Zapomniane Bieszczady

albumy
2014-01-01
historia fotografia bieszczady

Na półkach: , , , ,

W albumie znajdziemy zbiór starych pocztówek, gdzie zostały uwiecznione dawne Bieszczady, których już dzisiaj nikt z nas nie pamięta.
Książka wydana jest bardzo ładnie. Dla osób, które znają te tereny jak własną kieszeń i potrafią zestawić to co widzimy na pocztówce z tym co jest obecnie, będzie ten album prawdziwą podróżą w przeszłość.

dla kogoś kto się interesuje Bieszczadami i ich historią pozycja obowiązkowa. Mnóstwo interesujących zdjęć zwłaszcza z miejsc ,które dziś nie istnieją, pozostały po nich cmentarze, tabliczki informacyjne.

Kocham Bieszczady, stare pocztówki, pożółkłe kartki i mocny zapach farby drukarskiej. Wszystko to jest w tym albumie, dlatego często go przeglądam i żałuję, że wielu z przedstawionych w nim miejsc już nie ma, jednocześnie ciesząc się, że dzięki mrówczej pracy autora, mogę je zobaczyć przynajmniej na starych widokówkach.

Nostalgiczny album z pocztówkami i archiwalnymi fotografiami, przeważnie z początku XX wieku, ale trafiają się też z lat 90. XIX stulecia, jak i z czasów II wojny światowej. Największy walor mają oczywiście zdjęcia ukazujące obiekty już nieistniejące (cerkwie, pałace, mosty, szyby naftowe), choć te z zachowanymi do dziś zabudowaniami czy krajobrazami niewiele im ustępują....

• Historia/Kultura/Sztuka
  • Chcę kupić