędzy i miejsca, życie w większym spokoju i zdrowiu.

Jeśli potrzebujecie dalszych zachęt to zachęcam do szukania w internecie i słuchania mądrych ludzi (np. @kasia_ograniczamsie, @jakmniej, @agatabokiej, @pomyslowamama_pl

A wracając do książki – to taki podręcznik tego, jak żyć bardziej ekologicznie, nie wykorzystując na każdym kroku jednorazowego plastiku. Bo da się i jest to:
a) tańsze
b) proste
c) ładne

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów. Pokój dzienny, Kuchnia, Sypialnia, Łazienka i Poza domem. W każdym z nich są podrozdziały, z których dowiemy się m.in. o roślinach domowych, odpadach żywnościowych i opakowaniowych, drugim życiu ubrań, środkach czyszczących i wielu innych. W praktyce, są to fakty (sporo tekstu),plus porady typu „zrób to sam”, gdzie pokazane jest jak zrobić burgery z czarnej fasoli, skrzynkę na nóżkach, naturalny barwnik do ubrań, pastę do zębów czy spray do powierzchni.

Z takim poradnikiem każdy może spokojnie wprowadzić u siebie ideę #lesswaste.

Mnie się bardzo podoba, ponieważ mówi o prawie wszystkim co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania. I konkretnie pokazuje co i jak możemy zmienić. I po co. Polecam z całego serca. Chciałabym, żeby idea #lesswaste czy #zerowaste była coraz powszechniejsza, bo potrzebujemy ogromnej zmiany.

Na zakończenie napiszę Wam co nam udało się już osiągnąć przy ograniczaniu plastiku.

– nie kupujemy wody w butelkach – pijemy kranówkę
– nie używamy plastikowych torem – mamy swoje bawełniane
– chleb kupujemy do własnego, lnianego worka
– owoce i warzywa tylko te nie pakowane w folię, pakowane luzem do własnej torby
– zamiast żelu pod prysznic i do rąk, mydła w kostce
– wielorazowa maszynka na żyletki
– wielorazowe waciki
– własne sztućce i bidony na wycieczkach/itp
– ser i wędlina – do własnego pojemnika
– pasta do zębów w tabletkach i bambusowe szczoteczki
– dezodorant w kremie

Wiele rzeczy jeszcze jest do zmiany, niektórych pewnie nie zmienimy (mleko, jogurty w plastiku, itd.). Ale ważne jest, żeby każdy robił kilka małych rzeczy.

Wiecie, że trwa #plasticfreejuly (#lipiecbezplastiku)? W związku z tym, ta książka zasługuje na kilka słów

Nie wiem, czy trzeba Was przekonywać do tego, żeby ograniczać plastik jak się da. Z wielu powodów, m.in. żeby nasze dzieci (przyszłe pokolenia) mogły żyć w miarę normalnie (bo niestety normalnie żyć nie będą. Środowisko jest już tak nadwyrężone, że tak czy siak będą...

więcej Pokaż mimo to

avatar
551
551

Na półkach: ,

Od czasu do czasu sięgam po jakieś poradniki, a w związku z tym, że od jakiegoś czasu staram się w niektórych sferach życia być bardziej „eko” postanowiłam sięgnąć po „Dom w zgodzie z naturą” Christine Liu. Niestety nie tego się spodziewałam i trochę się zawiodłam.
Niektóre z pomysłów, które autorka zawarła w swojej książce zdecydowanie nie są do zrealizowania w naszym kraju. Być może w innych realiach, ale niestety nie w naszych. Inne zaś są dla mnie tak oczywiste, że aż głupio było o nich wspomnieć w książce.
Książka jest podzielona na 5 rozdziałów: pokój dzienny, kuchnia, sypialnia, łazienka i poza domem. Każdy z nich rozpoczyna się wstępem, następnie mamy różne porady, zaś na końcu każdej z części znajdziecie pomysły autorki na ekologiczne życie lub przepisy na zdrowe posiłki.
Niestety nie znalazłam w niej nic ciekawego dla siebie, bo przepisy, które zawiera po prostu mi się nie podobają (np. burgery z czarnej fasoli, czy mleko z orzechów nerkowca),a porady dotyczące ekologicznego życia pasują mi raczej do życia w domu niż mieszkaniu (np. ziołowy ogródek).
Plusem tej książki jest z pewnością jej sposób wydania i szata graficzna. Okładka od razu przyciągnęła mój wzrok, a zdjęcia w środku są przepiękne – jasne i w minimalistycznym klimacie, czyli takie, jak lubię.

