Dom w malinowym chruśniaku

Okładka książki Dom w malinowym chruśniaku
Halina Kowalczuk Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Lucky
2018-12-05
2018-12-05

Kolejna pozycja i mnóstwo legend, szeptuch w tle. Co książka to ten sam klimat, trochę przewidywalna.

... Czasami ludzie swoim postępowaniem potrafią zniszczyć drugiemu człowiekowi życie, nawet nie zastanawiając się, czy robią dobrze...
Tak właśnie było przed laty z Alicją i Michałem - dwójką zakochanych w sobie ludzi, którzy po wypadku zostali rozdzieleni przez jego rodziców. Pod pretekstem rekonwalescencji po wypadku zabrali go do Szwajcarii, tym samym odcinając go od Ali i wmawiając mu, że dziewczyna zginęła...
Ale przeżyła, po miesiącu bycia w śpiączce wreszcie odzyskała świadomość. Dowiedziała się, że Michał wyjechał. Ale los miał dla niej niespodziankę - okazało się, że jest w ciąży. Dziecko cudem przeżyło wypadek.
Jak potoczyłyby się ich losy, gdyby nie rodzice Michała? Na pewno byliby razem szczęśliwi 💜
Tymczasem mijają lata, Alicja jest już wziętą panią adwokat, jej córka wybiera się na studia. Dzięki pomocy przyjaciółki Basi oraz mamie i babci udało się jej wychować córkę i skończyć studia. Dała radę sobie sama bez Michała.
Ala i jej córka przeprowadzają się do Malinówki pod Krakowem. Do pięknego domku otoczonego krzewami malin. Kobieta zaprzyjaźnia się z mieszkańcami. Szczęście Ali przerywa wypadek córki. Los znowu połączy ją z Michałem. Jak potoczą się ich losy? Czy dadzą sobie drugą szansę? Czy z Gabrysią będzie wszystko w porządku?
Tego wszystkiego dowiecie się z powieści Haliny Kowalczuk " Dom w malinowym chruśniaku" Polecam, to taka lekka, wakacyjna powieść na letnie wieczory lub tak jak dzisiaj leniwy dzień. Jest w niej i romans i wątek kryminalny ale też to co lubię najbardziej- wątek słowiański 💚

jedna uwaga. w kolejnych tomach pojawia się określenie na Uniw. Jagielloński - Jagiellonka. A tak w Krakowie mówi się na bibliotekę Jagiellońska. Na Uniw. mów się "ujot". A poza tym pogodna, powtarzalna w kolejnych tomach treść czy problem. Ale książka w sam raz na wieczorny reset.

Książka powiela schematy znane z poprzednich powieści tej autorki.

Książka powiela schematy znane z poprzednich powieści tej autorki.

Bardzo lekka i ciepła powieść, idealna na oderwanie sie pod codzienności :)

Bardzo lekka i ciepła powieść, idealna na oderwanie sie pod codzienności :)

„Dom na wrzosowej polanie” mnie zachwycił, więc malinowy chruśniak skusił mnie od razu. Książkę chciałam przesłuchać, a że czytała pani Domańska, to ja już byłam kupiona.

No i jednak coś nie pykło. Nie wiem co tu się stało. Zapowiadało się dobrze. Naprawdę zawiązanie akcji było wciągające od pierwszej strony, a potem... A potem to gdzieś to już czytałam. Miałam wrażenie, że pomysły powielono nie tylko z innych książek, ale i z tej książki. Brzmi dziwnie, wiem, ale tak to odbieram. Może za dużo zbiegów okoliczności w fabule?

Książka nie jest całkowicie zła, a może nawet by mi się podobała, gdybym wcześniej nie czytała o domu na polanie. Dlatego też daję ocenę pół na pół. Chyba tak będzie sprawiedliwie. Szkoda, ze tak wyszło, ale na pewno dam jeszcze szansę autorce, bo wiem, że zachwycić potrafi :)

Bardzo wspaniała i urocza książka. Jest mądra oraz wartościowa. Bohaterowie od razu zdobyli moją sympatię. Podczas czytania można się rozmarzyć. Ja przeczytałem książkę na działce podczas wakacji wśród drzew pełnych owoców. Naprawdę się rozmarzyłem. Wspaniale spędziłem czas podczas czytania. Powieść jest pełna ciepła oraz optymizmu.
Polecam

Polecam

"Czasami los jest pokrętny, musimy doświadczyć czegoś, aby docenić coś drugiego."

Historia Alicji, kobiety odnoszącej prawnicze sukcesy. Przed laty straciła swoją miłość i teraz sama wychowuje córkę. W obecnym momencie swojego życia postanawia kupić dom na wsi.

Początek książki to cudowna sielanka, według mnie aż nieprawdopodobna bajka. Powieść zawiera bardzo dużo opisów przyrody i uważam, że ma nawet wątek nieprawdopodobny. Wątkiem tym jest niedźwiedź Mila.

Jakoś w połowie książki nagle sielanka Alicji zostaje przerwana. Ukazany jest wzruszający wątek wypadku córki. Przy okazji tej sytuacji sprawdza się powiedzenie "stara miłość nie rdzewieje". Alicja spotyka ojca swojej córki i swoją dawną miłość, która może uratować przyszłość ich córki.

Ogólnie książka bardzo przewidywalna ale ciepła, pogodna i serdeczna. Myślę, że kolejnej książki nie przeczytam. Być może powodem tego jest duża ilość opisów przyrody i legend.

Dodaj cytat z książki Dom w malinowym chruśniaku