Nowy Sekretnik Szeptuchy

Patronat LC
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Kwiat paproci (tom 4.5) ezoteryka, senniki, horoskopy
W.A.B.
literatura polska
Kwiat paproci (tom 4.5)
ezoteryka, senniki, horoskopy
literatura polska

Okładka książki Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya Frost, Katarzyna Berenika Miszczuk
0,0
Gorące sekrety K.A. Figaro, Maya F...
Okładka książki Silna Anna Cieplak, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Aneta Jadowska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Agnieszka Płoszaj, Dominika Słowik
6,8
Silna Anna Cieplak, Natal...
Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska, Kaja Łęcka
6,2
Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A....
Okładka książki Niegrzeczne święta Meg Adams, Justyna Chrobak, Ewelina Dobosz, Anna Langner, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Kinga Litkowiec, Beata Majewska, Katarzyna Berenika Miszczuk, Emilia Szelest, Robert Ziębiński
6,4
Niegrzeczne św... Meg Adams, Justyna ...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
7,1
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...

Błędnie myślałam że to kalendarz. Takie tam sekreciki i przepisy słowiańskie. Został sekretnym notesem.

Szczerze myślałam, że to kolejna powieść (opisu nie czytałam bo nie lubię spoilerów), okazało się nie tym, czego spodziewałam się.. Jednak traktuję to jako kompendium wiedzy i malowankę na odstresowanie

Choć "Noc Kupały" podobała mi się najbardziej - to jednak cały cykl jest wart przeczytania. Akurat na urlop.

Zbyt wiele do czytania to tu nie ma. To po prostu rodzaj notatnika z podziałem na dni roku. Dobre do notowania rocznic i ważnych dat. Dla urozmaicenia trochę ciekawostek, horoskop neosłowiański, przepisy i receptury oraz fragmenty książek z cyklu "Kwiat paproci". I jeszcze ilustracje, które można sobie pokolorować. Fanki Szeptuchy powinny być zadowolone, ja tylko...

Wczoraj jakimś cudem udało mi się skończyć "Sekretnik Szeptuchy". Przyznam, że ten kalendarz pogańskich świąt jest cennym źródłem podstawowej wiedzy słowiańskich zwyczajów. Znajdziemy tu opisy obchodów świąt, przepisy na nalewki, odżywki i maseczki, horoskop, opisy demonów kilka fragmentów powieści i na sam koniec kilka legend. Co wydaje mi się najważniejsze, autorka...

Katarzyna Berenika Miszczuk " Nowy Sekretnik Szeptuchy".
Kalendarz, coś do przeczytania i do notowania.

Na wstępie chcę wyjaśnić że to nie widziałam poprzedniego, więc nie mogę porównać.
Jest to kalendarz, w którym nie ma dni tygodnia, czyli można powiedzieć, że aktualny każdego roku. Luty ma 29 dni, czyli może być na ten rok, lub na kolejne.

Znajdziecie w nim...

Niestety kalendarz bez dni tygodnia na dłuższą metę doprowadza do szału. Miałam nadzieję na większą ilość przepisów szeptuchy.

Lekko zmodyfikowana kopia pierwszej części. Poddałam się błyskawicznie. Aż mi za siebie głupio.

Nic specjalnego. Jak na ten cały szum i dobre opinie to kalendarz bardzo słaby

Nic ciekawego! W środku niemal żadnych przydatnych informacji, nic ,,szeptuchowego", jestem bardzo zawiedziona :(

Dyskusje

• Chcę w prezencie