Od czasu do czasu sięgam po jakieś poradniki, a w związku z tym, że od jakiegoś czasu staram się w niektórych sferach życia być bardziej „eko” postanowiłam sięgnąć po „Dom w zgodzie z naturą” Christine Liu. Niestety nie tego się spodziewałam i trochę się zawiodłam.
Niektóre z pomysłów, które autorka zawarła w swojej książce zdecydowanie nie są do zrealizowania w naszym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1029
477

Na półkach: ,

Jestem osobą, która poświęca się nauce w typowym znaczeniu, kontaktom ze znajomymi, a czas spędzony w domu wykorzystuje właśnie do nauki, czytania książek i przede wszystkim rozmów z rodziną. W tym wszystkim brakuje mi jakichkolwiek umiejętności prowadzenia domu i ogólnie świadomości, jakie obowiązki się z nim wiążą. Ostatnio długo nad tym myślałam i postanowiłam zmienić coś w tej kwestii. Nie umiem słuchać rad innych, tego co powinnam, jak powinnam i tym podobnych. Dlatego stwierdziłam, że potrzebuję książki, która przybliży mi to wszystko w mój ulubiony sposób. I akurat na rynku pojawiła się nowość wśród poradników – "Dom w zgodzie z naturą".

Zanim opowiem Wam, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta książka, powinnam powiedzieć o swoim ogólnym podejściu do poradników. Jeszcze jako dziecko uważałam ten typ książek za coś wspaniałego, dzięki czemu można nauczyć się, jak żyć. Wtedy oczywiście żadnego nie czytałam, ale miałam wyobrażenia, że jako dorosły człowiek będę otwarta na wszelkiego rodzaju rady i będę w mig wszystkiego się uczyła. Niestety moje idealistyczne podejście szybko się skończyło. A konkretnie wtedy, gdy zaczęłam zapoznawać się z jakimiś poradnikami. Miałam wrażenie, że ludzie, którzy je piszą nie mają pojęcia, jak wygląda realne życie i sami mają jakieś problemy. Doprowadziło to do tego, że dostałam alergii na wszelkiego rodzaju poradniki. Obecnie twierdzę, że po prostu miałam pecha i trafiałam na takie, które mnie nie przekonywały, a na pewno istnieją jakieś dobre. Dlatego walczę ze swoim uprzedzeniem i co jakiś czas próbuję. Niestety w przypadku "Domu w zgodzie z naturą" mój pech trwa nadal.

Ten poradnik jest typem książki, gdzie zalety i wady ciągle przeplatają się między sobą i ciężko jest stwierdzić, czy jest to bardzo dobry tekst, czy właśnie bardzo zły. Dom w zgodzie z naturą ma olbrzymią bazę ciekawych informacji, które wielokrotnie mnie zaskoczyły i jestem przekonana, że nie jest to codzienne wiedza posiadana przez każdą panią domu. Jednak mimo tych wszystkich intrygujących ciekawostek spodziewałam się czegoś całkowicie odmiennego. Zdawałam sobie sprawę, że będzie bardzo duże odniesienie do eko życia, lecz czasami miałam wrażenie, że ten poradnik nie jest związany bezpośrednio z samym domem, tylko mówi o ekologicznych zachowaniach, które powinniśmy stosować. Sam wątek według mnie jest bardzo dobry, bo akurat ja mam z tym olbrzymi problem. Nie uświadamiam sobie, że ciągle przyczyniam się do niszczenia naszej planety. Mimo to uważam, że to za mało na poradnik, który promuje się w taki sposób. Tym bardziej że te wszystkie pozornie genialne i przydatne rady wcale takie nie są, gdyż są po prostu nieżyciowe i większości w naszej rzeczywistości nie do stałego wprowadzenia w życie. Nie wiem, jakie są pod tym względem realia w innych krajach, ale nasz na pewno nie daje możliwości na tak radykalne zmiany. Jest to zbyt trudne, dlatego od razu poczułam się zniechęcona. Poradniki powinny dać motywację, a nie sprawiać, że człowiek czuje się tylko gorzej. Poza tym autorka się często zapominała i pisała rzeczy, które można uczyć robić dziecko, a nie osobę dorosłą i dojrzałą. Momentami aż nie wierzyłam, że uważa swoich czytelników za tak mało inteligentne osoby. To trochę uderzyło w moją dumę.

