Helena Wiktoria #1: Szlajfki

Okładka książki Helena Wiktoria #1: Szlajfki
Katarzyna Witerscheim Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Helena Wiktoria (tom 1) komiksy
komiksy
Helena Wiktoria (tom 1)
Studio JG
2018-09-17
2018-09-17
historyczna obyczajowa

Okładka książki Warchlaki. Miłość w cieniu Piramidy Havo Art, Monika Bernacka, Katarzyna Borkowska, Kamil Dukiewicz, Eimmy, Falauke, Marta Falkowska, Magda Gamrot, Radosław Kamiński, Tomasz Kontny, Anna Krztoń, Błażej Kurowski, Zuzanna Lewandowska, Adam Loraj, Karito Mashina, Jan Mazur, Hanna Oloś, Łukasz Pawlak, Tomasz Pstrągowski, Ojciec Rene, Joanna Sępek, Mateusz Siemion, Sinsitra, SoupHA!, Piotr Szulc, Małgorzata Szymańska, Wiktor Talaga, Przemysław Wideł, Katarzyna Witerscheim, Joanna Wolska, Agiss Yo
Ocena 6,8
Warchlaki. Mił... Havo Art, Monika Be...
Okładka książki Terra Nostra: Legendy Marcin Bałczewski, Recenzje Bułek, Piotr Burzyński, Roman Gajewski, Marta Gulińska, Konrad Guliński, Kyosuke Hikan, Radosław Kamiński, Mateusz Kluska, Paweł Koller, Anna Kucharska, Marcin Kułakowski, Mateusz Kurczoba, Krzysztof Leszczewski, Edward Lutczyn, Paweł Majka, Tomasz Mering, Michał Olech, Marcin Opiłowski, Katarzyna Poterek, Mateusz Smoter, Adam Święcki, Bartłomiej Sztobryn, TOMXYZ, Roch Urbaniak, Katarzyna Witerscheim, Andrzej Włudecki, Wojtek Zieliński, Zvyrke
Ocena 6,0
Terra Nostra: ... Marcin Bałczewski,&...

Okładka książki Walka kobiet. 150 lat bitwy o wolność, równość i siostrzeństwo Marta Breen, Jenny Jordahl
Ocena 7,9
Walka kobiet. ... Marta Breen, Jenny ...
Okładka książki Artemizja Tamia Baudouin, Nathalie Ferlut
Ocena 6,7
Artemizja Tamia Baudouin, Nat...

Super kreska, ciekawe zaczątki wątków. jest i klimat. Poczekamy, poczytamy, zobaczymy.

O jaaaa... Podeszła do tego z wielkim uprzedzeniem, sama nie wiem dlaczego, ale... Ale to jest dobre!!! W skrócie - jeśli podobała Ci się duma i uprzedzenie to to też ci się spodoba. Do tego autorka świetnie operuje wąska gama czerni, szarości, bieli i różu.

Komiks jakiego jeszcze nie było, gdyż akcja toczy się w XIX w. na Górnym Śląsku. Ślicznie wydany, piękna kreska, czyta się z przyjemnością, a i sama historia Heleny jest ciekawa.

jeszcze ktoś nie jest przekonany do takiej formy ? To moja pierwsza powieść ilustrowana i z pewnością nie ostatnia, miła odmiana od tradycyjnej formy przedstawiania historii 😃

Śliczny komiks. Rewelacyjnie się czytało.
Siedziałam sobie w nocy w parku i pożerałam stronę za stroną. To zaczytanie wystawiło na poważną próbę zwieracze mojego biednego pęcherza; no ale jak tu tak zostawić Helenę Wiktorię? Albo takiego Artura? No nie da się!
Polecam z całego serca!

Śliczny komiks. Rewelacyjnie się czytało.
Polecam z całego serca!

Świetnie narysowane! Ale nie jestem pewna dla kogo. Chciałabym ją dać 10-letniej bratanicy, ale chyba musi jeszcze podrosnąć. A ja - choć fanką telenowel jestem - nie wiem, czy Helena jest kolejną, którą chciałabym śledzić. Nie przywiązałam się jeszcze do postaci, więc nie czekam na ich nowe losy z wypiekami na twarzy.

Jedno z naprawdę niewielu dobrych "mangopolo", jakimi bez wstydu moglibyśmy się pochwalić w Japonii. Oczywiście, to dopiero pierwszy tom i wprowadzenie do większej całości, ale autorka prowadzi narrację z wyczuciem, wprawnie buduje wiarygodne postacie, a do tego przystraja to wszystko w obłędną szatę graficzną. Lektura momentami przywodziła mi na myśl "Emmę" Kaoru Mori i chyba trudno o lepszą rekomendację, bo to genialna mangowa obyczajówka kostiumowa. "Helena" ma jednak potencjał, by z czasem stać się czymś więcej. O ile "Emma" w ostatecznym rozrachunku okazała się prostą opowieścią o miłości, tak tutaj końcówka tomu pierwszego sugeruje, że "Helena" może rozwinąć się w bardziej "feministycznym" kierunku. I tego właśnie nam, czytelnikom i czytelniczkom, życzę.

instagram.com/polishpopkulture

Fajna historia, śliczna kreska, ale co z tego - nawet się za bardzo w tym tomie nie rozkręca, a drugi nie wiadomo kiedy...

Bardzo fajna kreska. Śląska gwara na łamach komiksu, już choćby dlatego warto sięgnąć po tę pozycję. Zdecydowanie bardziej dla kobiet.

Historia zapowiada się całkiem nieźle. Specyficzna kreska, ale myślę, że niektórym powinna się spodobać.

Dodaj cytat z książki Helena Wiktoria #1: Szlajfki