Bóg. Błędna hipoteza. Jak nauka wykazuje że Bóg nie istnieje

Victor J. Stenger Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego filozofia, etyka
Tomasz K. Sieczkowski
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
religia ateizm racjonalizm umysł nauka
filozofia, etyka
Tomasz K. Sieczkowski
religia ateizm racjonalizm umysł nauka

Na półkach: , , , , ,

Jestem dość sceptyczny odnośnie "przekonywania przekonywanych", a o tym jest niestety ta książka. Każdy myślący racjonalnie człowiek wie, że hipoteza Boga potraktowana metodami naukowymi nie ma najmniejszych szans się obronić... autor wykazuje to niby czarno na białym, ale co z tego, skoro wierzący i tak wiedzą swoje, bo TAK MÓWI BIBLIA?

Pierwsza część książki...

Książka jest bardzo dobra, mimo, że jej główne założenie - możliwość testowania twierdzeń uzasadniających istnienie Boga - jest kontrowersyjne. Wydaje się jednak, że autor obronił słuszność tego założenia i na wielu polach w interesujący, oparty o fakty sposób, obala poszczególne argumenty teistów. Należy docenić interdyscyplinarność książki, gdyż Stenger zręcznie porusza...

Na półkach: , , , ,

Leszek Kołakowski, gdy zaczęły pojawiać się na początku XXI wieku publikacje tzw. 'nowych ateistów', oświadczył nieskromnie, że znane są mu wszystkie istotne elementy dyskursu przemawiającego za lub przeciw istnieniu Boga, więc nic nowego już nie da się dodać do tego odwiecznego konfliktu. Niestety popełnił karygodny błąd pychy i niezrozumienia istoty nauki. Nauki, której...

• Religia
  • Ateizm