Petronela, czyli uwagi monastyczne o psalmie 119 (część 1)

Małgorzata Borkowska OSB Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC religia
Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC
Małgorzata Borkowska OSB Psalm 119
religia
Małgorzata Borkowska OSB Psalm 119

Główną treścią książki jest analiza Psalmu 119, który w Biblii Tysiąclecia zatytułowany jest „doskonałość Prawa Bożego”. Nie jest to jednak podręcznik do egzegezy biblijnej. Autorka nie skupia się na „kwestiach naukowych”. Nie analizuje stylu, języka, zastosowanych konstrukcji literackich. Nie taki jest jej cel. Na każdej stronie udowadnia natomiast, że Słowo Boże jest...