Pensjonat Leśna Ostoja

Okładka książki Pensjonat Leśna Ostoja Joanna Tekieli
Okładka książki Pensjonat Leśna Ostoja
Joanna Tekieli Wydawnictwo: Filia Cykl: Pensjonat Leśna Ostoja (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pensjonat Leśna Ostoja (tom 1)
Filia
2018-08-22
2018-08-22
literatura polska

Fantastyczna seria. Już dawno nie czytałam historii tak ciekawych bohaterów! W dodatku z tak fantastyczną dozą poczucia humoru, przepadłam w stylu tej autorki i chętnie sięgnę po więcej.

Wciąga, odpręża, intryguje.

Wciąga, odpręża, intryguje.

Fabuła ciut infantylna, ale tworzy całkiem miły klimat. Dobra do samolotu czy na wakacje. Taki książkowy dom nad rozlewiskiem.

"Pensjonat Leśna Ostoja" czyta się błyskawicznie, a humor miesza się z momentami zatrzymania i zastanowienia nad życiem. Justyna i jej zmagania przy renowacji dworku, to bardzo przyjemna lektura i bardzo chętnie sięgnę po kolejne części, które już na mnie czekają przebierając stronami 😊
W historię wpleciony jest wątek tajemnicy i sprawy sprzed lat, która nadal żyje, choć nie dla każdego. Brzmi intrygująco? I tak jest!:)

Cukierkowo, przewidywalnie, ale dość przyjemnie. Lektura z rodzaju tych niezobowiązujących intelektualnie. Takiej lekko pierdołowatej książki się spodziewałam i jest ok. Czyta się szybko, fabuła próbuje zaskoczyć czytelnika, ale jakoś wszystkie problemy i zagadki same się rozwiązują. Żyć, nie umierać. A że słodkopierdząco... Coś takiego też trzeba czasem przeczytać.

Rzadko kiedy uda mi się spotkać tak nudną, rozwlekłą i bezsensowną książkę. Dobrnięcie do ostatniej strony uważam za swój wielki sukces.

W tej książce poznajemy Justynę pracownice korporacji, która przez decyzję nielubianej szefowej dostaje zadanie, aby odnowić pensjonat na wsi. Dziewczyna podejmuję rękawice szefowej i wyjeżdża do Drzewia. Czy uda jej się wykonać zadanie? Już na 19 stronie mamy wspomniane o leśniku, a to dopiero początek. W tej historii przewija się również tajemnica żubra (strona 220-żubr"),mamy również opisy natury (str.230-"natura") oraz ruin (str. 190-"ruiny"). Mamy również opis ratunku w lesie człowieka? a może zwierzęcia (str.233-"ratunek"). Były również w tej książce zabawne momenty (18,148,245 -"hahha" m.in dogryzanie starszym ;P (str. 249 -"żadnego szacunku XD") oraz chyba najzabawniejszy moment w książce (strona 264- " to chyba najśmieszniejszy fragment"). Główna bohaterka jest również książkarą (str. 111, 153- "książkara"). W tej książce mamy również wiele tajemnic (str. 134-"tajemnica od przyjazdu", str.154 -"tajemnicze znalezisko", str. 189 -"tajemnica hitlerowca", str.213 -"tajemnica szybu"). Mamy tutaj również fabułę II wojny światowej (str. 171 - "wojenne czasy"),które poznajemy dzięki wpisom (str. 202-"ostatni wpis pradziadka"). Te wpisy doprowadziły do "planów na sobotę"(str.178) i "poszukiwań ciała" (str. 182),a także do "wyprawy do kopalni" (str.210). Główna bohaterka jest również dobra w ratowaniu (str. 177- "ratunek dla Mariusza") oraz dla Drzewia (str. 243 -"co za laska"). W tej opowieści przeżywamy momenty z Justyną (str. 238-" hmm... co stanie się dalej") oraz dowiadujemy się, że "(o wow) poświęcenie przynosi rezultat" (str. 255). Mamy również zawiłą historię z księdzem (str. 226 -"XD ksiądz"),oraz "rozmowę z mamą" związaną z nim (str. 244). Polecam tą pozycję ciekawa, wciągająca, urocza i niesamowita ;*

Nie mogłam sobie wyobrazić spędzenia tegorocznych wakacji w lepszym towarzystwie niż bohaterowie Pensjonatu Leśna Ostoja.
Joanna Tekieli zachwyca swoją pomysłowością, wyobraźnią i przede wszystkim fascynuje talentem pisarskim. Czuję w sercu, że autorka jest ulubienicą natury, co w wyjątkowy sposób wplata w karty swoich książek.
Odkąd pamiętam, marzyłam o takiej propozycji pracy, jaką otrzymała główna bohaterka Justyna. Stworzenie uroczego miejsca, gdzie najpiękniejszą muzyką jest śpiew ptaków i szum lasu, gdzie zapach natury dotyka zmysłów i uzdrawia. Miejsca, w którym ludzie żyją inaczej niż na co dzień, tworzą historię i przyszłość, zdumiewają przygodami i żyją chwilą.
Ta opowieść rozpala moje serce bez ustanku. Dawno tak bardzo nie zżyłam się z otoczeniem, z osobami, wyobrażając sobie, że jestem częścią tego społeczeństwa. Uwielbiam pensjonaty z duszą, wzruszam się na widok ludzi, którzy wzajemnie sobie pomagają, są jednym organizmem, na dobre i na złe. Ta książka jest moim spełnieniem marzeń. Jest w niej wszystko, to, czego pragnęłam od życia, by wyprowadzić się na wieś a jednocześnie bywać w mieście, by mieć wolność, być potrzebną i spełnioną, zakochać się tak, jak tylko można najmocniej i poznawać nowych ludzi, ich pasje i talenty.
Dziękuję Joannie za poruszenie mojej wyobraźni, za otworzenie drzwi do pięknego świata dobra i szczęścia.

Odkąd pamiętam, marzyłam o takiej propozycji...

Autorka zdecydowanie lubi wykorzystywać motyw „rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady”, a po lekturze dwóch swobodnych powieści zachciało mi się zaangażować na nieco dłużej. Nic prostszego, istnieje cykl o pensjonacie Leśna Ostoja, na ten moment liczący cztery tomy.

Tym razem bohaterką jest kobieta na codzień pracująca w korporacji, i w iście korporacyjnym stylu wyznaczona do „ogarnięcia” pensjonatu, który szef nabył drogą kupna z myślą o wakacjach dla swoich pracowników. Niemal czterdziestoletnia Justyna wbrew swojej okrutnej kierowniczce z entuzjazmem zabiera się do pracy, a czytelnik otrzymuje nie do końca to, czego się spodziewał.

Otóż obok odnawiania lokalu, poznawania mieszkańców, układania sobie nowej codzienności i mnóstwa pozytywistycznego myślenia, Autorka dodaje interesującą tajemnicę jako tło opowieści. Jasne, niejednemu czytelnikowi znacząco uniesie się brew ze względu na powiązanie faktów, ale ja to kupuję, czytam to dla rozrywki, nie z poczucia misji.

Jedyne, czego powieści brakuje to tak naprawdę romansu, no ale cykl wciąż młody, powoli, pewnie się w tym temacie jeszcze rozkręci. Radośnie sięgam po tom kolejny.

Zapowiada się ciekawa, lekka, sielska seria o uroczym Pensjonacie w leśnych ostępach i małej wiosce. Bardzo jestem ciekawa jak rozwiną się losy głównej bohaterki i trzech muszkieterów ;)

Dodaj cytat z książki Pensjonat Leśna Ostoja