Selfie z "Regułą". Benedyktyńskie motywy codzienności

Okładka książki Selfie z "Regułą". Benedyktyńskie motywy codzienności Bernard Sawicki OSB
Okładka książki Selfie z "Regułą". Benedyktyńskie motywy codzienności
Bernard Sawicki OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC religia
religia
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
2018-09-01
2018-09-01
Bernard Sawicki OSB Reguła św. Benedykta

Chyba nie tego oczekiwałem, ale może właśnie tak miało być.
Selfie w końcu oznacza obraz samego siebie i taki obraz siebie odczytującego Regułę przedstawia autor.
Jest to raczej świadectwo, niż komentarz.
Pojawia się też sporo poezji, co dla mnie zawsze jest raczej utrudnieniem niż ubogaceniem.
Książka dobra, ale główny wniosek z jej lektury mam taki, że trzeba sobie zrobić swoje własne „Selfie z regułą”, które będzie odczytaniem jej dla siebie i pozwoleniem na to, by ona odczytała mnie.

Chyba nie tego oczekiwałem, ale może właśnie tak miało być.
Jest to raczej świadectwo, niż komentarz.

Ogólne wrażenie z Selfie z Regułą mam pozytywne. W pierwszej kolejności polecam książkę osobom zainteresowanym duchowością zakonną, zwłaszcza benedyktyńską, ale też wszystkim wrażliwym na piękno codzienności, dostrzegającym nadprzyrodzoność w przyrodzoności i nadzwyczajne w zwyczajności. Jeśli wchodzi się głębiej, nie jest to lektura łatwa, nie czyta się jej w ciągu jednego dnia od deski do deski. Raczej można ją potraktować jak podręcznik, do którego się sięga po umocnienie i radę.

Pełna recenzja książki na stronie:

Dodaj cytat z książki Selfie z "Regułą". Benedyktyńskie motywy codzienności