Dzieci ekranu. Jak uzależnienie od ekranu przejmuje kontrolę nad naszymi dziećmi - i jak wyrwać je z transu

Nicholas Kardaras Wydawnictwo: CeDeWu nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Glow Kids. How Screen Addiction Is Hijacking our Kids - and How to Break the Trance
Agnieszka Jarosz
CeDeWu
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Agnieszka Jarosz

Uwazam, ze powinna to byc lektura obowiazkowa kazdego rodzica, nim udostepni swoim dzieciom konsole, komuter, tablet czy smartfon.

Nie spotkałem na swoich rękach innej pozycji, tak bardzo uświadamiającej w jakim zakresie urządzenia mobilne oraz gry komputerowe potrafią wływać na umysły dzieci. Polecam każdemu, absolutnie każdemu. To pozycja z tych koniecznych do przeczytania.

Amerykański psychiatra pisze o uzależnieniu dzieci i nastolatków od ekranów, głównie od gier komputerowych. Pokazuje, że ów nałóg doprowadza do opłakanych skutków: opóźnienia w rozwoju, zaburzeń psychicznych, kłopotów w szkole, itd. itp., daje też rady jak uwolnić się od uzależnienia. Pisze też, że wprowadzanie ekranów w edukacji jest dużym błędem. Przerażająca, ważna i...

Niezwykle wartościowa pozycja dla pedagogów, nauczycieli ale przede wszystkim dla rodziców, którzy dają dzieciom tablety od najmłodszych lat "dla świętego spokoju". Ilość badań przywołanych przez autora, mówiących jasno o fatalnym wpływie wszelkiej maści technologii na nieukształtowane jeszcze mózgi jest porażająca. Tak jak alkohol nie jest w swoim założeniu szkodliwy dla...

• Papier
  • Biblioteka