Psie życie

2011-01-01
2011-01-01
36 min.

Okładka książki Ruda Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Ruda Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr Wilkoń
Arka Noego Józef Wilkoń, Piotr...
Okładka książki Mania i czarodziejska bania Marianna Janczarska, Józef Wilkoń
Mania i czarod... Marianna Janczarska...

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 3 (10) / październik 2013 Joanna Bator, Jan Gondowicz, Jarosław Mikołajewski, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Książki, Janusz Rudnicki, Mariusz Szczygieł
Książki. Magaz... Joanna Bator, Jan G...
Okładka książki Nad przepaściami wiary Elżbieta Adamiak, Wacław Hryniewicz OMI, Józef Majewski
Nad przepaścia... Elżbieta Adamiak, W...
Okładka książki Przemytnicy marchewki, groszku i soczewicy Monika Mrozowska-Szaciłło, Maciej Szaciłło
Przemytnicy ma... Monika Mrozowska-Sz...
Okładka książki Kontynenty nr 3/2012 Jerzy Bralczyk, Max Cegielski, Andrzej Dudziński, Jacek Gawłowski, Natasza Goerke, Szymon Hołownia, Piotr Jagielski, Jarosław Klejnocki, Piotr Lipiński, Redakcja kwartalnika Kontynenty, Michał Rusinek, Paweł Skawiński, Jerzy Stuhr, Witold Szabłowski, Wojciech Tochman, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Marcin Wicha, Mariusz Wilk, Paulina Wilk
Kontynenty nr ... Jerzy Bralczyk, Max...

Książka, którą czyta się sercem. Monolog psa zilustrowany został zdjęciami rzeźb Józefa Wilkonia. Prace pana Wilkonia są tak pełne wyrazu, że można patrzeć na nie godzinami i ciągle odkrywać je na nowo.
Tekst jest prosty i piękny. Mówi o tym, aby okazywać serce zwierzętom, które ufają nam bezgranicznie.

Piękne zdjęcia rzeźb psiaków, tekst uwrażliwiający na psią dolę i niedolę. Piękna książeczka dla dzieci i nie tylko.

Poproszę w prezencie (nieśmiało).

Poproszę w prezencie (nieśmiało).

1970

Kolejna książka wspólnie wybrana i przeczytana z uczniami. Mądra, wzruszająca a jednocześnie wywołująca uśmiech na twarzy. Dodatkowymi walorami są: pomysł na ilustracje - zdjęcia rzeźb wykonanych przez Autora, syntetyczna forma i jasny przekaz, dzięki czemu uczniowie kl. I-III są w stanie samodzielnie przeczytać tę książkę.

Książka ta mówi o psie – najlepszym przyjacielu człowieka i to pies jest narratorem.

Ludzie muszą się zastanowić co zrobiliby bez psa, który odpędza wilki od owiec, lisy od kur i pilnuje by ktoś się nie włamał do ich domu.

Pies prosi, żeby nikt nie zgadzał się na przywiązywanie go do budy, bo będzie mu zimno i smutno oraz żeby nigdy nie był głodny.

Więcej na ksiazkoteka.bloa.pl

Pies zawsze będzie przy tobie, nawet gdy oddzielą was setki mil… On zawsze do ciebie powróci. Jest towarzyszem zabaw.

Nie można zostawiać w domu psa samego na długo, pies nie chce mieć pięknej budy i łakoci… Chce tylko miłości i wystarczy mu kość „bo smakuje lepiej niż łakocie”. Prosi, by podrapać go za uchem i pogłaskać go. Jak robi mu się smutno pociesz go!

Nawet gdy oddasz go do schroniska, to i tak będzie twoim NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM.

Autor chciał nam uświadomić jakie smutne byłoby życie bez psa!!!

Ilustracjami są zdjęcia pięknych rzeźb autora. Króluje kolor srebrny, który nadaje elegancji.

Więcej na...

Bardzo ładne wydanie, piękny tekst. Mimo że krótka to warto wracać do mądrego przekazu, który zawiera! Jest to wydanie a'la kolekcjonerskie, a nie książka 'typowo' do czytania, jednak sądzę, że warta posiadania :)

Prosta, ale nie łatwa. Pozornie oszczędna w formie, ale można się wpatrywać godzinami. Dla dziecka, nastolatka, dorosłego. Będę do niej wracać nie raz. I, choć można ją przeczytać w kilka chwil, wrażenie pozostaje na długo.

• Dla szkrabów
  • X: Zwierza
  • Polskie
  • Ilustrowane
  • Poradniki - zwierzęta

Dodaj cytat z książki Psie życie