Poradnik dla chorego na cukrzycę

Okładka książki Poradnik dla chorego na cukrzycę Jan Tatoń
Okładka książki Poradnik dla chorego na cukrzycę
Jan Tatoń Wydawnictwo: PZWL Wydawnictwo Lekarskie zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
PZWL Wydawnictwo Lekarskie
1982-01-01
1982-01-01
8320009898
cukrzyca zdrowie poradnik

Okładka książki Otyłość zespół metaboliczny Małgorzata Bernas, Anna Czech, Jan Tatoń
Otyłość zespół... Małgorzata Bernas,&...
Okładka książki Jak zwyciężyć cukrzycę dla osób stosujących insulinę poradnik Anna Czech, Jan Tatoń
Jak zwyciężyć ... Anna Czech, Jan Tat...

Jednak Jan Tatoń to wielki autorytet w dziedzinie cukrzycy i żadne nowsze wydawnictwa wcale nie są lepsze. Do książki warto powracać, warto ją przeczytać od deski do deski. Obecnie lekarze odchodzą od niektórych metod, nie nakazują jedzenia o stałych godzinach, są mniej restrykcyjni w kwestii diety, a jednak stare dobre i sprawdzone metody nie zawodzą. Staram się stosować do zasad i dlatego po 18 latach choroby nie mam żadnych powikłań. Profesor Tatoń to człowiek niezwykle życzliwy czytelnikowi, na każdym kroku (zdaniu) można wyczuć, że jest on przychylny osobom z cukrzycą, że zależy mu na zdrowiu i szczęściu pacjenta, co obecnie rzadkie.

Dieta to bardzo ważny element w leczeniu cukrzycy, autor poświęca jej sporo miejsca i każdy chory powinien się z tymi rozdziałami zapoznać. Gotowe przepisy, doskonałe wyliczenia. Tak stare, a wciąż bardzo aktualne!

Lekarz przestrzega przed powikłaniami, uczy co robić, aby oddalić je lub całkowicie im zapobiec. Rozczula mnie nazywanie przez niego kurczaka "kurą", rysunki węglowodanów czołgających się, spacerujących i biegnących. To nieocenione źródło wiedzy podane w doskonały sposób.

W tym wydawnictwie jest wszystko, naukowe wytłumaczenie powstawania cukrzycy, leczenia, opis wszystkich procesów zachodzących w organizmie człowieka. Jest to naukowo wytłumaczone, ale językiem dla każdego.

Nieoceniona jest pomoc tej książki w zrozumieniu, zaakceptowaniu i leczeniu cukrzycy.

• Naukowe
  • Zdrowie, sport i odchudzanie

Dodaj cytat z książki Poradnik dla chorego na cukrzycę