Ziemia Święta i Jordania - Złota Seria

Okładka książki Ziemia Święta i Jordania - Złota Seria Adam Dylewski
Okładka książki Ziemia Święta i Jordania - Złota Seria
Adam Dylewski Wydawnictwo: Pascal Seria: Złota seria Pascala turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Złota seria Pascala
Pascal
2016-11-02
2012-10-08
Izrael Palestyna Jordania podróże przewodniki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Paweł Klimek
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...
Okładka książki Londyn Adam Dylewski, Marta Dziok-Kaczyńska
Londyn Adam Dylewski, Mart...
Okładka książki Jerozolima Adam Dylewski, Karolina Mints, Karolina van Ede Tzenvirt
Jerozolima Adam Dylewski, Karo...

zdecydowanie bie moge polecic tego "przewodnika", poniewaz w rzeczywistoscu nue hest on przewodnikiem. jest to raczej opis miejsc w ktorych autor byl i widzial, jest tam kilka ciekawostek, ale nijak nie ulatwia poruszania się po Izraelu i Jordanii. moze opisze to dokladbiej: przyzwyczajony jestem, ze w przewodnikach jest zatrzesienie mapek, co sprawia, że wszelkie wycieczki piesze sa przyjemnoscia i nie musze kupowac/szukachakichkolwiek map. co wiecej, jeżeli opisane sa jakiekolwiek miejsca -swiatynie, knajpy, plaze itp. to widnieja odpowiednie odnosniki do nich ba tychże mapkach. i jednych i drugich brak. po co mi zdjecia zabytkow i miejsc, ktore zaraz zobacze(a na pewno po co zdjecia na pol strony) ergo - przewidbik nie spelbia swojego zadania, bo "nie przewodzi" basza wycieczka. co wiecej, brakowalo mi informacji, ile powinny kosztowac okreslone rzeczy, np. przejazd taksowka na lotnisko, bilet autobusowy, woda, falafel itp - tak, zebym wiedzial, kiedy ktoś chce mnie naciągnąć. tych informacji również brak. mógłbym wymieniac jeszcze wiele minusow, ale mija sie to z celem. PODSUMOWUJAC: ksiazka dla tych, ktorzy tam byli i chcieliby dowiedziec sie czegos wiecej o kraju. uprzedzajac pytanie "dlaczego kupilem skoro slaba": bo akurat byl to jedyny przewodnik dostepny w ksiegarni ktory laczyl w sobie jordanie i izrael. nastepnym razem bezpiecznie kupie lonely planet

Bardzo ciekawy przewodnik! Zupełnie nie rozumiem jedynej do tej pory recenzji na tym portalu?!
Ma w sobie wszystko to co przyzwoity i na poziomie przewodnik powinien posiadać(wiem coś o tym ponieważ mam z nimi dość znaczną styczność). Nie ma za dużo mapek czy tras przedstawionych graficznie, może i fakt ale w sumie po co? Skoro są bardzo dobrze opisane trasy którędy i jak należy się poruszać(nie każdy przewodnik zresztą to posiada). Pozycja ta ma również mapkę Izraela oraz Jordanii(razem oraz osobno) posiada również mapkę starego miasta w Jerozolimie jak i całej Jerozolimy o Tel Awiwie i Petrze nie wspomnę i jeszcze kilka innych!
Kolejny "zarzut" że nie ma cen, ludzie przecież to przewodnik wydawany w 2010roku. Ceny, teraz już przez 8 lat się zmieniają, ZWŁASZCZA że autor kilkukrotnie zauważa że TRZEBA się bardzo często TARGOWAĆ(co jest normą na Bliskim Wschodzie)już nie wspomnę że ceny do muzeów i innych obiektów są bardzo rzetelnie przedstawione.
Na koniec nie zgadzam się że to pozycja dla osób które tam były oraz że za dużo zdjęć działa na minus tego przewodnika, wręcz odwrotnie, przy tym jak dużo jest różnych świętych miejsc właśnie min. dzięki fotkom można to bardziej ogarnąć, a pisze to osoba która(ja) za tydzień tam leci pierwszy raz, a do tego jest zapalonym turystą bardzo sobie ceniącym dobre i bogate w wiedzę przewodniki. Ten polecam z czystym sumieniem!

• Izrael
  • Bliski Wschód