Sam język pisarki przypadł mi do gustu, ponieważ pisze po prostu lekko i przyjemnie. Szybko się czyta i nie ma poczucia przygniecenia tymi wszystkimi informacjami pod względem ich ilości. Jest to dla mnie olbrzymi plus. Choć żeby nie było zbyt bajecznie, to powiem Wam, że wszystkie jej wstępy są tak nudne, że za każdym razem walczyłam z tymi wszystkimi liczbami, które się tam pojawiały, żeby tylko jakoś dotrwać do jego końca.

Warto również podkreślić jej wygląd graficzny, który bardzo przypadł mi do gustu. Po prostu jest ładnie wydana. Od pierwszych stron zachęca, żeby ją obejrzeć, a wszystkie zdjęcia wręcz swoim wyglądem zmuszą do przeczytania treści. Pod tym względem całkowicie spełnia swoją funkcję i doceniam ją. W mojej głowie zawsze poradniki są piękne i myślę, że większość z Was też tak ma. W dodatku zdjęcia są nie tylko piękne, ale również pokazują, jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, którą kreuje autorka.

"Dom w zgodzie z naturą" okazał się ciekawą lekturą, ale niestety ostatecznie mnie nie przekonał, a ja nie dostałam tego, czego oczekiwałam i przez to czuję się zniechęcona. Jednak osobom, które aktywnie interesują się życiem ekologicznym i starają się wprowadzać wiele zmian w swoje życie, polecam, gdyż pod tym względem książka okazuje się naprawdę zachęcająco.

Jestem osobą, która poświęca się nauce w typowym znaczeniu, kontaktom ze znajomymi, a czas spędzony w domu wykorzystuje właśnie do nauki, czytania książek i przede wszystkim rozmów z rodziną. W tym wszystkim brakuje mi jakichkolwiek umiejętności prowadzenia domu i ogólnie świadomości, jakie obowiązki się z nim wiążą. Ostatnio długo nad tym myślałam i postanowiłam zmienić...

więcej Pokaż mimo to

avatar
610
37

Na półkach:

Pięknie wydana książka, jednak samo wydanie jest swego rodzaju hipokryzją względem treści którą przedstawia. Dla mnie ciekawe były pomysły na ekologiczne kosmetyki czy środki czystości.

Pięknie wydana książka, jednak samo wydanie jest swego rodzaju hipokryzją względem treści którą przedstawia. Dla mnie ciekawe były pomysły na ekologiczne kosmetyki czy środki czystości.

Pokaż mimo to

avatar
91
34

Na półkach:

Bardzo dużo fajnych porad. Niektóre tematu są potraktowane z małą dbałością o szczegóły i wiele też z tych informacji można znaleźć w internecie. Nie mniej jednak warto zasięgnąć tej ekologicznej wiedzy.

Bardzo dużo fajnych porad. Niektóre tematu są potraktowane z małą dbałością o szczegóły i wiele też z tych informacji można znaleźć w internecie. Nie mniej jednak warto zasięgnąć tej ekologicznej wiedzy.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    99
  • Przeczytane
    46
  • Posiadam
    13
  • Poradniki
    6
  • Teraz czytam
    3
  • Ekologia
    2
  • 2020
    2
  • 2020
    2
  • 2021
    2
  • Zdrowie
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dom w zgodzie z naturą. Żyj prosto, zdrowo i ekologicznie


Podobne książki

Przeczytaj także