Historia stosunków międzynarodowych 1815-1945

Wydawnictwo Naukowe Scholar
2007-01-01
2007-01-01
17 min.

Książka typowo naukowa, raczej nie do czytania dla przyjemności. Nie mniej jednak opracowana jest bardzo dobrze. Obszerne i dość szczegółowe opisy wydarzeń oraz załączone oryginalne teksty dokumentów czynią ją bardzo dobrym i wiarygodnym źródłem informacji.

Pytając się o zdanie znajomych ze studiów zauważyłam, że tę książkę kocha się albo nienawidzi. Dla nie których jest nie do przeczytania, ja chłonęłam ją jak dobrą powieść. Najlepiej ocenić to samemu, jednak nie można zaprzeczyć, że całość jest niezwykle cennym źródłem informacji o światowej historii stosunków międzynarodowych. Należy docenić, że nie skupia się tylko na Europie czy USA, ale opisuje też obszernie i przejrzyście relacje południowoamerykańskie, dalekowschodnie czy afrykańskie. Dodatkowo zawiera też liczne dokumenty i obszerne kalendarium.

Książka napisana łatwym językiem. Polecam studentom Stosunków Międzynarodowych - bardzo dużo czytania, ale egzamin zdany na 4! A czytało się przyjemnie i ciekawie (książka zawiera dużo szczegółów, nie jest to "okrojony" materiał)

Podstawowa synteza, sprawnie napisana, zawierająca najważniejsze dokumenty międzynarodowe z lat (1815-1945).

Niestety ten pan mija się rażąco z faktami w niektórych kwestiach (pisze np. o faszyźmie w hitlerowskich Niemczech). Niestety podobnych kwiatków jest sporo. OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM!

• Studia
  • Nauka itp