Kup teraz - 6 ofert w cenie od 13.99 zł do 35.47 zł

Osobowość na talerzu: Kim są zwierzęta, które zjadamy?

Barbara J. King Wydawnictwo: W.A.B. publicystyka literacka, eseje
Personalities on the Plate: The Lives and Minds of Animals We Eat
publicystyka literacka, eseje
Adam Pluszka
Wegetarianizm dieta żywienie zwierzęta

Książka pokazuje, że zwierzęta inne niż ludzie to także czułe stworzenia, które mają dokładnie takie same emocje jak ludzie, które są ciekawe świata nie mniej niż ludzie, które też uczą się od siebie wzajemne, które też są przywiązane do swoich dzieci (np. oddzielanie cielaków od krów jest okrucieństwem), z których każde ma swój własny, unikatowy charakter. Polecam każdemu....

Po przeczytaniu każdego rozdziału musiałam robić sobie przerwę, bo miałam za dużo przemyśleń na temat danych zwierząt. Doceniam autorkę za podejście do tematu, w książce nie znajdziecie potępienia czy agresywnego atakowania osób jedzących mięso. Dlatego też uważam, że to świetna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomiej nie wpadając od razu w skrajność. Książka...

Książka porusza temat spożywania zwierząt bardzo trafnie. Pokazuje jak konkretne grupy zwierząt różnią się od siebie, ale jednocześnie jak bardzo są podobne do siebie i także do nas. Bardzo przyjemna pozycja zachęcająca do zmiany nawyków żywieniowych i innego patrzenia na świat.

Ciekawa lektura, która otworzyła mi oczy na wyjątkowość ośmiornic, ale też na życie wewnętrzne krów czy świń. Osobiście postaram się ograniczyć spożywanie mięsa, bo przecież już jeden posiłek tygodniowo robi różnicę.

Bardzo ważna książka. Można dowiedzieć się z niej wielu interesująych rzeczy. Polecam wszystkim, w szczególności tym nieświadomym kim są zwierzęta, które jemy i uważają je za głupie kupy mięsa.

Wiele ciekawostek,smaczków o których do tej pory nie wiedziałam,bardzo ciekawi mnie świat zwierząt wiec dla mnie dobra pozycja☺

Jeśli uważasz, ze ryby nie czuja bólu. A krowy nie maja uczuć, przeczytaj.

Niektóre rozdziały napisane naprawdę w świetny sposób, ale mam wrażenie, że całość nie jest do końca adekwatna do tytułu książki. Jest to jednak dobra pozycja jeśli chcemy dowiedzieć się paru ciekawostek o zwierzętach, które faktycznie mogą trafić na nasz talerz.

[...]
Barbara King, którą poznałem przy okazji książki o żałobie zwierząt, napisała inną pozycję, w bardzo podobnym duchu Osobowość na talerzu. King w wieku pięćdziesięciu lat zrezygnowała z jedzenia mięsa, choć wprost pisze, jak bardzo tęskni za niektórymi smakami i potrawami. Zajmując się osobowością i emocjami zwierząt, uznała jednak, że będzie to najrozsądniejszy z jej...

Rzetelne podejście do tematu. Po sprawdzeniu autorki spodziewałem się gry na emocjach, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Naukowe fakty z logiczną interpretacją. Powinni ją przeczytać zarówno zapaleni mięsożercy jak i skrajni weganie.

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • 2018
  • 2021
  • Chcę w prezencie

Barbara J. King Osobowość na talerzu: Kim są zwierzęta, które zjadamy? Zobacz więcej