Oleś i Pani Róża

Anna Janko Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie literatura dziecięca
Wydawnictwo Literackie
literatura polska Ula Bruno wojna historia dzieciństwo dziadek opowieści śmierć głód
literatura dziecięca

Oficjalne recenzje i

Jedna sucha kromeczka

[ 0 ] Link do recenzji

Anna Janko to autorka bestselerowych książek dla dorosłych nominowanych do wielu prestiżowych nagród. Kto jeszcze nie czytał m.in. "Małej zagłady", "Dziewczyny z zapałkami" czy "Pasji według św. Hanki" bardzo szybko musi nadrobić czytelnicze zaległości. Anna Janko jest również autorką tomików poetyckich oraz książek dla dzieci. Wcześniejsza książka "Maciupek i...

MaleWielkieKsiazki,blogspot.com
Książki dla dzieci zazwyczaj rozweselają, ukazują piękny świat, który nas otacza, uczą i bawią. Tym razem trafiłam na książkę, której jeszcze nie przeczytam dziecku, bo jest za małe, ale na pewno zachowam na przyszłość, kiedy jej przekaz trafi w odpowiedni sposób.

"Oleś i Pani Róża", oczywiście natychmiastowe skojarzenia z innym tytułem,...

Bardzo dobra książka. Pomocna w oswojeniu młodego czytelnika z tematem wojny, zagłady, ale także po prostu śmierci bliskiej osoby. Ciepła i poruszająca. Prosta i prawdziwa. Warto przeczytać - również przez dorosłego człowieka. Warto sprezentować nastolatkowi szukającemu czegoś niebanalnego.

Dyskusje

• 2019
  • Szukam
  • 2020
  • Egzemplarz recenzencki :-) Wydawnictwo Literackie
  • Dla dzieci i nie tylko
  • ✖ Nie mam
  • 2019 (dziecięca i młodzieżowa)
  • Na domowej półeczce
więcej mniej