Potrzebne do szczęścia

Wydawnictwo Literackie
2015-05-28
2015-05-28
literatura polska

Ta książka pomogła mi poukładać sobie wiele rzeczy w głowie.
Była moim prezentem dla babci, kilka lat temu... Po jej śmierci znalazłam tę książkę na półce; była w niej cała masa zakładek. Dokładnie te wiersze były mi "Potrzebne do szczęścia" <3
Polecam ludziom znajdującym się na zakręcie...

Tytuł tomiku należy brać dosłownie.

"Znowu przyszła do mnie samotność
A myślałem,że przycichła w niebie
Mówię do niej:co chcesz jeszcze idiotko?
A ona kocham Ciebie"

Tomik "Potrzebne do szczęścia" to wspaniała książeczka, która powinna znaleźć się na półce każdego kto uwielbia lub chciałby zapoznać się z twórczością ks. Jana Twardowskiego. Umieszczono w niej niezwykłych wierszy w wyborze ks. Jana Twardowskiego i Aleksandry Iwanowskiej.
Jeśli zagłębimy się w ich treść dostrzeżemy naukę oraz cudowne przesłanie z nich płynące. Autor...

Poezję bardzo lubię i chętnie po nią sięgam, przez co mam bardziej sprecyzowany.gust. Wiersze ks. Twardowskiego bardzo przyjemnie się czytało, w szczególności pewne 2, ale mimo wszystko nie jest to mój gust. Nie zmienia to jednak faktu, że wiersze są naprawdę piękne.

Na półkach: , , , ,

Spieszmy się kochać ludzi,
tak szybko obchodzą...
Ale po niektórych zostanie wspomnienie
w postaci pięknych, zmuszających do myślenia wierszy
zebranych, w niepozornym tomiku

• Poezja
  • Domowa biblioteczka
  • Chcę w prezencie
  • Teologia/Religia
  • Przeczytane 2017

Dodaj cytat z książki Potrzebne do szczęścia