Listy sprzed lat

Roma J. Fiszer Wydawnictwo: Edipresse literatura obyczajowa, romans
Edipresse
literatura polska odmiana losu powieść obyczajowa przyjaciółka przyjaźń spotkanie tajemnica uczucie
literatura obyczajowa, romans
2018-10-17

Sięgnęłam po tą książkę zachęcona opisem na okładce. Niestety spotkało mnie duże rozczarowanie. Bardzo słaba książka, miejscami irytowały mnie dialogi i z trudem doszłam do końca. Nie warto, nawet jeżeli można ja kupić w taniej księgarni.

Początek książki wprawił mnie w osłupienie... Tyle jadu, zawiści między dawnymi przyjaciółkami...
A później...
Nawet jeśli nie jest się w związku całkowicie, w 100% szczęśliwym to czy można tak po prostu wybaczyć partnerowi zdradę? A tym bardziej kiedy rzekoma przyjaciółka przelatuje Twojego męża? Dla mnie to niepojęte...
Nie licząc pierwszej części to książka jest ok. W...

Książkę przeczytałam do końca, ale nie "porwała" mnie!
Początek i pomysł może był i dobry, ale dialogi, opisy nudnawe.
Powieść:" Listy sprzed lat", autorka Roma Fiszer, która porusza niełatwe życiowe tematy, bo: jest i o zdradzie, miłości, przyjaźni.
A, czy da się wszystko połączyć w piękną całość?
Cierpliwych i wytrwałych zapraszam do lektury.

Na półkach: , , , ,

Główne bohaterki Ewa i Iwona to przyjaciółki, które nie darzą się przyjaźnią do siebie,czują niechęć,po latach pragną odbudować swoją przyjaźń i relacje przyjacielskie między sobą.
Opowieść pokrzepiająca o przywracaniu wiary w przyjaźń,pełna uczuć, wzruszeń zagwarantowała mi powieść.
Przepiękna,mądra i interesująca książka, porywająca bardzo.

Początkowo bardzo mnie zachęciła, podobała mi się. Z biegiem czasu zaczęłam się po prostu nudzić. Trochę szkoda, bo zapowiadało się dobrze.

Trudno opisać tę książkę jednoznacznie, temat ciekawy - zdrada, przyjaźń, tajemnice, piękne otoczenie jednak nieco sztuczne dialogi, postacie nie do końca mnie porwały, zabrakło im tego czegoś aby wczuć się w nie. Początek okropnie nudnawy, końcówka ok. to jednak za mało aby się nią zachwycić. Nie pozostanie w pamięci.

"Listy sprzed lat" poruszają trudne tematy zdrady, przyjaźni, utraconej miłości. Sam pomysł na książkę oceniam bardzo dobrze. Końcówkę czytało się niezwykle przyjemnie. Początki jednak nie były łatwe. Zbyt dużo nieco sztucznych dialogów, zbyt pospieszna akcja, zbyt szybka przemiana bohaterów - wszystko to sprawiło, że całość wydawała się zbyt mocno naciągana, nieprawdziwa...

Książka daje sporo do myślenia. Czas kiedy jesteśmy na ziemi kiedyś się skończy a wtedy możemy żałować rzeczy które mogliśmy zrobić , o których marzyliśmy. Czy warto wtedy gniewać się na swoją przyjaciółkę ? Czy lepiej ten czas wykorzystać maksymalnie ile się da .

Wszystkie rejony Polski są interesujące. Każdy posiada wyjątkowe i niepowtarzalne zapachy, zabytki, unikalną tradycję. Nie sposób nie chcieć ich poznać chociaż w maleńkim ułamku. Dla mnie, jako czytelniczki zamieszkującej Podhale bardzo atrakcyjne są pozycje, w których autor opowiada historię na przykład, tak jak w przypadku Romy J. Fiszer Kaszub.

Na kartach kolejnej...

Moja opinia:

Listy sprzed lat to poruszająca i pełna niezapomnianych emocji historia, która swoją premierę miała 17 października 2018 roku za pośrednictwem Wydawnictwa Edipresse Książki.

Jej autorką jest Roma J. Fiszer – współczesna, polska pisarka literatury obyczajowej, która znana jest z takich powieści jak: Kilka godzin do szczęścia, Sezon na szczęście, Siedlisko...

Dyskusje

• 2019