Arendt. Polityka w mrocznych czasach

Cristina Sánchez Wydawnictwo: Hachette Polska Cykl: Odkryj filozofię (tom 23) filozofia, etyka
La politica in tempi bui
Weronika Korzeniecka
Hachette Polska
La politica in tempi bui
Odkryj filozofię (tom 23)
filozofia, etyka
Weronika Korzeniecka

Na półkach: , , , ,

Zacznę od minusa dotyczącego całej serii. Olbrzymim minusem jest brak noty o autorze. Nie wiem kim jest autorka i nie potrafiłam odszukać jej danych w Internecie. Nie wiemy jakie ma przygotowanie merytoryczne do napisania tej książki.
Po II wojnie światowej i ludobójstwie jakie dopuściły się dwa największe totalitaryzmy: niemiecki i sowiecki filozofia stanęła przed...

Nie przepadam za filozofami XX-tego wieku, zdecydowanie wolę tych oświeceniowych. Nie można się jednak nie zgodzić z tym, że Arendt podejmuje kwestie priorytetowe dla świata po drugiej wojnie światowej. Nie wchodząc jednak w szczegóły, o których można poczytać w opisie książki bądź Internecie, kilka słów o tomie.

Podział rozdziałów i zagadnień poruszanych w książce bardzo...

Dyskusje

• 2018