Nowy Sekretnik Szeptuchy

Patronat LC
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 4.5) ezoteryka, senniki, horoskopy
W.A.B.
literatura polska
Kwiat paproci (tom 4.5)
ezoteryka, senniki, horoskopy
literatura polska

Choć "Noc Kupały" podobała mi się najbardziej - to jednak cały cykl jest wart przeczytania. Akurat na urlop.

Zbyt wiele do czytania to tu nie ma. To po prostu rodzaj notatnika z podziałem na dni roku. Dobre do notowania rocznic i ważnych dat. Dla urozmaicenia trochę ciekawostek, horoskop neosłowiański, przepisy i receptury oraz fragmenty książek z cyklu "Kwiat paproci". I jeszcze ilustracje, które można sobie pokolorować. Fanki Szeptuchy powinny być zadowolone, ja tylko...

Wczoraj jakimś cudem udało mi się skończyć "Sekretnik Szeptuchy". Przyznam, że ten kalendarz pogańskich świąt jest cennym źródłem podstawowej wiedzy słowiańskich zwyczajów. Znajdziemy tu opisy obchodów świąt, przepisy na nalewki, odżywki i maseczki, horoskop, opisy demonów kilka fragmentów powieści i na sam koniec kilka legend. Co wydaje mi się najważniejsze, autorka...

Katarzyna Berenika Miszczuk " Nowy Sekretnik Szeptuchy".
Kalendarz, coś do przeczytania i do notowania.

Na wstępie chcę wyjaśnić że to nie widziałam poprzedniego, więc nie mogę porównać.
Jest to kalendarz, w którym nie ma dni tygodnia, czyli można powiedzieć, że aktualny każdego roku. Luty ma 29 dni, czyli może być na ten rok, lub na kolejne.

Znajdziecie w nim...

Niestety kalendarz bez dni tygodnia na dłuższą metę doprowadza do szału. Miałam nadzieję na większą ilość przepisów szeptuchy.

Lekko zmodyfikowana kopia pierwszej części. Poddałam się błyskawicznie. Aż mi za siebie głupio.

Nic specjalnego. Jak na ten cały szum i dobre opinie to kalendarz bardzo słaby

Nic ciekawego! W środku niemal żadnych przydatnych informacji, nic ,,szeptuchowego", jestem bardzo zawiedziona :(

Dużo powtórzeń z pierwszej części Sekretnika. Plus za opisy roślin, więcej ilustracji dla ziół by się przydało.

Znajomość z pisarką nawiązałam za pośrednictwem „Nowego Sekretnika Szeptuchy”. Jakie odczucia? Mieszane. Pomysł ciekawy - i kalendarz, i dużo informacji o ziołach i ich przydatności w kuchni i kosmetologii, mamy tutaj też sporo informacji z mitologii słowiańskiej, z czego się bardzo cieszę, bo wszyscy znamy bogów i herosów z mitologii greckiej i rzymskiej, a o wierzeniach...

Dyskusje

• Chcę w prezencie