Skaza

Okładka książki Skaza Robert Małecki Patronat LC
Okładka książki Skaza
Robert Małecki Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Bernard Gross (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Bernard Gross (tom 1)
Czwarta Strona
2018-09-05
2018-09-05
kryminalne zagadki literatura polska policja polski kryminał prowincja śledztwo tajemnica zbrodnia
Inne

Okładka książki Opowiem ci o zbrodni. Historie prawdziwe 5 Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Katarzyna Grochola, Robert Małecki, Małgorzata Rogala
Ocena 7,3
Opowiem ci o z... Igor Brejdygant, Wo...
Okładka książki Balladyna Max Czornyj, Gaja Grzegorzewska, Robert Małecki, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Marek Stelar, Marcel Woźniak
Ocena 6,5
Balladyna Max Czornyj, Gaja G...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Oficjalne recenzje i

Coś więcej niż kryminał

410 290 4

Bardzo dobra książka. Komisarz Gross to smutna postać, ale wybitny policjant. Rozwiązuje w interesujący sposób historię, która początek miała 10 lat wcześniej. Jest on jednocześnie osobą, która interesuje się modelarstwem. W książce w bardzo obrazowy sposób ukazane jest to hobby.
Zdecydowanie polecam.

Zdecydowanie polecam.

Jest to pierwsza książka autora, którą przeczytałam. Rewelacyjny kryminał, akcja dynamiczna, nie ma niepotrzebnych rozwlekłych opisów. No i ogromny plus za to, że nie można domyślić się, kto jest mordercą. I czy tak naprawdę jest jakiś morderca? Zimą z jeziora zostają wyłowione zwłoki nastolatka, na jeziorze jest również łódka w której znajduje się ciało bezdomnego...Polecam przeczytać, nie rozczarujecie się.

Chwilę się zastanawiałam jak ocenić moje pierwsze spotkanie z komisarzem Bernardem Grossem.Czytajac "skazę" momentami miałam wrażenie , że za sprawą szczegółowych opisów miejsc, sytuacji znajduję się tuż obok Bernarda i śledzę każdy jego ruch, każdą myśl.Nawet nie przeszkadzało mi cofanie się w czasie,do wydarzeń sprzed 10 lat, które okazały się niezwykle istotne.Książke czyta się bardzo dobrze mimo rozbudowanych opisów.

Skaza to wyborny kryminał. Akcja tej książki nie rwie do przodu, nie sprawia iż mamy chaos myśli, które nie znajdują swojego ujścia. Jest świetnie skonstruowany przez co czytanie go to czysta przyjemność. Dużą rolę odgrywa tutaj główny bohater. Komisarz Bernard Gross to policjant z krwi i kości, z ogromna wiedzą i niesamowitym instynktem, którego życiowe problemy dodają tylko i wyłącznie mroku jego postaci. Jego sposób bycia, to w jaki sposób prowadzi śledztwo i jakie są tego efekty sprawiają iż ten bohater staje się jednym z bardziej zapadających w pamięć. Dlatego polecam wygodny fotel i koniecznie poznajcie tą serię!

Bardzo mi się serce sfatygowało podczas lektury. Tak mocno biło, że chyba poobijało się o żebra. Czy tak dopingowałam Grossowi, by udało mu się rozwikłać śledztwo i tajemnice sprzed lat, czy też tak przejęło się faktem, że w książkach jest prawda o nas. Literackich śledztw przeżyło już wiele, więc obstawiam ten drugi wariant. Oj jak wiele chwastów zawłaszcza ludzkie życie. Jak trudno je na początku dostrzec, a gdy już się wzmocnią wyrwać i zahamować rozplenienie się. Sztuka to wielce mozolna, ale bez niej nie uda się osiągnąć spokoju i ukierunkować się na ten jedyny właściwy tor.

atutem jest wyrazistość bohaterów i ciekawie wplątane retrospekcje, zbyt wiele nic nie wnoszących wątków i raczej sztampowe rozwiązania

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ten Bernard Gross smutny taki, samotny... ale drążył i drążył i doszedł do tego, co naprawdę wydarzyło się na Jeziorze Chełmżyńskim:) niespecjalnie porywająca książka, trochę zaskakiwał upór komisarza.

Zostają znalezione zwłoki nastolatka i bezdomnego jednej zimowej nocy, co łączy te dwa zgony? dokąd zaprowadzi śledztwo Bernarda Grossa?

Całkiem interesująca pozycja od Małeckiego, moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora mogę uznać za udane.

Soczysty kryminał, bardzo dobrze napisany, Polecam👏

Soczysty kryminał, bardzo dobrze napisany, Polecam👏

Nie domyśliłam się zakończenia, a rozważałam różne opcje. Chętnie sięgnę po inne książki autora!

Bardzo dobry kryminał.

Bardzo dobry kryminał.