Historia stosunków międzynarodowych w czasach nowożytnych 1815-1945

Wiesław Dobrzycki Wydawnictwo: Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Scholar
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
1996-01-01

Książka typowo naukowa, raczej nie do czytania dla przyjemności. Nie mniej jednak opracowana jest bardzo dobrze. Obszerne i dość szczegółowe opisy wydarzeń oraz załączone oryginalne teksty dokumentów czynią ją bardzo dobrym i wiarygodnym źródłem informacji.

Pytając się o zdanie znajomych ze studiów zauważyłam, że tę książkę kocha się albo nienawidzi. Dla nie których jest nie do przeczytania, ja chłonęłam ją jak dobrą powieść. Najlepiej ocenić to samemu, jednak nie można zaprzeczyć, że całość jest niezwykle cennym źródłem informacji o światowej historii stosunków międzynarodowych. Należy docenić, że nie skupia się tylko na...

Podstawowa synteza, sprawnie napisana, zawierająca najważniejsze dokumenty międzynarodowe z lat (1815-1945).

Książka napisana łatwym językiem. Polecam studentom Stosunków Międzynarodowych - bardzo dużo czytania, ale egzamin zdany na 4! A czytało się przyjemnie i ciekawie (książka zawiera dużo szczegółów, nie jest to "okrojony" materiał)

• Historia
  • Studia